Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

Witam,mam kupionych 6 róż z netto, praktycznie nie dało się wybrać krzaczka róży bez zaczątków łodyżek ;:185 jak zmarzną te kiełki na łodygach nic się nie stanie :?:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

Moja dwumetrowa przy posadzeniu wypuściła pędy a zima była -30 i pięknie przezimowała bez kopca ale lepiej nie ryzykuj :wink:
Awatar użytkownika
violla
100p
100p
Posty: 101
Od: 7 paź 2014, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

Zakupiłam w castoramie różę nn,odmiana wielkokwiatowa.Sąsiad z działki obok tez kupił.On wsadził z wyrośniętymi nowymi pędami i wstawił na te róże butelki plastikowe po napoju a ja urwałam te nowe pedy i zostawiłam tylko zdrewniałe,przycięte i zalakowane jakimś specyfikiem.Wyszłam z założenia,że tak przygotowuje się róże na zimę a nowe pedy przyjdą wraz z wiosną.Kto z nas zrobił dobrze?
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

Chyba ty bo sąsiad najprawdopodobnie tylko pobudzi je do wzrostu a to teraz nie dobre dla róz ;:185
Awatar użytkownika
violla
100p
100p
Posty: 101
Od: 7 paź 2014, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

Właśnie zgłupiałam,jak zobaczyłam róże sąsiada.Jest starym działkowcem.Ja dopiero od tego roku ale cały czas czytam i się dokształcam.Róże oberwałam,wsadziłam i obsypałam ziemią w formie kopca,tak,ze tylko kawałeczek kikutów wystaje.Też było mi szkoda nowych odrostów ale bałam sie,że nagle przyjdą mrozy i będe miała po różach.
Awatar użytkownika
violla
100p
100p
Posty: 101
Od: 7 paź 2014, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

He,he.Moje na wierzchu :) Nie życzę żle różom sąsiada ale jestem ciekawa,jak to będzie na wiosnę.Moje pierwsze różyczki z marketu.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

violla pisze:Zakupiłam w castoramie różę nn,odmiana wielkokwiatowa.Sąsiad z działki obok tez kupił.On wsadził z wyrośniętymi nowymi pędami i wstawił na te róże butelki plastikowe po napoju a ja urwałam te nowe pedy i zostawiłam tylko zdrewniałe,przycięte i zalakowane jakimś specyfikiem.Wyszłam z założenia,że tak przygotowuje się róże na zimę a nowe pedy przyjdą wraz z wiosną.Kto z nas zrobił dobrze?
violla, każdy kij ma dwa konce........, to co zrobil Twoj sasiad nie jest wcale takie zle......, chroni sadzonke przed wyschnieciem,
roslina sie ukorzenia. Przypuszczam, ze jak przyjda mrozy sasiad zafunduje rozy stroisz i bedzie OK.
Osobiscie nie obrywalabym mlodych przyrostow, powstaje rana, ktora otwiera droge dla chorob grzybowych , wysuszania i przemarzania.
Powodzenia i oby do wiosny... ;:65 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
violla
100p
100p
Posty: 101
Od: 7 paź 2014, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

Ja kieruję sie intuicją i wiedzą zaczerpniętą z netu.Sąsiad?Nie wiem,pewnie swoją wiedzą.Wiosna pokaże,co zrobiłam żle a co dobrze.Na błędach człowiek uczy sie całe życie.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Róża wypuszcza łodyżki pomocy !

Post »

Ja swoje róże (z gołym korzeniem) wsadziłam do gruntu w połowie października a że było ciepło to również puściły nowe przyrosty z liśćmi ale ja na razie nic nie robię niech poczują chłód, roślina musi wiedzieć że ma się szykować "spać" dopiero jak temperatura spadnie w okolicę zera to pojadę i je zakopczykuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”