Róże parkowe jakie polecacie?

Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Aniu twoja Teasing Georgia wygląda okazale,czy to jest jeden krzew? Problem też będzie z zakupem,w tamtym roku wybrałam sobie kilka róż, a później musiałam zrezygnować i wybrać inne , bo nie było ich w jednej szkółce nie chciałam kupować w kilku miejscach bo wyszłoby drożej ( koszt dostawy). Na razie wszystko skrzętnie zapisuję, i jeśli wybiorę twoja różę to znowu co dla niej do towarzystwa , jaki kolor czy może być jakaś ciemno czerwona róża .
;:88
Pozdrawiam Olga
WAnia
100p
100p
Posty: 163
Od: 5 sty 2013, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Olu, to jest jeden krzew. Co do koloru, to już według własnego gustu. Ja akurat lubię bardziej pastelowo, ale zestawienia kontrastowe też są fajne. Akurat T.G. ma dosyć łagodny odcień, więc nie gryzie się z innymi kolorami. Ja bym widziała coś pomarańczowego, albo łososiowego. A, i jeszcze dodam, że T.G. jest jedną z wcześniej kwitnących, przynajmniej u mnie. Wspominam o tym, bo posadziłam przy niej Amelię Renaissance licząc na wspólne kwitnienie i się przeliczyłam. Georgia skończyła pierwsze kwitnienie, a Amelia zaczęła.

Pozdrawiam, Anka
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Aniu, warto tą róże wybrać , jest naprawdę ładna. Nie wiem czy możesz mi powiedzieć gdzie ją kupiłaś, a może możesz przesłać mi prywatną wiadomość?
:wit
Pozdrawiam Olga
WAnia
100p
100p
Posty: 163
Od: 5 sty 2013, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Chyba mogę ujawnić publicznie źródło pochodzenia: Rosarium p.p. Chodunów. Bo pytasz o Georgię?
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Tak o Georgię,piszą że ładnie pachnie,czy to prawda?Ja też kupowałam w tym roku wiosną u nich róże, ładnie rosną.
Pozdrawiam Olga
WAnia
100p
100p
Posty: 163
Od: 5 sty 2013, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Pachnie bardzo ładnie - świeżo, owocowo, choć nie jest to zapach bardzo intensywny. No, trzeba nos włożyć w kwiatek. Ale może to mój węch sępiony przez alergię?
Primavera
50p
50p
Posty: 73
Od: 21 mar 2014, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Ale piękna ta TG ;:138
Jeżeli chodzi o towarzystwo, to moje GC rosną na rabacie, która miała być w założeniu żółta ( taką miałam koncepcję ogrodu: ściana żółta, bladoróżowa, czerwona, łososiowa). Towarzyszyły jej same żółcie: Graham Thomas, Postilion, Sahara, Bahama, Agnes, Fresia plus żółty powojnik Bill McKenzie, żółte byliny i dwuletnie: słoneczniczek i rudbekia naga, rudbekie dwuletnie, lilie i liliowce żółte a dołem jednoroczne aksamitki. I kiedy już osiągnęłam efekt żółtej chmury, to... nie było tak słonecznie, jak chciałam; zrobiło się mdło i nudno. Więc zaczęłam jakieś dwa lata temu dosadzać pomarańczowe i ceglaste lilie i róże (Summer Song, Westzeit, Orange & Lemons, Orange Sensation, Hot Chocolatte i Chocolade Ruffes), z tyłu dosadziłam czerwoną Flammentanz i Alexandra McKenzie (który miał być czerwony, a jest różową żarówą, ale mimo to jakoś pasuje) a na dole wysiałam pomarańczową nasturcję. Robi się wesoło i kolorowo:

Obrazek
Pozdrawiam różanie Primavera
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Pomóżcie w wyborze róży parkowej

Post »

Primavera gdybyś dodałam do tej żółtej chmury jakieś fioletowe byliny chyba by dobrze wyglądało.Ja do tej pory miałam w swoim ogródku same przypadkowe kolory róż posadzone bez żadnych innych roślin do towarzystwa.Od kiedy znalazłam się na tym forum podziwiam ogrody założone w wyniku przemyślenia i z dużym smakiem. Nowa rabata którą założyłam w tamtym roku z różami w dwóch odcieniach różu, ostróżkami fioletowymi,niebieskimi i czerwonymi szałwiami jest inna i wygląda fajnie. Twoja propozycja wygląda też dobrze na zasadzie kontrastu, ja myślałam o połączeniu żółtej Teasing Georgii (którą poleciła mi Ania) z jakąś pomarańczową różą i fioletowo niebieskimi dodatkami. Do żółtego lepiej chyba pasowałaby jakaś typowo fioletowa róża, ale jakoś niezbyt lubię ten kolor w przypadku róż, natomiast ostróżki uwielbiam. Czekam na propozycje forumowiczów którzy mają większe doświadczenie z różami niż ja, bo chodzi mi o konkretne nazwy sprawdzonych róż tzn. zapach, kolor, wytrzymałość kwiatów na warunki atmosferyczne, i ładnie rozkrzewiające się krzaczki o wys. 150-160 cm.
:wit
Pozdrawiam Olga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”