Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dziś nie potrafiłam się oprzeć róży Śnieżynka,ze sklepu w którym róże mają dziwne nazwy :)
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

To pewnie Schneeflocke. Śnieżynka chyba lepiej brzmi :wink: .
Pozdrawiam. Sławka
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Czy widzieliście w jakimś markecie Dortmund i Colette ? jeśli tak to gdzie??? qurcze szukam czegoś na rocznicę, to by się mojej spodobało..chyba http://timquilts.com/2012/05/29/gardeni ... arden0027/
czy te róże są zdrowe, mocne?
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Doti, sądząc po obrazku śnieżynki obstawiam Ice Berg ( Schnewitchen).
Pozdrawiam Lucyna
Nutella
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 9 cze 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W moim OBI też róże doniczkowe masakrycznie ściśnięte na regale.
Wstawiłam kupione doniczki do wody, bo suche jak pieprz, a róże w nich siedzą tylko "na słowo honoru". U mnie był też tylko jeden regał doniczkowych i jeden balotowanych, oprócz tego trochę angielskich i The Fairy w różnych kolorkach na pniu. Wszystkie z oznakami życia, ale żeby jakieś dorodne, to niekoniecznie. Dużo różnych krzywulców i pokrak. Ciężko było wybrać, choć regał pełny.
Kupiłam Louise O., Parade, Mr Lincoln, Pascali, Eden, Chippendale i Rhapsody in B., wszystkie po dwie oprócz LO i RiB. Sadzę podwójnie, wtedy efekt jest szybszy. Mam malutkie doświadczenie, ale nie zauważyłam, żeby sobie przeszkadzały i jedna z pary była jakoś "pokrzywdzona".
Magda 55
50p
50p
Posty: 84
Od: 9 sty 2012, o 00:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

MadziaC, witaj. Ja większość nowych róż sadzę do donic, bo po pierwsze - nie wiem, co z nich wyrośnie, po drugie - łatwiej mi o nie dbać, po trzecie - do jesieni róża nabierze wigoru, a ja przez lato podejmę decyzję, gdzie ją wsadzić :;230 Donice lub wiaderka są różnej wielkości, tak żeby korzenie nie były pozawijane. Do mieszanki ziemi, kompostu i granulków obornika, dodaję hydrożel, żeby lepiej utrzymywał wilgotność gleby. Wiele ubiegłorocznych róż z donic właśnie teraz wsadzałam na miejsce stałe. Zimowały w kartonowych pudłach w murowanej altance.
A nowe kartonikowe marketówki (na razie tylko takie mam) już siedzą w doniczkach i...werandują w półcieniu w ciągu dnia, a potem wędrują do domu. Jest trochę z tym zabawy, ale może dzięki temu mam bezpłatną rehabilitację narządu ruchu ;:306
Pozdrawiam ;:3,
Magda
MadziaC
50p
50p
Posty: 79
Od: 10 gru 2014, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Magda 55 :wit
Dziękuję za odpowiedź. Teraz już wiem co robić, wsadzam moje różyczki do doniczek, a na jesień powinnam już wiedzieć co z nich wyrośnie i gdzie je wsadzić do ziemi.
Uwielbiam to forum, w grupie zawsze łatwiej znaleźć rozwiązanie ;:162

Pozdrawiam Magda
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moze ktos sie orientuje czy w Biedronkach pojawily sie juz roze?
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tak, dziś rano widziałam. Są w kartonach, pnące, wielkokwiatowe, rabatowe. Ładna cześć naziemna, rozgałęziona, mało wosku. Widać malutkie pączki. Korzenie w balocie. Cena 5,99 zł.
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bardzo dziekuje,ciekawe czy u mnie beda,bo zauwazylam,ze do mojej "wioski" jakos pozniej wszystko dociera ;-)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. Mówicie, że w Biedronce są już róże? O Matko to przepadnę na zakupach i pewnie znowu coś kupię ;:14 .
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U mnie oczywiście nie było,może jutro dowiozą.W Polo Markecie(jeżeli ktoś ma w pobliżu,od dzisiaj róże w kartonikach,cena 5,99.Zakupiłam Virgo.
Były jeszcze ice cream,Mr. Lincoln, ena harkness,King's Ransom,queen of england,jakaś żólta pnąca i jakieś różowe wielkokwiatowe nazw nie pamiętam już niestety.
Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

NUTELLA: Ja sadzę po jednym krzaku. Teraz będąc w Obi miałam bardzo dużą pokusę aby dokupić dodatkowy krzaczek Rhapsody, ale w końcu się powstrzymałam. Zobaczę jak się rozkrzewi ten który już rośnie. A gdyby się okazało że słabo to dopiero wtedy dosadzę do niego drugi. Kiedyś na tym się nacięłam. Zamawiałam ze szkółki pnącą Jasminę. Podejrzewałam, że może przyślą mi rachityczną sadzonkę ( a chciałam mieć szybko gęsty krzew ) więc od razu zamówiłam 2 Jasminy. Przysłali obydwa krzaki tak potężne, bardzo rozgałęzione ( grube łodygi miały chyba ze 40 cm! ) że i tak nie sposób było je posadzić razem i ostatecznie każda z nich rośnie w różnych miejscach działki. A tak z " innej beczki ". Jedno mnie zastanawia. Mieszkam w dużym mieście, w Biedronce jestem niemal codziennie bo robię tam spożywcze zakupy, ale absolutnie nigdy nie widziałam tam sadzonek róż! Owszem, w lutym są kwitnące miniaturowe różyczki w doniczkach, a później wiosną są nasiona w torebeczkach, kłącza bylin w woreczkach i drzewka owocowe w balotach. Dodam też, że chodzę do czterech różnych Biedronek ( zależy do której mi pasuje po drodze ), ale powtarzam - sadzonek róż ogrodowych nie widziałam tam nigdy.
Zablokowany

Wróć do „Róże”