Sezon różany 2014

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Olu, moja też rośnie na piachu, kiedyś droga polna tam była, taka piaszczysta, z tym, że dół miała solidnie zaprawiony, a jest u mnie od ubiegłej wiosny.
Piękne róże Beato, też polubiłam historyczne, tylko denerwuje mnie ich podatność na choroby. W mojej Rose de Resht liście robią się takie niewyględne latem, przesadzę jesienią z patelni w lekki półcień, może się poprawi :?
A i Schnewitten mam, a jakże :)
Obrazek
Bardzo jestem zadowolona z wielu róż, ale np. taka niepozorna z nazwy Cinderella, też drugi sezon, a proszę, jeszcze parter nie zakończył kwitnienia, a piętro już zaczyna ;:oj
Obrazek
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

Eugenio, moja Rose de Resht rośnie pod zachodnią ścianą, praktycznie pół dnia w cieniu a może nawet więcej, bo i po południu ze dwie godziny kradną jej słońce lipy pomnikowe za płotem :wink:
Cinderella zabójcza :D
Rugosom chyba aż tak nie zależy na dobrej ziemi, co na słońcu- to takie świeże obserwacje z plaży :wink:
Awatar użytkownika
Violalpina
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 sie 2012, o 00:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Kłodzka

Re: Sezon różany 2014

Post »

Beatko, ależ zaszalałaś z tymi różami, co jedna to piękniejsza ;:oj . I świetny wybór: mchowa, alba, angielka...,każda taka inna, a przy tym wszystkie pasują do siebie. Ja mam z pięć alb, z cztery mchowe, etc., i miejsca brak na nowe ;:145 A niestety zaczęły mi się podobać współczesne,uff.
Czyli dochodzę do wnioski, że moja Yellow Dagmar Hastrup ma to co lubi - kiepską ziemię i patelnię cały dzień :D A czy ja mam Gieniu, poobcinać jej te przekwitnięte kwiaty i to jest warunek tworzenia nowych, czy lepiej zostawić - ma ładne owoce? A pachnie ten Kopciuszek?
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Olu, nie wiem jakie Yellow Dagmar Hastrup ma owoce, bo w ubiegłym sezonie je uszczykiwałam, a w tym nie, kształt ładny, ale jeszcze nie dojrzały :) Czasu mało ;:oj . W czerwcu zasiliłam róże gnojówką z pokrzyw + siarczan potasu - oprysk, ale słabo się rozpuszcza. Mój sposób, to gorąca deszczówka w butelce po Bobofrucie i odmierzony siarczan w zależności ile ma być roztworu /1 łyżeczka na 1 litr/ i mocne wstrząsanie butelką, następnie mieszam z potrzebną ilością wody deszczowej i gotowe :wink:
Cinderella pachnie owocowo.
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

Eugenio, jeśli robisz gnojówki, to spróbuj do pokrzywowej dodać żywokostu- on zawiera dużo potasu i przenawozić się nie da :D Śmierdzi tak samo ;:306
Nad Kopciuszkiem myślałam dwa lata temu, gdy mi Młoda fundnęła na Gwiazdkę kupon do Ćwika. W końcu wzięłam kanadyjki, historyczne i jako nówkę- Zaide. Też jestem zadowolona i to bardzo :D A jakby co, to zawsze jakąś miejscówkę się jeszcze wyrąbie :wink:
Co do niewyględnych liści, u mnie królują angielki- ile bym nie pilnowała i tak nimułki urządzają na nich bal wampirów. Akurat angielki w moim ogrodzie pokazują klasę dopiero jesienią :wink: A historyczne lubi skosić kwieciak malinowiec- w tym roku załatwił mi spory krzak Felicite Parmentier- nie było nawet co focić ;:145
Olga, nie wszystkie pasują :wink: Sporo tam błędów młodości albo okazji, którym nie mogłam się oprzeć :;230
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sezon różany 2014

Post »

