Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No teraz się wreszcie udało. Macie jakieś pomysły co to może być? Bo jeśli jakaś pnąca, to muszę ją na jesieni przesadzić. Poprzednie, omyłkowo wklejone zdjęcia są stare, a przedstawiają młodziutkiego westerlanda, oraz córcię z kotem na fatalnie dobranym tle ...kompostownika.
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Przypomina mojego Aleksandra Mac Kenzie.
Pozdrawiam Lucyna
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Może na zdjęciach tego nie widać, ale liście (seledynowe) są duże i jakby wydłużone. I póki co nie ma na razie kolców. Przeglądam bez końca zdjęcia czerwonych pnących i parkowych, ale nie sposób zdiagnozować jaka to odmiana, bo te czerwone o półpełnych kwiatach są zbyt do siebie podobne. Przy okazji pokażę wam pierwszy kwiat mojej ślicznoty- Princess Alexandry Renaissance: Obrazek Obrazek
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dawałam zdjęcie do oznaczenia róży z kartonika z 28.06 oznaczono ją jako Kronborg i wtedy miała taki kolor jak na zdjęciu z tego dnia .Następne kwiaty są inne
Obrazek
Azalia
50p
50p
Posty: 93
Od: 6 lut 2012, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ta ostatnia to nie Kronborg, ale chyba wielkokwiatowa Kronenburg. Dla mnie piękna.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

AzaliaTo jest ta sama róża co w poście z 28 .06 tamte(pierwsze zakwitły) kwiaty były ciemno-czerwone a te są różowe
Azalia
50p
50p
Posty: 93
Od: 6 lut 2012, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Marzenko, Kronborg to nie jest, gdyż jest to róża o jednolitej, ciemnoczerwonej barwie, a na Twoich zdjęciach ma spód płatków jaśniejszy. Sprawdzałaś czy pachnie?. Może to Osiria? Sprawdź zdjęcia we Floribundzie lub na
Helpmefind. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8777
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Marzenko ta Twoja róża to Kronenburg,mam też Kronborg Castle,która jest przepięknie czerwona, ma mniejsze kwiaty,ale za to jest ich dużo na pędzie.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Sprawdził się komuś LO z obi :?:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Pokażę wam 2 różyczki. Pierwsza to auchanowa, kartonikawa, CZERWONA! angielka... Zawsze zapominam żeby nie robić zdjęć w słońcu, bo wtedy kolor wychodzi przekłamany. Kwiaty są ciemnoróżowe, z fioletowym odcieniem, przypominającym tzw. niebieskie róże. Czyli, znaczy się - kolejna pomyłka. Z drugiej strony nie ma co rozpaczać, bo z żółtego, "angielskiego" kartonika zakwitła czerwona, pnąca, czyli jakaś równowaga została zachowana... A to jeszcze nie koniec niespodzianek. Na balkonie mam auchanowa, różową angielkę w donicy, która rośnie wielka, ale wygląda na to że w tym roku w ogóle nie zakwitnie. Przyjdzie mi poczekać do następnego sezonu żeby się przekonać kim ona jest. Drugie prezentowane zdjęcie przedstawia Well Being zakupioną wiosną z OBI. Polecam wszystkim tą różę - rośnie bardzo szybko, szeroko się rozkrzewia, kwitnie całymi bukietami bardzo napakowanych kwiatów, żółtych z różowym rumieńcem, no i pachnie bardzo silnie. Podobno może urosnąć nawet do 160 cm. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Z mojej herbacianej z Tesco wyrosła piękna biała róża,herbaciany miał tylko środek [nie wiem jaka to odmiana ale warta polecenia] wytworzyła dość dużo nowych,silnych przyrostów :uszy Blue Lagoon z obi nie zakwitła ale również wytworzyła całkiem sporo przyrostów :heja LO z obi był wiosną przesadzany i zrzucił pąki i część liści ale wytworzył nowe czerwone przyrosty mają nawet cztery pąki ;:138
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Mnie zachciało się rozmnażania róż :D wzięłam dwie gałązki z mojej RU, oberwałam wszystkie liście, nasypałam do butelek ziemi, włożyłam gałązki, podlałam i zostawiłam w zacienionym miejscu. I cooo? Po tygodniu czasu puściły maleńkie listki ;:138 tak się ucieszyłam z tego faktu, że dziś powsadzałam kolejne gałązki róż m.in. białą, łososiową, różową i blado różową, nawet zakradłam się do sąsiadki aby podkraść gałązkę jej róży ;:oj - ciekawe czy te się przyjmą ;)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:D Na razie to ci puściły się tylko listki z uśpionych w kąciku pąków liściowych. Wstawione do wody też by tak puściły. Na ukorzenienie to jeszcze poczekasz... :wink: Życzę powodzenia...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Zablokowany

Wróć do „Róże”