Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Barcelone miałem 2 razy. Pierwszy raz kupiłem przesuszoną i nie urosła zdechła wiosną,drugi raz teraz kupiłem zobaczymy wiosną :D specjalnie popryskałem Topsinem żeby nie zamierały pędy
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja kupowałam róże w kapersie w Obi.Wyglądały dokładnie tak,jak na opakowaniu.Więc polecam.Już mnie ręce swędzą...szkoda,że Obi na przeciwnym końcu miasta nam wybudowali ;:224 :;230
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wiem że to wątek o różach z marketów, ale muszę podzielić się moją przyjemną niespodzianką. Otóż po raz pierwszy zamówiłam i otrzymałam róże z Allegro, od sławnego p. Bogdana (bogdan_w1).Czytałam już wcześniej że wszyscy chwalą sadzonki od tego pana i sama się przekonałam, że są to w pełni zasłużone pochwały! Wysyłka niemal ekspresowa a same sadzonki - przepiękne! Róże kosztują tam 5-6 zł, z tym że niektóre z nich z oczywistych względów (licencja) mają celowo nieco poprzekręcane nazwy odmian. Kupiłam 2 Grahamy Thomasy, 2 pnące Rozalie, oraz ...kolejnego Westerlanda. Przy okazji mam pytanie do Neli - o ile tu zagląda. Kupowałaś już dużo róż od p.Bogdana - nie wiesz przypadkiem jaka róża pnąca ukrywa się pod nazwą Rozalia? Nie jest to Rosarium U. bo tę różę ma pod właściwą nazwą. Mnie ze zdjęć wygląda na Parade. Masz może tą Rozalię w swojej kolekcji?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito ja też zamówiłam od tego Pana róże i też dostałam ładne sadzonki. Ciekawa jestem jak będą wyglądały za rok. Roze posadzone no zdaje się, że wszystkie chcą żyć. No ale po zimie zobaczymy co z nimi będzie.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:D Floresito- nie, nie mam Rozalii... Być może że to faktycznie Parade- podobna. :wink: Kupowałam Sir Lancelota /3 razy- taki cudny!/, Iwdrigolette/ Indigolette/, Cherry Brendy / śliczna /, Floradonica / Flora Danica / również śliczna, Hit Sezonu / która u mnie się okazała Double Delight/ , Chopin, Octavia-pnąca, i żółta podobna do Sophie Renaissance. Teraz przyszły- Sir lancelot, indigolette i róża nazwana przez niego Cudo, którą po fotkach koleżanka poznała jako Louise Odier... Wszystkich w tej chwili nie pamiętam , bo ja bardzo dużo kupuje róż... :wink: Zawsze byłam zadowolona z róż od tego pana. Kupiłam tez lilaka na pniu/ Sensation/ i wierzbę japońska na pniu. Wszystko ładnie rośnie. Ja polecam róże od bogdan_w1. :D
Bardzo starannie ogladam stronkę z różami tego pana- próbuje rozpoznać, bo pod dziwnymi nazwami kryją się fajne róże. Ja szukam ładnych kolorów i pełnych kwiatów. Zapach to już bonus- specjalnie mi na nim nie zależy... :wink:

Fajne odmiany kupowałam też u Profi-25 na Allegro- odmianowe. Teraz nic nie wystawił, ale warto zaglądać może co wrzuci- jak nie teraz to na wiosnę- bardzo jestem zadowolona- to róże Kordesa. Cena około 20 zł- ale sadzonki super. :D Zamawiałam kilkakrotnie.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nela pisze::D Floresito- nie, nie mam Rozalii... Być może że to faktycznie Parade- podobna. :wink: Kupowałam Sir Lancelota /3 razy- taki cudny!/, Iwdrigolette/ Indigolette/, Cherry Brendy / śliczna /, Floradonica / Flora Danica / również śliczna, Hit Sezonu / która u mnie się okazała Double Delight/ , Chopin, Octavia-pnąca, i żółta podobna do Sophie Renaissance. Teraz przyszły- Sir lancelot, indigolette i róża nazwana przez niego Cudo, którą po fotkach koleżanka poznała jako Louise Odier... Wszystkich w tej chwili nie pamiętam , bo ja bardzo dużo kupuje róż... :wink: Zawsze byłam zadowolona z róż od tego pana. Kupiłam tez lilaka na pniu/ Sensation/ i wierzbę japońska na pniu. Wszystko ładnie rośnie. Ja polecam róże od bogdan_w1. :D
Bardzo starannie ogladam stronkę z różami tego pana- próbuje rozpoznać, bo pod dziwnymi nazwami kryją się fajne róże. Ja szukam ładnych kolorów i pełnych kwiatów. Zapach to już bonus- specjalnie mi na nim nie zależy... :wink:

