Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Jeżeli wstawisz te róże tak lekko ciasnawo- to oczywiście nie wiąż woreczków- jedne będą wspierać drugie... Można brzegi woreczków spiąć zszywkami- do siebie. :wink: Jakiś czas w miarę to wytrzyma- przecież to chwilowy "sposób".
Ja mam zachowane doniczki po wsadzonych różach i do nich daję nowe-mam zadołowane część w doniczkach- szybciej będą liście- i część z gołym korzeniem. W domu na razie wysadziłam jedną do doniczki- skiełkowały liście- a dwie czekają na klatce schodowej na zakup ziemi- wsadzę w doniczki- doniczki w karton-i na balkon- na noc przyłożę drugim kartonem... :wink:
Leandera mam zamówionego- więc fajnie by los obdarzył mnie jakąś inną różą- wzięłam tę z grubszymi gałązkami- a pewnie pójdę i po tę z wiotkimi ;:oj
Trochę mnie "trzącha" na ten wosk na różach- ale juz nieraz takie kupiłam i rosną-ja potem gdy sie wytworzą boczne gałązki to te woskowane o ile się da wycinam...

Ps. Mnie się Kalmar Castle bardzo podoba...

Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje nabytki już " koczują " w piwnicy w woreczkach ( piwnicę mam zimną i z oknem ). Co do wosku to też zwróciłam uwagę, że wyjątkowo hojnie zostały nim potraktowane. Przy okazji tych dyskusji na temat kartonikowych róż angielskich, to przyszła mi do głowy pewna śmieszna myśl. Wydaje mi się, że tych loteryjnych niespodzianek może kryć się więcej! Wezmy dla przykładu Abrahama Darby i Charlesa Austina. Obie mają kwiaty mieszane - morelowe i różowe. I taka osoba, która w tej firmie segreguje i pakuje sadzonki może każdą z tych odmian zapakować wedle uznania - albo do kartonika z łososiowymi albo w kartonik różowy. I na ścisłość sumienie miałaby czyste! Taka osoba obroniłaby się przed każdym sądem gdyby ją oskarżono, że Abrahama zapakowała w łososiowy kartonik, a on zakwitł na różowo, to zawsze może powiedzieć że bliżej jesieni on faktycznie będzie morelowy ( u Charlesa jest na odwrót - najpierw jest morelowy, a później różowy ). Czy to nie jest zabawne?!
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:wit Ja dzis kupiłam śliczne sadzonki w Caerfurze i posdadziłam normalnie do ziemi!!!!
Pewnie po różach co?
Były po 4 zł!!!!
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A dlaczego by miało być po nich? Mrozów nie ma.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tknięta myślą którą ktoś tu napisał, że w Auchanowych kartonikach są jednak rzetelnie róże angielskie- zaczęłam szperać w necie i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu-że moja zeszłoroczna kartonikowa różowa, przeze mnie rozpoznana niby Rosarium Uetersen to może byc Princess Anne. / Bardzo sa podobne./ Wiele fotek mojej róży przypomina te z netu Princess... Dlatego piszę i "odszczekuję" co napisałam wcześniej. :wink: Będę się tej róży bacznie przyglądać i cieszę się na zapas- bo jednak wśród wielu angielek nie miałam tej róży... Zostało mi tylko sprawdzić owe ciemne angielki z kartonika- nabyłam znowu dwie- tez się im dokładnie przyjrzę. Podniosło mnie to na duchu-że solidni sprzedawcy są... ;:oj - mimo, że nieopisane róże...
:D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. Wczoraj byłam w Auchanie ( a bywam rzadko bo niestety najbliższy jest kawałek ode mnie ) no i stało się- kupiłam kilka róż i teraz mam dylemat czy je sadzić czy schować do zimnej piwnicy i poczekać ze dwa tygodnie ?? Nie planowałam zakupu róż bo miałam to zrobić jesienią ale jakoś nie mogłam się powstrzymać . Czy jak posadzę je w tygodniu i zakopczykuje prawie po całości to przetrwają w razie mrozów ?? Proszę poradźcie bo jak już je mam to szkoda żeby się zmarnowały.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja swoje róże trzymam na balkonie, takim przeszkonym, zabudowanym. Bałam się dać je od razu do gruntu. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nad ranem jest jeszcze zimo - wczoraj było minus 6 ;:oj Dziś podjazd do Auchan - chcę dokupić jeszcze kilka czerwonych angielek, mam nadzieje ze jeszcze będę ;)
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

wagabunga123 u mnie też jeszcze zimnawo jest , w nocy też było -6. A ja żałuję, że nie kupiłam więcej ( taka cena ! ) No ale to moje pierwsze róże więc mam nadzieję, że cokolwiek z nich będzie i że opisy będą się zgadzały :;230 .
Wybierałam róże o pięknych młodych przyrostach , jak się okazało niesłusznie ;:124 . A może tak wsadzić je do donic ?? Mam takie większe po tujach i mogłabym je wsadzić i potem do chłodnego pomieszczenia gospodarczego a w kwietniu do gruntu. Co myślicie ?? Czy nie robić sobie zachodu i je zostawić jak są jeszcze ze 2 tyg w chłodnym miejscu ??
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ewelkach88 to zaczynamy razem, u mnie również są to pierwsze zakupy ;:138
Poza tymi z Auchan to zamówiłam jeszcze 19 szt w szkółce - mam tylko nadzieję, że nie polegnę na placu różanego boju i będę umiała należycie się nimi zająć :uszy

Każdą wolną chwilę poświęcam na lekturę dot. uprawy i pielęgnacji róż - teraz też siedzę na wykładach ale tylko ciałem jestem obecna na zajęciach :;230 :;230 siedzę w necie i czytam, czytam i czytam!
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja w zeszłym roku padłam ofiarą złego oznaczenia i zamiast krzewuszki mam śnieguliczkę, zamiast powojnika miałam męczennicę i obiecywałam sobie , że wszystko do ogrodu będę jednak kupowała w szkółkach bądź od osób z forum. Jednak wczoraj po prostu nie mogłam się powstrzymać :;230 . Róże miałam kupić w szkółce na jesieni no ale jakoś tak wyszło :oops: . Oby tylko coś z tego wyszło. Pozdrawiam i w dalszym ciągu oczekuję na radę co z tymi różami począć. :wit
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Też się skusiłam, po wczorajszym telefonie od córki...zakup w ciemno, dzisiaj dostałam trzy róże do rąk...posadziłam do doniczek, poczekają do cieplejszych dni w garażu. Na zewnątrz nie zostaną na razie posadzone, widać że zaczynają wegetację...pierwszy większy mróz na pewno by je wykończył.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dokupiłam 10 szt - w końcu jutro dzień kobiet ;:306
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Najlepiej nie liczyć na cudzą łaskę ;:306 dałam córci kasę dokupi jeszcze, ze dwie ;:224 tylko popatrzy jakie odmiany są dostępne ;:65
Zablokowany

Wróć do „Róże”