Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wczoraj przejeżdzałam koło takiej małej szkółki pod Opolem. Mieli świeżo obcięte szczepione drzewka owocowe i róże. A co do asortymentu do nasadzeń to prędzej może w OBI. To taki bardziej ogrodniczy sklep. Zawsze jest jeszcze sklep internetowy. Czasami z kosztami przesyłki wychodzi taniej niż w sklepie.
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

dotii pisze:Bartek ,tak jak pisze MadziaC,różyczek w Netto jeszcze nie było .
Bratki już są a właściwie już same resztki .
Róże w Biedronie ,rano miały małe zainteresowanie ,
Zerknęłam do środeczka i miałam wrażenie ,że są mało atrakcyjne ,
Bardzo drobne badyle
:wit
Też byłem w Netto i róż nie było,były same bratki bardzo dużo opakowań. Ale coś długo ich nie ma dostałem gazetkę 23-29 też w niej różyczek nie ma.
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

To fakt , to jedyny w tym roku sklep ,który opóźniona się z dostawą róż .
Mało tego, brak oferty też trochę zastanawia .
Czyżby odpuścili ?
Rozumiem te w donicach ,bo były drogie i strasznie cienkie, zasychały w krótkiej chwili ,ale te w balotach znikały jak ciepłe bułeczki .Mam nadzieję ,że się mylę .
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Biedronkowe róże sadziłam w ubiegłym. Kupiłam wtedy wszystkie dostępne kolory. Bardzo ładnie rosły i obficie kwitły. Każda była dokładnie taka sama jak na opakowaniu. Najbardziej podobały mi się żółte więc i w tym roku dokupiłam kilka sztuk.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W tym roku biedronkowe róże są dużo gorszej jakości, producent inny , tak,że i odmiany mogą być inne.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Podzielę się pewnym moim spostrzeżeniem odnośnie w ogóle kupowania róż. Myślę, że to się może bardzo przydać osobom które dopiero zaczynają. Każdy market ma swój stały, powtarzający się co roku asortyment (mówimy tylko o podpisanych odmianowo różach!). Jeśli więc ktoś planuje nabyć odmianę, która co roku pojawia się w markecie (i ma do niego dostęp), to lepiej tam ją kupić niż zamawiać ze szkółek. W markecie przynajmniej można wybrać najbardziej okazałą sadzonkę, a w szkółce zapakują tą która akurat nawinie im się pod rękę, nie troszcząc się o jej jakość. Ja podczas pierwszej wizyty w obi nie kupowałam interesujących mnie odmian, bo miałam je zamówione w szkółce. Kilka dni temu przyjechały i bardzo rozczarował mnie ich wygląd. Myślałam, że będą świeżo wykopane teraz z gruntu, a tymczasem musiały być wykopane jesienią i gdzieś przechowywane - całe były oblepione ziemią, pędy zdrewniałe, korzenie na pół suche. A w najgorszym stanie była sadzonka na którą najbardziej czekałam - trzy cieniutkie badylki, w dodatku przycięte (lub ułamane) na długość 6 cm. Nazajutrz pobiegłam do OBI i chociaż było już półtora tygodnia po dostawie to jeszcze było kilka doniczek z tą moją upragnioną odmianą. Wybrałam taką, która miała (policzyłam!) w doniczce 12 prostych, grubych łodyg! Z tej akurat szkółki skorzystałam po raz pierwszy i więcej tam niczego nie zamówię , a już na pewno nie odmian które sama mogę dostać i wybrać w markecie.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Miałaś podobne doświadczenie jak ja. Ubiegłoroczna dostawa ze szkółki z zakupem przez internet to była porażka. Udało mi się te róże odratować dzięki gnojówce z pokrzyw i skrzypu, ale te z marketów są kilkakrotnie większe przy standardowej pielęgnacji. Zobaczymy czy w tym roku się wyrównają.
Awatar użytkownika
martusia810
50p
50p
Posty: 87
Od: 23 sie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja dziś sadziłam róże kupione tydzień temu w Obi. Guernsey ma piękne rozwijające się pączki i korzenie jako takie, ale Jalitach, Eden Rose i Clair Marshal korzonki bardzo słabe. Niby róże były w doniczkach ale podczas wyjmowania z doniczki ziemia się rozsypała i zostały gołe korzenie. Widocznie wsadzone były w doniczki przed samym trafieniem na sklepowe półki. Maja pączki i może jakoś powoli zaczną się rozwijać bo stoją w miejscu od tygodnia.
Nie wiem tylko czy nie pospieszyłam się wysadzając je.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

MARTUSIA810 : Na stronie internetowej OBI, tam gdzie była pokazana oferta poszczególnych odmian wraz z opisem, to przy tych doniczkowych uczciwie napisano, że są to sadzonki gołokorzeniowe, UMIESZCZONE w doniczce 2 litrowej. Co do pozostałej ich uczciwości, to zastrzeżenia budziły tylko nazwy tych angielek w kartonikach, bo były chyba wymyślone na poczekaniu. Pomimo tego.... jak mój wzrok przykuły wyjątkowo grube i zdrowe łodyżki pomarańczowej angielki (niby Capitol Hill) to sama nie wiem jak i kiedy znalazła się w moim koszyku ...
Awatar użytkownika
Mariola O
100p
100p
Posty: 191
Od: 25 sie 2011, o 07:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świdnik

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wczoraj zajrzałam do sklepu firmowego PNOS OŻARÓW w Lublinie. Róże zafoliowane po 6,50zł. Spisałam odmiany i orientacyjne kolory z opakowania (może się komuś przyda)

Wielkokwiatowe:

Mr Lincoln (czerwona)
Queen of England (jasny róż),
Kings Ranzom (żółta)
Bicolette (czerwono-kremowa)
See Pearl (herbaciana)
Sutters Gold (czerwomo-żółta)
Virgo (biała)
Dr Blue (liliowa)
Dame de Coeur (czerwona)
Giskurs (czerwono- żółta)
Dessa (żółta z czerwoną obwódką)
Ice Cr?me (żółta)
Peace (różowo- kremowa)
Pink Favorit (jasno różowa)

Rabatowe:

Cirrus (czerwono- żółta)
All Gold (żółta)
Glacjer (biała)
Sylvia (różowa)
Summais (żółta)
Image(bordowo-biała, podobna do NEW IMAGINE)

Było też kilka odmian pnących.

Ja szukałam róży BONICA,ale takiej niestety nie było.
Może ktoś podpowie, gdzie w Lublinie ją znajdę ;:145 .
Mój zielony dom http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=46962" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam, kupię, zamienię się http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 91&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lulupakulu
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 kwie 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dokładnie w Lublinie to się nie orientuję, ale w Końskowoli k. Puław jest różane zagłębie, wydaje mi się, że bonica to popularna róża i powinno być pod dostatkiem tego towaru. Na stronie szkółki z Końskowoli - floribunda.pl mają bonicę pod nazwą meidomonac za 9,80zł, może w innych sklepach też bonica występuje pod tą nazwą akurat...
Paulina
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Swoją Bonicę kupowałam w Rosarium
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dla zainteresowanych od dziś w OBI róże Harknessa...Ja wyszłam z marketu z ( podobno) Chandos Beauty. Trzymajcie proszę kciuki, aby sadzonka okazała się tym, co pisze na kartoniku...
Zablokowany

Wróć do „Róże”