Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Beato - świetny pomysł z tymi butelkami plastikowymi ! Po ubiegłorocznej klapie, tej jesieni nie mam żadnych sadzonek do zadołowania, ale kto wie, czy nie skuszę się jeszcze raz ;:224
Gienia
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Chyba mam mały sukces widzę na dnie doniczek korzonki aż mnie świerzbi żeby pogrzebać w doniczce i sprawdzić czy to naprawdę korzonki róży. Jak z nimi dalej postąpić?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Wiem, że korci, oj korci ;:oj , ale nie daj się skusić , zostaw je do wiosny w spokoju, zadołowane, jak napisała Beata - lelumpolelum w poście wyżej na tej stronie. Zobaczysz, jakie różyce Ci urosną :D
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Obrazek
To jest "patyczek" z jesieni 2013, rosnie w 25-l. donicy....., ma 90 cm., mino ze, podawane jest dla tej odmiany 60-80 cm. No taki mutant ... ;:306 .

Obrazek
Moj "inkubator" zdjecie z 12.10., teraz wyglada podobnie, tylko troche gesciej......, powtykalam dodatkowe patyczki ;:224 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
benia85
100p
100p
Posty: 179
Od: 16 gru 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Jakie ładne maluchy , moje też się 2 patyki ukorzeniły i są zielone , czyli udało się :D



To czekamy do wiosny , zobaczymy jak przeżyją zimę to będziemy się cieszyć długie lata nimi :D
Awatar użytkownika
sumak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2005, o 19:02
Lokalizacja: Piła

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Ja z zapytaniem do bardziej doświadczonych użytkowników.
Nie dalej jak trzy tygodnie temu porobiłem sadzonki róż z pędów półzdrewniałych.
Z początku nic się nie działo, aż w ostatnim tygodniu patyczki dały znaj że żyją i zaczęły wypuszczać listki.
Na zimowaniu wylądują w chłodnej piwnicy (opcja w ogródku odpada) ale nie wiem kiedy mam je tam przenieść.
Poczekać jeszcze trochę aż się lepiej ukorzenią ? ile dać im czasu?
Obniżyłem temperaturę w pomieszczeniu w którym stoją żeby przystopować ich wzrost, ale z tego co widzę to mało sobie z tego robią.
Za sugestie byłbym wdzięczy.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Sumak, mnie się wydaje, że te listki wypuszczają tylko "z rozpędu". U mnie tak zawsze było.
Ja bym Ci radziła zadołować te patyczki z doniczką w gruncie i przykryć plastikową butelką, tak jak napisała wyżej lelumpolelum. U mnie ta metoda się sprawdziła jako jedyna, choć probowałam różnych.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Ja bym je jeszcze trochę poobserwowała. Jeśli się zaczynają ukorzeniać to niech wypuszczą więcej korzonków ale duże prawdopodobieństwo, że to jak na razie siła rozpędu.
zuzanka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 21 sty 2008, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

We wrześniu ukorzeniłam kilka patyczków róży , pięknie sie trzymają i coraz bardziej sią zielenią ,.
Swoje posadziłam na działce od razu do gruntu , teraz usypałam spore koczyki z ziemi i przykryłam gałązkami świerkowymi . Maja rosnąć :D
oskar1107
50p
50p
Posty: 61
Od: 29 cze 2008, o 14:09
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Mam pytanie o sposoby ukorzenienia róży z łodyg. Chodzi mi o pozyskanie roślin z róż, które znajdują się w otrzymywanych bukietach. Gdzieś widziałem sposób, na jakiejś stronie wschodniego sąsiada, gdzie ucięte patyki wciskane były w bulwę ziemniaka, który następnie sadzony był w ziemi. Teraz tej strony nie mogę znaleźć, a google niczego nie znajduje. Czy istnieje więc taka możliwość ukorzenienia sadzonki? W materiale czytałem, że to najpewniejszy sposób na rozmnożenie róż. Ziemniaki ponoć posiadają w swoim soku fitohormony ułatwiające wypuszczanie korzonków. Czy ktoś wie coś na ten temat? Dodam, że poczyniłem w październiku próby i patyczki nie zasychają.
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Też gdzieś o tym czytałam, ale już nie pamiętam gdzie. Życzę powodzenia!
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Nie wiem czy o to chodzi, ale o rozmnażaniu róż z wykorzystaniem ziemniaka napisane jest w wątku Rozmnażanie róż, na str 2.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

mirzan pisze:Pierwszy raz spotkałem się,z wykorzystaniem miodu do ukorzeniania sadzonek. Trzeba wypróbować.
I jak wyprobowales? Ja ciagle zapominam. Czytalam tez o sposobie "na wierzbe". będę sie bawic po wioswnnym cieciu.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”