Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Każdą różę można próbować ukorzeniać. Mnie pnące gorzej się ukorzeniały, ale jednak.
Dziczkę najlepiej usunąć.
Chopin z wazonu - jeżeli nie stał za długo i nie podgnił to są szanse.
Andrzej40091
50p
50p
Posty: 80
Od: 29 maja 2015, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut- okolica

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Zawaliście CIEKAWE forum i zaraz je całe przestudiuję (temat) :-)
dam radę i sam wyhoduję :-)
Andrzej40091
50p
50p
Posty: 80
Od: 29 maja 2015, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut- okolica

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Ja zacząłem rozmnażać róże od kiedy przeczytałem na forum SZKÓŁKARSTWO, ze robi się to w czerwcu z sadzonek pół-zdrewniałych i mam kilka spostrzeżeń...:D
1. Niepotrzebnie wyrzucałem sadzonki kiedy odpadały mi listki !! Pod listkiem (starym - tegorocznym) jest tzw. śpiące oczko i to z niego powinny wypuścić nowe pędy i to trzeba obserwować :D
2. Worki i patyczki się nie sprawdzają bo nawet na patyczkach do szaszłyków, które powinny być sterylne zaraz tworzy się pleśń i kicha...nie próbowałem ich gotować ale pryskałem miedzianem i skutek taki sam.... NAJLEPSZE są PET-y lub bardziej szklane sparzone słoiczki TWIST (podnoszę, pryskam wodą ze spryskiwacza i tyle...) Ale to do czasu zbioru ogórków bo potem mi żona słoiczki zabierze :-(
3. Cierpliwość popłaca i trzeba ten miesiąc odczekać by stwierdzić czy wyrzucić czy nie... (na moich patyczkach niektóre liście odpadły a na innych nie ale to nie jest WSKAŹNIK przyjęcia....o ile cały patyczek jest zbrązowiały to WON...jeśli tylko czubek to trzeba czekać :D
4. Czasami, co jakiś czas jak widzę, że jest możliwe przyjęcie sadzonki to napowietrzam ją nakłuwając patyczkiem do szaszłyków dookoła i sypię tak na czubek nożyka ukorzeniacza jeszcze raz i podlewam :D
To moje PIERWSZE DOŚWIADCZENIA z RÓŻAMI ale czas pokaże :D....CZEKAM SPOKOJNIE :D
dam radę i sam wyhoduję :-)
Andrzej40091
50p
50p
Posty: 80
Od: 29 maja 2015, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut- okolica

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

I jeszcze kilka spostrzeżeń :D:
1. Torebki foliowe (jak kto nie ma folii perforowanej)fajnie jest podziurkować dziurkaczem lub przepalić papierosem to nie pleśnieją sadzonki ;-)
2. Zamiast patyczków użyłem średnio twardego drutu w izolacji i też jest lepszy :D
3. Lepsze są butelki PET od słoików bo można je przedziurkować wiertarką lub przepalić lutownicą otworki i też pleśni nie ma :D
TAKIE sobie przemyślenia młodego ogrodnika to może ktoś skorzysta :D
dam radę i sam wyhoduję :-)
Andrzej40091
50p
50p
Posty: 80
Od: 29 maja 2015, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut- okolica

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Mam takie może BŁAHE i DURNE pytanie ale zapytam..... W jakim celu te wszystkie szczepione rośliny z sadzonek zielnych czy zdrewniałych nakrywa się woreczkami, słoikami czy butelkami.... Mam w pomieszczeniu 20-25 st. C cały czas i polewam wodą podłoże by parowało to po GRZYBA jeszcze dusić te ROŚLINKI .... KONKRETNA odpowiedź mnie interesuje czyli FACHOWA :D
dam radę i sam wyhoduję :-)
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Przeczytałem cały wątek i jutro zaczynam rozmnażanie róż.
Moją pierwszą różę udało mi się ukorzenić w wodzie .Kilka lat temu przy odnowieniu przysięgi małżeńskiej dostaliśmy różę,którą żona włożyła do flakonu i chciała ją zasuszyć ,ale nie wylała wody i jakoś tak stała zapomniana przez miesiąc .Okazało się ,ze ma korzenie.
Ulubioną różę okrywową rozmnażam przykrywając gałązkę ziemią.Teraz czas na patyczki.
.
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Obrazek

Róża ukorzeniona w czerwcu tego roku już kwitnie (na pierwszym planie)
ladydy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 paź 2015, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Róże, najpiękniejsze odmiany. Pielęgnacja i rozmnażanie. Może ta książka pomoże Ci w pielęgnacji tych pięknych kwiatów. Mnie się przydała. Jest niedroga i dostępna w matrasie. Ta jak i inne poradniki ogrodnicze mnie akurat pomagają w prowadzeniu mojego ogrodu ( właściwie ogródka ), bo jest on stosunkowo niewielki :)
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Witam wszystkich :wit Wczoraj znalazłam ten wątek, przeczytałam kilka pierwszych stron i przepadłam z kretesem..
Mam więc pytanie, czy jest jakaś szansa na ukorzenienie róży uciętej w listopadzie. Dodam jeszcze, że jeczcze nie miałam przymrozków, róże dzielnie rosną z zielonymi liśćmi, a ukorzeniałabym w chłodnym pomieszczeniu..
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

nifredil - normalnie wsadź do ziemi i zrób kopczyk - róża poradzi sobie z zimą.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Mam pytanie dotyczące rozmnożenia róż. 3 tyg temu kupiłam w Tesco wiązankę kolorowych róż. Jak na razie pomału zaczynają już przekwitać jednak gałązki we wodzie są zielone a liście w miarę jędrne. Stoją w zimnym pomieszczeniu. Czy pozostawiając gałązki w szklanym wazonie jest prawdopodobne , że się ukorzenią? Nieraz mi się zdarzyło ukorzenić tak gałązkę ale to zazwyczaj w okresie ciepłym.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Tak to u mnie wygląda na dziś.
Obrazek

Jeśli nie przeszkadzają,niech stoją w wodzie.
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Mirzan , a co to jest, to białe? ( Czy to perlit? )
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”