Róża - uprawa

Zablokowany
balkonowa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 sie 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Róża - uprawa

Post »

Witam wszystkich serdecznie. W ubiegłym roku dostałam różę szczepioną na pniu. Małe, ładne drzewko obsypane kwiatami, które zdobiło taras w donicy. W styczniu przeprowadziliśmy się, drzewko zabrałam w donicy i postawiłam na balkonie w nowym mieszkaniu. Na wiosnę wyglądało kiepsko, gałęzie zaczęły ciemnieć i podsychać. Dość szybko ściemniały wszystkie a ja straciłam nadzieję, że da się je uratować. Róża nie wypuściła liści, a tym bardziej kwiatów. Od pewnego czasu widzę jednak, że zaczęła walczyć. Pojawiły się zielone gałązki z pojedynczymi listkami. Jak jej pomóc? Co to za choroba? Jak leczyć?

Oto fotki mojej chorowitki

Obrazek
Obrazek
Obrazek

pień ma plamki
Obrazek

Bardzo proszę o rady dla niedoświadczonego miłośnika róży.
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róża - ciemnieją i schną gałęzie

Post »

Specjalistką od Róż nie jestem...
Sama mam w ogrodzie kilka szczepionych na pniu i moje też mają takie kolory na łodydze... Czasem prysnę jakimś środkiem na grzyba dostępnym w handlu i podleję czosnkiem z wodą...
Te suche gałęzie trzeba wyciąć, zostawić to zielone, powinna odbudować koronę....
Pierwsze pytanie, jakie mi się pojawiło po obejrzeniu fotek, to czy donica ma dziury odpływowe...?
Drugie, to nie trzeba jej od razu przesadzać, wystarczy zdjąć tak z 5 cm ziemi z wierzchu i dosypać świeżej... O nawozach bym teraz nie myślała...
Ale może specjaliści się wypowiedzą...
A jak nie chcesz czekać, to wpisz w wyszukiwarkę Róże i pojawi Ci się sporo informacji... Dużo czytania, ale warto...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Róża - ciemnieją i schną gałęzie

Post »

Myślę, że to będzie odpowiedzią na Twój problem: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2037



Pozdrawiam, Francik
Francik
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róża - uprawa

Post »

Pień po prostu zmarzł, co do suchych brązowych gałęzi - należy je ściąć. Patrzyłaś jak wyglądają korzenie?
Ponieważ pytanie zostało przeniesione zamykam wątek.
Zablokowany

Wróć do „Róże”