Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Szczepienie przez stosowanie znam teoretycznie. Próbuję zaszczepić iglaki na razie z marnym skutkiem ale okulizować umiem i mogę pomóc w miarę konkretnie.
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Ja się spóźniłem z okulizacją w zeszłym sezonie :wit
Mam trzy spore "dziczki", na których mogę trochę poeksperymentować, spróbuję wziąć kilka zrazów z róż tak jak w przypadku jabłoni, i przetrzymam w lodówce do momentu szczepienia. Tylko nie wiem za bardzo kiedy je wykonać najlepiej, maj, czerwiec?
benia85
100p
100p
Posty: 179
Od: 16 gru 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Na pewno ktoś odpowie na Twoje pytanie , mnie też interesuje temar rozmnażania róż i śledzę go regularnie 8-)
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Cisza w tym wątku , każdy wysiewa nasiona i porządkuje ogródek ;:202 A chyba można już próbować przycinać róże i je powoli ukorzeniać :oops:
Bożena
x-m-h
---
Posty: 205
Od: 3 gru 2013, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Bożenko, ja mam właśnie takie samo pytanie czy już można je ukorzeniać. Wybieram się na szaber do sąsiada. ;:224 Tam pięknie kwitnie pnąca róża. Tylko przeczytałam gdzieś, że pobierać sadzonki w czerwcu. Ciekawa jestem innych opinii.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

A widzisz że każdy pisze różne terminy , ja w weekend jadę w rodzinne strony i mają ładną różę więc też bym sobie kilka gałązek ucieła , ale nie chcę narażać róży na stratę jak zrobię w nieodpowiednim momencie , bo bym tego nie przezyła jak by uschła :(
Bożena
x-m-h
---
Posty: 205
Od: 3 gru 2013, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

No właśnie, ja czekam z tego samego powodu. Poczekamy, może się ktoś wypowie. Przynajmniej ja mogę poczekać, różę mam niedaleko, nie ucieknie... :) Moje źródło podawało, że mają być listki, żeby wiedzieć, gdzie dokładnie uciąć, ładny rysunek podany. Wiesz, opis tak dla kompletnego laika, jakim w tym przypadku jestem. Chyba się dostosuję, bo mi chodzi konkretnie o pienną i opis był dla niej.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Na wiosnę możemy ukorzeniać róże przez tak zwane sadzonki zielne. Jak sama nazwa wskazuje muszą mieć zielone liście. Tak więc do ukorzeniania nadaje się gdzieś w czerwcu, lipcu.
Awatar użytkownika
Barbara25
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 3 lut 2014, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Dostałam cięte róże (bukiet) i badylki stojąc w wodzie popuszczały młode zielone pędy, chcę je posadzić tylko nie wiem gdzie ciąć i jak je wsadzić żeby nie zmarnować, pomocy
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Myślę , ze teraz to może być jeszcze za wcześnie , ze względu na przymrozki, ale moze się mylę.
Ja rozmnażałam do tej pory róze z powodzeniem przez sadzonki pędowe w czerwcu-lipcu. Też jestem ciekawa czy ktoś próbował wcześniej np. Kwiecień .?
Aga
Awatar użytkownika
Barbara25
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 3 lut 2014, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Nie wiem czy moje kwitnące róże w wazonie wytrzymają do czerwca :D
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Barbara porob z tych róż sadzonki po 10-15 cm , posadź do doniczki, ziemia powinna być wilgotna , ale nie mokra. (o tej porze roku) . Wystaw je na balkon. W razie przymrozków zabierałabym je na noc do mieszkania i stawiała przy oknie / balkonie.
Aga
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

W przypadku ukorzeniania czegokolwiek o tej porze raczej należy trzymać w doniczce w domu. Sadzonki muszą mieć ciepło. Ja zwyczajowo wsadzam do doniczki i przykrywam słoiczkiem. Mają wtedy małą szklarenkę. Mają ciepło i wilgoć. Przynajmniej raz dzienne podnoszę słoik aby nie spleśniały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”