Identyfikacja róż - część 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulakonie
500p
500p
Posty: 647
Od: 10 kwie 2012, o 07:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Kolejne dwie NNki.

Miała być Myriam ale nią nie jest. Nawet pachnie, szczególnie młode rozkwitajace kwiaty.
Obrazek

Obrazek

Pnąca, dość seryjnie kwitnie nawet mam wrażenie, że co powtórka to gęściej. Póki co dość zdrowa.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Ulakonie,ta niby Myriam ,wygląda na Aquarell, pewnie kupowałaś we Floribundzie.Bardzo ładna róża,zdrowa i ładnie powtarza.Jestem z niej bardzo zadowolona. ;:215
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

ulakonie pisze:
3. Czy to może być Double Delight? Pędy - tendencje do wymagania podpory, raczek kładłyby się.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A jak u niej ze słynnym zapachem? Ja mojej prawie nie czuję ale ja mam nos "historyczny", mój M. twierdzi, że pachnie fascynująco :wink: Kwiat bardzo podobny, choć Twoje wyglądają na ciut bardziej napakowane, zgadza się też skłonność do pokładania się, przynajmniej w młodym wieku- potem jest lepiej :D Niepokoją mnie liście, u mojej są ciemniejsze i(przynajmniej na fotkach) ani śladu u nich tej czerwonej obwódki. Obejrzę jutro moją w naturze i dopiszę, jak z tym jest. Może też znajdę pąk, to porównam kształt.
Awatar użytkownika
ulakonie
500p
500p
Posty: 647
Od: 10 kwie 2012, o 07:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Alicjo, dzięki, niezupełnie we Floribundzie, wtedy jeszcze nie. Ale w okolicy. No i Aquarell miałam wtedy w zamówieniu ale nie było wszystko opisane. Jedna się w ogóle nie zgadzała, czy dwie.

Beatko, i tu problem z odpowiedzią na Twoje pytanie. Mój nos i tak w tym roku lepszy, cokolwiek mi daje przyjemności, ostatnie 2 lata w ogóle utraciłam powonienie do przyjemnych zapachów. W tym roku tylko coś zdecydowane wyczuwam. Musiałabym poprosić o wąchanie pewniejszą osobę. Ta róża jest na dość dobrym chyba miejscu bo od początku mocno odpukać dość zdrowo rośnie. I chyba miała mikoryzę. A na zimę w kopczyku obornik koński.
aagataa8
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 5 paź 2013, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Przygarnęłam jesienią różyczkę z zapuszczonego przez spadkobierców ogrodu (za ich zgodą oczywiście), która rosła tam kilka lat kompletnie zarośnięta pokrzywami i była malutka i biedniutka. Teraz ma około 90 cm, jest obsypana drobnymi kwiatami (ok.3-4 cm średnicy) początkowo czerwonymi z odcieniem malinowym, w miarę przekwitania robią się albo malinowe, albo jeśli jest bardzo gorąco różowe. Czy ktoś może dopasować do niej nazwę?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powtarza kwitnienie.
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Jolu, różyczka podobna do Cherry Girl, tyle, że ta jest dość młoda bo z 2007 roku.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

ulakonie pisze:
Pnąca, dość seryjnie kwitnie nawet mam wrażenie, że co powtórka to gęściej. Póki co dość zdrowa.

Obrazek

Obrazek
wygląda mi na Compassion
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ulakonie
500p
500p
Posty: 647
Od: 10 kwie 2012, o 07:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Aż sprawdzę czy pachnie, bo niestety nie pamiętam. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

_ninetta_ pisze:Jolu, różyczka podobna do Cherry Girl, tyle, że ta jest dość młoda bo z 2007 roku.
Dziękuję za odzew.
Ta moja to musi być starsza odmiana. Nie wiem dokładnie, kiedy odeszli poprzedni właściciele ogrodu, z którego pochodzi, ale z pewnością nie polowali na nowinki różane, bo mieli tylko tę jedyną różyczkę.
Zajrzałam na Helpa i przy opisie 'Cherry Girl' są dwie daty 1997/2009. Co to znaczy?
Kolorek i wygląd kwiatów by się zgadzał, tylko wielkość :?: .W opisach tej róży spotkałam określenie: kwiaty średniej wielkości, a gdzie indziej - 6 cm. Kwiatuszki mojej mają ok. 4 cm
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Jolu moim zdaniem to: EUROPEANA
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Poczytałam o róży 'Europeana' i to znowu "pudło". Moja ma kwiatki 4 centymetrowe, Europeana podobno 7 cm i podobno kwitnie raz w sezonie, moja powtarza bardzo obficie i piszą też o E..., że podatna na czarną plamistość, moja jak na razie zdrowiutka, że aż miło (odpukać, żeby tak było zawsze).
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek


Jolu, może to siła sugestii, bo moja rośnie też z monardą i generalnie w podobnym otoczeniu ale sprawdź Elmshorn :D

Ulakonie, wracając do Double Delight, to są naprawdę podobne :D Moja jest po przejściach, bo dwa lata temu (ledwo) przeżyła atak karczownika, rok siedziała w donicy, więc może stąd to mniejsze wypełnienie kwiatu.
Zablokowany

Wróć do „Róże”