Identyfikacja róż - część 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulakonie
500p
500p
Posty: 647
Od: 10 kwie 2012, o 07:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Dzięki Beatko, i tak ją tak nazywam:) A co do zapachu to ja wolę już nie sprawdzać, może koleżanka będzie to powącha. Przez zatoki mogę mieć mylny odczyt.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

tralaluszy pisze:Mnie tez Elmshorn natychmiast przyszedł na myśl,ale on jest różowy, nie czerwony...
On, Aga, to ma barwę nie do opisania :;230 Ale kwiaty podobnie bledną, róża kwitnie prawie stale i nic jej nie rusza. Na zdjęciu Joli ma barwę jak monarda, u mnie jest tak samo, choć myślałam, że nic nie ma takiego koloru. Może niech Jola napisze, jaka to odmiana pysznogłówki, u mnie jest to Newport Pink :wink: Może to siła sugestii jednak ;:170
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Pysznogłówka od Agnieszki (jaki ten świat mały :D ), najczerwieńsza jaka może być, bez różu i innych odchyłów. Natomiast róża trudna do określenia, bo jej czerwień zmienną jest i widzę w niej i wiśniowe akcenty (ha, wiśnia wiśni nie równa, jak się weźmie pod uwagę te wszystkie Łutówki, "szklanki" itp. albo i kompot wiśniowy :lol: ) i malinowe odcienie, a do tego mój aparat robi co chce z czerwienią i dlatego zamieszczając zdjęcia czerwonych roślin rozpisuję się, jak ja je widzę. Najbardziej charakterystyczna w różyczce wydaje mi się ta maleńka średnica kwiatków, Przynajmniej u mnie żadna inna takich drobnych (ale dość napakowanych) kwiatów nie ma.

Poczytałam o róży 'Elmshorn' i to by do mojej pasowało. Zwłaszcza ta jej pancerność. Zanim trafiła do mnie, kilka lat męczyła się zarośnięta pokrzywami, paprociami i świerkami, w kompletnym cieniu. Wegetowała tak sobie przyduszona do ziemi i tylko dzięki odblaskowym kwiatuszkom moje ogrodniczo ciekawskie spojrzenie wytropiło ją w tej gęstwinie: "a co to się tam czerwieni, rózyczka jakaś, czy mi się zdaje?". To było takie maleństwo, że podejrzewałam ją o bycie miniaturką. A jeśli to 'Elmshorn', to ma szansę dobić do dwóch metrów. Hi, hi, pożyjemy, zobaczymy, a miała stanowić środkowe piętro rabaty. :shock: :D
Kwestię kolorku też pomału rozgryziemy, bo podobno drugie kwitnienie ma być mniej odblaskowe, subtelniej różowe. A moja w tej chwili obsypana jest pąkami i tylko patrzeć, jak nam pokaże swoje jesienne oblicze. Może do pierwszego kwitnienia kolorku użyczyła jej monarda. :;230 , która teraz jest przycięta, to nie będzie świecić czerwienią.
Dzięki Dziewczyny za trop, czuję że to ten właściwy. ;:138
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Proszę o identyfikację ;:180 wygląda na wielkokwiatową :wink:
Obrazek Obrazek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Obrazek
Pnąca,bardzo mocne sztywne,kolczaste pędy.Nie pachnie. Kwiaty podobne do Osirii,ale rewers
ma trochę inny odcień.Co to jest?
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Może to 'Copf Horn'
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

A ja pokażę najnowsze zdjęcia mojego 'Elmshorna', bo teraz to chyba nie będzie wątpliwości co do różowego koloru

Obrazek

To jest zdjęcie w porannym słońcu i zdecydowanie widać róż. Ja najczęściej robię zdjęcia po południu i w takim oświetleniu wychodzą bardziej czerwonawe, a teraz zrobiłam rano i wszystko stało się jasne. :)
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Wiosną posadziłam Piroutte (Poulyc003), ale im dłużej jej się przyglądam, tym mam więcej wątpliwości.. Wydaje mi się, że ma inny kształt płatków, niż "prawdziwa" Pirouette. Nie znajduję na nich też ani odrobiny odcienia moreli na żadnym etapie rozwoju kwiatów. Taki pospolity, majtkowy róż. Również liście wydają mi się być inne. W tej chwili ma kilka zdrowych pędów ok. 100-120 cm.
Czy ktoś, kto ma 100% Pirouette mógłby się wypowiedzieć?

Czerwiec:
Obrazek

Lipiec:
Obrazek

Dzisiaj:
Obrazek

Obrazek

Zdjęcie całego krzaczka (to ten w czerwonym kółku, po lewej stronie Eden Rose a przed nimi Mariatheresia):

Obrazek

I jeszcze może z końca maja:

Obrazek

Dzięki za zainteresowanie ;:180
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Proszę o identyfikację tych 2 róż, chciałabym takie zasadzić w ogrodzie a nie znam nazwy. Ta czerwona ma płatki wchodzące w czerń.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Pola22 różowa wygląda na Aphrodithe lub Flamingo, podaj nieco szczegółów
druga moim zdaniem może to być Burgund lub Barcarole widze u niej ciemne płatki, jakie ma pędy?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Mandragora pisze:Wiosną posadziłam Piroutte (Poulyc003), ale im dłużej jej się przyglądam, tym mam więcej wątpliwości.. Wydaje mi się, że ma inny kształt płatków, niż "prawdziwa" Pirouette. Nie znajduję na nich też ani odrobiny odcienia moreli na żadnym etapie rozwoju kwiatów. Taki pospolity, majtkowy róż. Również liście wydają mi się być inne. W tej chwili ma kilka zdrowych pędów ok. 100-120 cm.
Czy ktoś, kto ma 100% Pirouette mógłby się wypowiedzieć?

Czerwiec:
Obrazek

Lipiec:
Obrazek

Dzisiaj:
Obrazek

Obrazek

Zdjęcie całego krzaczka (to ten w czerwonym kółku, po lewej stronie Eden Rose a przed nimi Mariatheresia):

Obrazek

I jeszcze może z końca maja:

Obrazek

Dzięki za zainteresowanie ;:180
No nie wygląda na Piruette :( Nawet biorąc pod uwagę fakt, że to jej pierwszy rok. Kwiat faktycznie ma inny kształt płatków i jest inaczej wypełniony. Jutro za dnia obejrzę moją, bo wydaje mi się, że i liście się różnią.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Dziękuję Beatko!
Jeśli nie Pirouette, to kim ona jest? Wysłałam zdjęcia do Floribundy, może rozpoznają, co mi sprzedali. Bardzo by mi zależało na jej prawidłowej identyfikacji, by wiedzieć, gdzie ją ewentualnie przesadzić. Czy to prawda, że róża posadzona w miejscu po innej róży z czasem zmarnieje? Wyczytałam, że ze względu na nicienie, które rozwijają się w obrębie korzeni i które będą szkodliwe dla nowej sadzonki, winno się wymienić ziemię na głębokość co najmniej 60-80 cm. Jak faktycznie bywa w praktyce z sadzeniem róży po róży?
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Marnieją bo ma to związek też ze zmęczeniem ziemi i możliwymi chorobami. Trzeba wymienić całą ziemie pod nową róże.
Zablokowany

Wróć do „Róże”