Fajne odmiany kupowałam też u Profi-25 na allegrooo- odmianowe. Teraz nic nie wystawił, ale warto zaglądać może co wrzuci- jak nie teraz to na wiosnę- bardzo jestem zadowolona- to róże Kordesa. Cena około 20 zł- ale sadzonki super. :D Zamawiałam kilkakrotnie.
Dopisek...
Zobaczyłam właśnie na Allegro te same róże u botanik21. To pewnie żona lub córka pana B. :D

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=16761372
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No to pozostaje mi poczekać do czerwca żeby się przekonać co zakwitnie z Rozalii.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:wink: Może to być Rosanna. A faktycznie przekonasz się gdy zakwitnie. :D
/Poprawiłam, bo się pomyliłam z nazwą.../
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita pisze:Raz jeszcze umieszczę kartonikową "angielkę" Obrazek Obrazek
Floresito, witaj!
Czy udało Ci się w końcu zidentyfikować tę róże z kartonika z Auchan?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No i tę, która miała być ŻÓŁTA angielska pachnąca? :;230 U mnie zakwitła identyczna. Mam wrażenie, że będzie to pnąca, więc posadziłam ją przy murze.
Też mi się wydawała podobna do Sympatii albo Flammentanz.

Floresita pisze:Oto moja ŻÓŁTA angielka z kartonika z Auchana. Kwiaty ma czerwono - malinowe, pędy oraz liście jasnozielone. Rosła dosyć szybko. Co to może być? Sympatia? Mnie ona wygląda na jakąś pnącą Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

WANDA7: Nastąpiło śmieszne nieporozumienie! Były to moje pierwsze, nieudolne próby wstawiania zdjęć. I tak: Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają "żółtą angielkę" (opis pod ostatnim, trzecim zdjęciem jej właśnie dotyczy). Kwiaty miała w odcieniu czerwono- malinowym i od początku podejrzewałam, że będzie jakąś różą pnącą. Okazało się, że się nie myliłam. Moja była jednoroczna, więc w tym pierwszym sezonie nie urosła aż tak wysoko, ale sąsiadka z domu naprzeciwko ma identyczną różę tylko że już dwuletnią. I jej w tym drugim roku już wystrzeliła potężnymi, długimi pędami. Natomiast ostatnie , trzecie zdjęcie ( pojedyńcza w pąku róża) przedstawia przez pomyłkę zamieszczonego młodego Westerlanda! A z tymi wszystkimi kartonikowymi "angielkami" wyszedł jeden galimatias. Miałam po dwie z każdego koloru (morelowe, żółte, czerwone i różowe). Jedno co się zgadza to z morelowych kartoników wyrósł Abraham Darby i z jednej różowej Heritage (mam nadzieję, że piszę bez błędów bo nazwy odmian piszę z pamięci). One przynajmniej chociaż są faktycznie angielkami. Reszta "angielek" to: Old Port, Fresia, Raubitter ( Kordesa!) oraz wyżej wspomniana i nie rozpoznana - czerwona pnąca. Pomijając już to, że nie są to róże angielskie, to nawet nie zgadzał się kolor z tym co było pokazane na kartoniku.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dzięki za informację. A już myślałam, że uda mi się rozpoznać dzięki Tobie te moje różyce z Auchan.
Niestety, mam to samo, Kupiłam też po dwie: żółte, różowe i czerwone. A okazało się, że nie mam nawet dwóch jednakowych. Mam sześć różnych róż. W tym Double Delight, Venrosa, Mount Shasta (?), Mainzer Festnacht i dwie pnące NN.

Z Maizner jestem bardzo zadowolona :D
Obrazek

Obrazek

Ta to chyba Double Delight, prawda?
Obrazek

A to jest drugie niedawne kwitnienie jakiejś odmiany pnącej z kartoników Auchan mających rzekomo zawierać róże angielskie pachnące. :;230 Chyba pnąca, bo ma bardzo długie i cienkie pędy. Może coś się wam kojarzy? Kolor koralowy. Płatki wywinięte do tyłu.
Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wanda7 - pooglądaj zdjęcia róży gaujard (wg Ciebie double delight). Mi też się trafiła ta róża, dla odmiany zamiast Erotiki.
Zablokowany

Wróć do „Róże”