Identyfikacja róż - część 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Floresita,myślę że jesteś trochę za mało dociekliwa i szybko wydajesz krzywdzące opinie.Wystarczy wejść na HMF lub poszperać w internecie i wszystkiego się dowiesz.

http://www.helpmefind.com/rose/plants.p ... SZUKAJ&tab

http://www.helpmefind.com/rose/plants.p ... =SZUKAJ&ta

a do Rosarium wystarczy się zalogować i ściągnąć sobie cennik a przy okazji ofertę.Powodzenia.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Florescita - dziękuje, to są inne odmiany.
Co do cen - każda szkółka ma inny typ sklepu internetowego. Zawsze do nich pisało się po ofertę i cennik. Nie wypowiadam się dalej.
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Tara, dziękuję za odpowiedź..Też jestem skłonna przyjąć że to Burgund, ale w pierwszej chwili Ingrid Bergman też wydawała mi się podobna do mojej róży. Czy orientujesz się jaka jest różnica między tymi różami, jeśli tak to jaka?
;:196
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Jakuch ma,
nie wiem dokładnie ale chyba tez ma Sasanka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p4928324

popatrzę jeszcze kto ma bo wiem że maja ale pamięć jakoś nie chce ze mną współpracować hahahaha
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Deirde - dziękuję za wyjaśnienie moich wątpliwości! Natomiast Georgini chciałabym podziękować za szczególnie miłą odpowiedz!!! Wydaje mi się, że nie zrozumiałaś o co pytałam. Ja nie pytałam jak wygląda Sahara i jak wygląda Marvelle, tylko czy nie jest to przypadkiem ta sama róża pod różnymi nazwami. Szczególnie jeśli się obejrzy zdjęcia całego, kwitnącego krzewu Marvelle - wówczas do złudzenia przypomina on Saharę. Podane linki widziałam już wcześniej... Podejrzewasz, że zawracałabym obcym ludziom głowę nie poszperawszy wprzód w internecie? Co do szkółki R. to również nie było dla mnie tajemnicą, że trzeba się u nich zalogować aby otrzymać ofertę i cennik - pytałam tylko : Dlaczego tak jest? Oferta i ceny powinny być widoczne dla wszystkich, a jeśli się ktoś zdecyduje na zakup, to dopiero wówczas powinien się logować czy rejestrować - bo to jest niezbędne do realizacji zamówienia. Mnie taka odwrócona procedura ( niezależnie jaki cel jej przyświeca ) zniechęciła już na wstępie. Na szczęście szkółek jest dużo i wolę korzystać z tych które nie mają tajemnic. Podzieliłam się jedynie własnym spostrzeżeniem. Na koniec - raz jeszcze bardzo dziękuję obu paniom za miłą i - ( Deirde ) - wyczerpującą odpowiedz.
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Tara, Będę czekała na wiadomość od ciebie.
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Tloresita , bardzo się cieszę że wszystko już się wyjaśniło,i że zdobyłaś wiadomości które Cię interesowały.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Co to za róża ? Mam tylko 1 jej zdjęcie :oops: to pnąca bo wypuszcza długie pędy niestety bez imienia :?
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Olu obiecałam więc zaglądam .Na pewno mój Burgund rośnie wyżej ma jakieś 120 a kwity w porywach ma 18 cm ,ale to tylko zdarza sie podczas pierwszego kwitnienia a czy to ????? sama go sobie zidentyfikowałam .Mojemu Burgundowi po deszczach nie zwieszają się kwiaty .Jeśli wstąpisz do mojego wątku pokażę Ci jak wyglądają liście i pąki wtedy sama zadecydujesz ,ale na mój wzrok to raczej nie Burgund .Ingrid jest niższa i ma bardziej matowe liście http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.211487 , Burgund mocno pachnie ,ale łamią mu sie kwiaty po deszczu ,bo są zbyt ciężkie na cieniutkich łodyżkach http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.874 jest też ulepszona wersja Burgund 81 ten słabo pachnie jak mój http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.3924
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Olu zerknij do ogrodu Halinki, ma Ingrid

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p4938016
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Taro, przyjrzałam się róży Halinki i wydaje mi się podobna.
Jadziu, twoja Burgund, też podobna do mojej. Napisałam że ma 80cm wysokości, ale jedna gałązka wyrosła ponad metr.Według twojego zdjęcia ,kolor jest ciemnoczerwony, moja jest bardziej wiśniowa.Nadal jestem w kropce , nie wiem co to za róża.
Może Hal1959- Halinka przeczyta moją wiadomość i wypowie się a ten tema.Dziękuję dziewczyny że się odezwałyście.
;:162
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

Pomóżcie mi rozpoznać odmianę.
Róża wielkokwiatowa, nie za wysoka, pędy sztywne, powtarza. Liście ciemnozielone, błyszczące. Wiosenne przyrosty niesamowicie ciemne. Nie mam innej róży o tak ciemnych listkach. Byłam nawet zdziwiona, co to takiego czarnego wychodzi wiosną z ziemi. Podejrzewałam kiedyś, że to Pink Peace, ale teraz nie wiem.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 3

Post »

a mi to wygląda na Burgund 81 [ Loving Memory] u mnie też ma takie wiosenne przyrosty, postaram się poszukać fotek ale masz Wandziu więcej jej fotek bo kolor mi się coś nie zgadza.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Róże”