Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Marek07
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 kwie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

u nas w domu są róże fructoplant z Castoramy i sa piękne. Żona kupiła je po namowie koleżanki z pracy. Przede wszystkim zdrowe silne roślin z których posadziliśmy piękną rabatę.. Mam też od nich kilka innych roślin w ogrodzie i jesteśmy zadowoleni. Wydaje mi się ze problem w marketach polega na szukaniu roślin w najniższej cenie, ale chyba warto raz wydac 8 czy nawet 10zł niż 5 czy 6 i wszystko suche...
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Marek- to na wiosnę lece do castoramy :heja . Pójdę tam jak najwcześniej żeby te róże wysadzić do doniczek 2 litrowych,później jak się ukorzenią to wysadze do ogrodu,niby to jest skuteczna metoda.
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róże z kartoników z Auchan

Post »

Nie rozumiem Iwona co ty piszesz. Co to znaczy "brak subtelności". Róza może mnie rozczarować... bo jest chorowita, bo nie podoba mi się jej kolor, bo np łysieje od spodu, bo.... ale brak subtelności? Dziwne.
Primavera
50p
50p
Posty: 73
Od: 21 mar 2014, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

I to jest bardzo dobry pomysł. Nie jestem najlepszego zdania o "markietankach" jak je ongiś na tym forum nazywano. Są wątłe, przesuszone, z czarną plamistością, a przede wszystkim pomylone. Sądzę, że posadzenie w doniczce i powstrzymanie się z przeniesieniem do ogrodu aż do kwitnienia, zaoszczędzi rozczarowań. Zazdroszczę tym, którym te cuda rosną. Z moich zakupów tylko 20% było trafionych, głównie z hipermarketów ogrodniczych i to z nazwami odmiany. Żadna! z Leclerka, Auchana, Biedronki itp.już nie żyje. Małe pieniądze? Nie sądzę, jeśli pomnoży się je przez ilość zakupów samych róż, oprysków, nawozów, wymiany ziemi po zainfekowanych - wyjdą duże kwoty. Nie mówię, że te ze szkółek są zawsze trafione, ale tam mamy możliwość reklamowania zakupów i wymiany wadliwych.
Pozdrawiam różanie Primavera
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Mam dużo róż z marketów , owszem zdarzają się że rosną nie te co napisane , i może ze 2 mi wypadły , ale i tym ze szkółek to się trafiało , myślę że my sami powodujemy że usychają , niewłaściwie posadzone róże które trochę leżały w sklepie ,szybciej padną jak się o nie niezatroszczy , sama nieraz widziałam jak ludzie kupowali patrząc na obrazek , a nie na ilość i jakość pedów , wiem bo niejednokrotnie doradzałam widząc niewiedzę u ludzi :D
dancik31
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 wrz 2013, o 06:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk DBL

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A czy sprawdzały wam się róże firmy fructoplant z castoramy z serii de lux ?
Ja kupiłam 2 lata temu takie właśnie dwie róże pnące, jedną żółtą i jedną czerwoną. Żółta zakwitła od razu w pierwszym roku pięknymi dużymi kwiatami, lecz nie ma dużych przyrostów rocznych i raczej nie jest to róża pnąca, aczkolwiek jest naprawdę piękna. Natomiast czerwona miała duży przyrost pędów w pierwszym roku po posadzeniu lecz nie kwitła, za to w drugim roku ślicznie zakwitła i na jesieni musieliśmy jej zrobić stelaż 2m szeroki i 2,30 wys. :heja

Tu jeszcze przed rozrostem róża czerwona
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a53 ... 09cc2.html

żółta
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43d ... ff28e.html
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dancik31 piękne one są a najbardziej ta żółta aż trudno uwierzyć że tak piękna róża urosła z kartonika ;:180 naprawdę opłacało się je kupić :wink:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
dancik31
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 wrz 2013, o 06:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk DBL

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dziękuję bartosz les. Mam jeszcze jedną kupioną w tesco, bez nazwy. Kolor łososiowy. Zdjęcie niestety troszkę przekłamuje.
Wygląda tak
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b21 ... 3677f.html
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Chyba wszystkie moje róże z netto wyzioneły ducha :( wszystkie pędy są czarne nawet nie mają pączków na łodygach :( Chyba muszę się nastawić na wiosnę :-)
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Jak są czarne, to rzeczywiście marne szanse że coś nich będzie. Jak się ostanie chociaż 1 cm to wystarczy, żeby się rozrosła róża ale jak całe czarne to lipa.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bartosz ,moze nie jest aż tak zle ;:218
Zastanawiam ,się czemu one są czarne :roll:
Ja tez nie jestem aż taką specjalistką ,ale u mnie przeżyły i rosną
Może miały tam zbyt mokro ?
Czy miały porządne kopce?
Czy wkopałeś je trochę głębiej ?
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Barbara2000- niestety pędy są do samego dołu czarne,a te pędziki co wyrosły już w sklepie są również czarne i zobaczyłem że zaczeła się na nie rzucać pleśń :(
Dorotko- możliwe że miały zbyt mokro sadziłem je chyba w październiku a z tego co pamiętam to było wtedy bardzo mokro :( miały zrobione kopczyki i nakryłem je doniczkami owinięte agrowłókniną, wkopałem je dość głęboko , cały korzeń i ok 1-2 cm pędy . A masz może zdjęcia tych różyczek z netto,bardzo ale to bardzo mi zależy żeby je zobaczyć ;:180 ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bartosz ,kolejny raz jak będziesz sadził róże zrób większy dół .W nim zrób większy kopczyk (kreta)tak żeby korzenie nie sięgały podłoża w dole (tam stoi woda ) .Rozłóż korzenie róży na kopczyku w różne strony i zasyp .Jeśli będziesz sadził w marcu ,zrób dodatkowo kopczyk który zabezpieczy badylki przed przemarzaniem .Obserwuj pogodę ,przy dodatnich temperaturach takie mocne okrywanie kopiec +agro + donica = morderstwo :;230
Fotki na sto procent mam ,ale mam też gigantyczną zbieraninę roślin z ogrodu i jest tego naprawdę dużo do przeglądania :D Jak trafie wstawię :uszy
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Róże”