Prośba o dobór róż

Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Witaj,
u mnie Red Leonardo da Vinci rośnie w cieniu osłonięty i w sumie chyba tam mu dobrze:),
Giardina, Johann Wolfgang v. Goethe Rose i Stephanie Baronin zu Guttenberg Rose na mega pateli - słońce od rana do wieczora.
Nie mam Wedding Piano - mam za to Charming Piano i posadzona na tej samej rabacie tzn tej słonecznej. Z tych ostatnich róż tylko Johann czasami ma przypalone lekko płatki a pozostałe radzą sobie super.
Pozdrawiam
Ania
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Dziękuję Ci za odpowiedź :).
A czy u Ciebie Charming Piano też wypuszcza czasami niewykształcone brzydkie kwiaty? Albo zdarza mu się wypuścić czerwonego płatka? Bo mój tak. Co prawda, tego brzydkiego kwiata wypuścił tylko raz. Co do płatków to podobno one tak mogą mieć. W końcu wywodzą się od Piano.
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Mój Charming Piano w tamtym sezonie (jego pierwszy u mnie) zaczął ładnie budować krzaczek nagle wypóścił jeden strasznie wysoki pęd taki na jakieś dosłownie 1,50-1,60 m. Troszkę mnie to zaskoczyło gdyż specjalnie posadziłam go w pierwszym rzędzie z najniższymi różami (tj. 0,6-1,0m wysokości) mojej rabarty różanej ... Ale nic z nim nie robiłam czekałam, pozwoliłam zakwitnąć - na końcu miał kwiaty chyba z 15 szt. takie dokładnie jak na 2 zdjęciu w opisie Charming Piano we Floribun....; niestety kwiaty nie zdążyły się bardziej rozwinąć... ale i tak go ;:167

Pozdrawiam
Ania
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Wiesz co? Jakby u mnie takie były jak na drugim zdjęciu to jak dla mnie mogłyby się w ogóle nie rozwijać. Bardzo mi się taka jego forma podoba. Może pomyślisz o założeniu wątku, skoro masz takie piękności? Masz może zdjęcie tego Charming Piano w fazie o której właśnie pisałaś?
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Niestety Piano i wszystkie jego sporty są takie wysokie - wypuszczają gałęzie do wysokości 160 - 180 cm. Trzeba go mocno ciąć.
Też mam Charming - rozwija trochę kwiaty ale za to potrafi trzymać je powyżej miesiąca.
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Dokładnie kwiaty trzyma bardzo długo - u mnie w niezmienionym stanie aż do późnej jesieni albo raczej aż do momentu kiedy go lekko potraktowałam sekatorem... co prawda nigdy nie tnę róż jesienną porą ale w przypadku tej róży miałam ogromną ochotę to zrobić ... strasznie mnie zezłościła tą wysokością.... :evil:
Ale po zastanowieniu może i lepiej ... przesadzę ją i będę miała miejscówkę dla następnej róży :;230

Pozdrawiam
Ania
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Moja Piano też bardzo długo trzymała kwiaty. Byłam nią zauroczona. Wielkich pędów nie wywaliła, była skromna ale obsypana kwieciem. Charming Piano trochę krócej trzymała kwiat. Nie wiem czy to kwestia tego że Piano w donicy pod daszkiem a Charming w gruncie.
Teraz zamówiłam Wedding Piano. Marzy mi się jeszcze Happy i Pink Piano. Trochę przypominają mi Pomponelkę :)
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Dziewczyny a podpowiedzcie coś o stanowisku dla Dr Jamin, Chippendale i Emilie Guillot ??
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Chippendale u mnie rośnie w pełnym słońcu i ma się dobrze. Wcześniej rósł w donicy koło domu od strony południowej i też było w porządku. Souvenir du dr Jamain w półcieniu (nawet ciut więcej niż pół), on się nie nadaje do pełnego słońca. Emilie Guillot nie mam i nie znam.
Alicja
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Dokładnie popieram:) Chipek u mnie w słońcu sobie bardzo dobrze radzi, Dr w cieniu - tzn u mnie ma rano słońce tak ze 2 godz. -
Emilie zakupuję dopiero teraz - więc będę mogła coś więcej na jej temat powiedzieć za rok.

Pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
kasia31610
50p
50p
Posty: 63
Od: 28 sie 2014, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Witam, też bardzo marzy mi się rabatka z pięknymi różami i w tym roku zamierzam marzenie to chociaż w małym stopniu zrealizować :-), jednak nie jestem ekspertem w dziedzinie pielęgnacji i uprawy róż. Czytam z wielkim zaciekawieniem Wasze wątki, oglądam zdjęcia :-)

Chciałam Was prosić o poradę. Mam wybrane kilka rodzajów róż, i chciałam zapytać jak rokują w uprawach?

Konkretnie chcę zakupić :
-różę Chopin
-różę Red berlin
-różę sissi (tzw niebieską) MAINZNER FASTNACHT
-różę papageno
-różę rabatową lavaglute

Na początek tyle :-)
czy te odmiany rosną bardzo wysokie?
Na pus­ty­ni kak­tus cudem...
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Prośba o dobór róż

Post »

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za informacje. Róże zamówione, teraz tylko czekam na wiosnę. Już nie mogę się doczekać.

KasiuZ wymienionych mam tylko Chopin. Możesz ją śmiało kupować. Jest bezproblemowa, nie choruje, nie zawiesza kwiatów, ładnie pachnie, szybko rośnie. Zmienia kolory w zależności od fazy otwierania pąka. Od żółci do bieli. Cudowna.
Awatar użytkownika
kasia31610
50p
50p
Posty: 63
Od: 28 sie 2014, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Prośba o dobór róż

Post »

super :-) dziękuję, właśnie chopin strasznie mi się podoba i na 1000% ją kupię. Chciałabym jeszcze jakieś czerwone :-) Jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć :-) cudne.
Na pus­ty­ni kak­tus cudem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”