Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

A czy takie badylki z wazonu z korzonkami to można wsadzić do doniczki z ziemią i do piwnicy bez okna , bo mi też w wazonie się korzonki u róż pokazały , i mam dylemat . Na oknach coraz więcej sadzonek kwiatów i pomidory z papryka już niedługo dojdą , braknie mi miejsca na róże , a do piwnicy u Teściów pojechały by od razu , ciepło tam maja bo prawie 7stopni , więc może róże mogłyby tam spokojnie ukorzenić się :oops:
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

No niestety do życia różom potrzebne jest światło. W tej ciemnicy może być lipnie.
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Stoją na parapecie w doniczkach , ciekawa jestem jak będzie dalej z nimi ?
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

A ja na próbe powsadzałam patyki z róży do ziemi w ogrodzie i ponakrywałam je szklanymi butelkami ,zima nietypowa, to może się uda :D W domu już nie będę robić bo już robiłam , miałam najpierw przędziorki a potem choroba grzybowa je dobiła .
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

W lipcu czy sierpniu dostałam od jednej z działkowiczek kilka półzdrewniałych gałązek przepięknych róż. Zawsze przechodziłam koło nich zachwycona.
Przycięłam je i wsadziłam do ziemi. Jeszcze w zeszłym roku puściły listki. Na dzień dzisiejszy wyglądają tak, jak poniżej widać. To chyba dobry znak? :wink:
Obrazek
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

To super,pewnie wypuściły korzonki. Ja bym usypał kopczyk.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Kopczyk raczej zbędny. Należy natomiast wyciąć te brązowe pędy aż do momentu zielonego pędu. Z brązowego pędu nic nie będzie a po przycięciu się rozkrzewi.
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Yvona , przykrywałaś je czym np.słoikiem aby miały wilgoć? Czy powsadzałaś i zapomniałaś o nich :oops:
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Niczym ich nie przykrywałam, ani też o nich nie zapomniałam. Miałam pełną świadomość, że tam są-podeszłam "na luzie" do zagadnienia-jak się "uchowają" to będą :lol:
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Zapomniałaś tzn. właśnie to co napisałaś ;JAK SIĘ UCHOWAJĄ TO BĘDĄ ...to miałam na myśli ;:196 Spróbuję i ja tak zrobić :wink:
Awatar użytkownika
piatka97
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 23 mar 2014, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Sadzonkowanie Róż z kwiaciarni

Post »

Witam. Swego czasu Dałem swojej dziewczynie piękną czerwoną okazalą różę którą kupiłem w okolicznej kwiaciarni. Roża w końcu przekwitła a Dziewczynie bylo bardzo szkoda jej i spytała się mnie na zarty heh ;) czy nie dalo by się jakos tej roży odratowac. Pierwsze wybuchłem śmiechem po czym wpadlem na pomysl że czemu by nie.. skro szczepiłem tzn sadzonkowalem juz zwykle róze ogrodowe to może i z tą by mi się udalo. Wiectego samego dnai poprosilem ją o przyniesienie mi 3 doniczek z ziemią oraz sekator. Po czym wziąlem łodygę tej przekwitniętej roży pociąłem an 3 czesci na (2-3 oczkowe) odcinki, nastepnie wsadzilem do doniczki ze zwyklą ziemią ogrodniczą delikatnie podlalem oraz nakrylem woreczkiem śniadaniowym. Sadzonki postawiliśmy na zachodnim oknie nad grzejnikiem. No i po paru tygodniach dokladniej po 2-3 tyg patrzymy a nasze roże powoli wypuszczają przez co prawdopodobnie się udalo ^^ stąd też moje pytanie czy takie roże z kwiaciarni przetrawją w naszym klimacie w ogrodach czy raczej będzie ja trzeba chodowac w doniczce i an zime wnieść do domu/garażu? oraz czy kwiat będzie taki sam jaki kupilem i podarowełem dziewczynie?
Serdecznie Pozdrawiam ---> :)Rafał :)
"Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka, Które tęskni, kocha i czeka."
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Chciałabym posadzić różę, ale pędy są we wosku-czy należy pędy z woskiem obciąć?
Pozdrawiam Ewa
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Róże są pokryte woskiem aby nie wysychały. Wosku nie trzeba usuwać, jak róża zacznie rosnąć sam odpadnie. Róża będzie wypuszczała pędy z bocznych oczek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”