Pomyśleć, że zarzekałam się-" w moim ogródku tylko róże pnące i to tylko 2, góra 3".
A teraz siedzę kolejny wieczór i wymyślam co by tu posadzić.
Mam pytanie co do Souvenir du Dr. Jamain, która ma piękne zdjęcie u Beaty. Czy ona w rzeczywistości też ma taki piękny fioletowy kolor jak na zdjęciu?
Pytam, bo znalazłam jej opis, który mówi, że jest raczej czerwona z kroplą fioletu, w dodatku pisali tam o tym, że jej krzew ma dość brzydki(chudy) pokrój. Beatko pomóż proszę bo Twoje zdjęcie mnie urzekło, ale te opisy odstraszyły i jestem w "różanej kropce".
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
anezob69
200p
200p
Posty: 285
Od: 8 maja 2014, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe

Re: Sezon różany 2014

Post »

Przepiękne te wasze róże ;:oj ... zapierają dech w piersiach

Na razie garstka moich róż ale to się ma zmienić ;:224 ...

Róża na pniu ... prawdopodobnie Kronenburg
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Lovely Fairy SPEVU
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
pozdrawiam serdecznie, Bożena

Ogród szczęściem pachnący
Awatar użytkownika
anezob69
200p
200p
Posty: 285
Od: 8 maja 2014, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe

Re: Sezon różany 2014

Post »

Yellow Fairy
Obrazek Obrazek
Obrazek

nn -być może Belvedere
Obrazek Obrazek
pozdrawiam serdecznie, Bożena

Ogród szczęściem pachnący
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

klarag pisze:Pomyśleć, że zarzekałam się-" w moim ogródku tylko róże pnące i to tylko 2, góra 3".
A teraz siedzę kolejny wieczór i wymyślam co by tu posadzić.
Mam pytanie co do Souvenir du Dr. Jamain, która ma piękne zdjęcie u Beaty. Czy ona w rzeczywistości też ma taki piękny fioletowy kolor jak na zdjęciu?
Pytam, bo znalazłam jej opis, który mówi, że jest raczej czerwona z kroplą fioletu, w dodatku pisali tam o tym, że jej krzew ma dość brzydki(chudy) pokrój. Beatko pomóż proszę bo Twoje zdjęcie mnie urzekło, ale te opisy odstraszyły i jestem w "różanej kropce".
Klarag, mam dwie Souvenir du dr. Jamain, jedna, ta na zdjęciach, rośnie cały czas w półcieniu, ma światło głównie od wschodniej strony, czyli w porze, gdy latem jest jeszcze chłodno. Ta ma kwiaty bardzo ciemne.
Druga rośnie przy płotku od zachodniej strony, czyli popołudniami na patelni- jest w niej zdecydowanie więcej czerwieni. Obie rosną bardzo silnie, chude to one nie są, oj nie, raczej jest ich za dużo i trzeba je w miarę możliwości rozpinać w wachlarz. Zanim skończą pierwsze kwitnienie, mają już gotowe tegoroczne gałęzie do drugiego, busz się robi.
Zatem polecam ale raczej w cieniste miejsca i niezbyt blisko przejść. Jak na taki staroć jest bardzo witalna :D

Ebabko, mam pytanie w sprawie Twojej Jacqueline du Pre :D Moja jest tegoroczna, czyli młodziutka, kwiaty są liczne ale bardzo nietrwałe- czy ona tak ma czy zmężnieje z czasem?
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Beato, Jacqueline du Pre rośnie drugi sezon w moim ogrodzie, ma cudne kwiaty, ale niezbyt trwałe, jest ich jednak dużo i tego nie widać, kwitnie długo, pierwsze kwitnienie dopiero zakończyła, nawet nie wiem , czy zdąży drugi raz ;:oj
Na deszczu nie wyglądają ładnie - wiszą jak mokre szmatki, ale która róża lubi deszcz :?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

Dzięki, Gieniu ;:196 Z moją jest w sumie podobnie, tylko jako młoda, ma kwiatów mniej. Miałam ją w donicy od wiosny do początku lipca i gdy padało, wnosiłam na taras, żeby się nacieszyć :wink:
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Ja też mam Beato do Ciebie prośbę. Wstaw fotkę swojej Souvenir du dr. Jamain jako cały krzak. Jestem nią zauroczona, ale posadziłam ja chyba za blisko ścieżki.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

Emalio, postaram się w najbliższym czasie wstawić, wczoraj właśnie próbowałam ją uporządkować, bo też jest za blisko ścieżki ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Róże”