Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Na pewno nie będzie to New Dawn a dziczka na której była oczkowana. Czy się ukorzeni ?....a czy warto?
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Przewertowałam od pierwszej strony będę próbować z ukorzenianiem może i mnie się uda
Mafjozu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 cze 2016, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Złamana róża - prośba o pomoc :)

Post »

Witam serdecznie
Ciesze się że tu w końcu dotarłem :)
Pomimo iż jestem facetem jednak spokój odnalazłem w różach :)
Dzisiaj dokupiłem 4 kolejne , zauważyłem ze jedna z gałązek jest ulamana ale nie świeżo gdyż końcówka juz jest brązowa i zdrewniała, jest to róża pnąca i zastanawiam się czy jest jakaś szansa żeby ta gałązka była do uratowania? Póki co wsadziłem ją do szklanki z wodą czekając na porady różanych ekspertów :)
Pozdrawiam serdecznie
Maciek
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Złamana róża - prośba o pomoc :)

Post »

Mafjozu pisze: Pomimo iż jestem facetem jednak spokój odnalazłem w różach :)
Witam wśród różomaniaków, bo Twój stan wskazuje na początki różanej choroby :wit .
Jeżeli należysz do os?b kt?rym z każdego patyka coś wyrośnie to może doczekasz się korzonków, inaczej będzie ciężko. Ale spr?bować zawsze warto. Zależy też jaka to odmiana. Warto byłoby odciąć to co obumarło.
Pozdrawiam. Sławka
Mafjozu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 cze 2016, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Chyba zachorowałem na różaną chorobę hi hi hi

Czyli co mam odciąć zdrewniałą część i do ziemi? :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Nie. Tegoroczny, zielony, sztywny pęd grubości ołówka, ściąć pod skosem i do ukorzeniacza bądź od razu do ziemi i przykryć.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam że chodzi Ci o już odłamaną gałązkę. :?: Jeśli tak, to zdrweniały fragment odciąć i dalej jak pisze jafhar.
Pozdrawiam. Sławka
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

A ja w tamtym roku kilka gałązek wsadziłam pomiędzy bylinami , na wiosne za szybko puściły pączki i zimno ich załatwiło , a tak się cieszyłam :(
Bożena
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Też mam niedobre doświadczenia z ukorzenianiem. Korzonki były, ale różyczki nie przeżyły zimy w zadołowanych doniczkach. Przemarzły. Udało mi się tylko z okrywowymi, The Fairy same się ukorzeniają z leżących pędów :wink: Ale w tym roku znowu próbuję.
Pozdrawiam Eugenia
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Witam. Chciałem wyhodować sobie podkładki pod różę. Zrobiłem sobie małe sadzonki z róży dzikiej aby mi sie ukorzeniła. I o toż mój problem zamiast sie ukorzenić to uschła. Wiecie jak zrobić dużo podkładek do róż, ze róży dzikiej? Jakie polecacie metody?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Witam.
jeszcze się nie doczytałem więc pytam..
Mam w skrzynce ukorzenione sadzonki z pędów zielonych nieznanej starej odmiany róży rabatowej, mają już pąki kwiatowe,
chciałbym je wsadzić teraz do gruntu, co byście doradzili???
ps.
miałem problemy z ukorzenianiem sadzonek zdrewniałych, wypuszczały pędy pod przykryciem, ale po odkryciu usychały,
z pędów zielonych, efekty są lepsze.
Awatar użytkownika
mw21
50p
50p
Posty: 84
Od: 8 wrz 2011, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

Post »

Witam.
Wczoraj zrobiłem sadzonki pół zdrewniałe róż rabatowych. Pociąłem je na odcinki ok 12 cm, mają po trzy oczka/pączki, dolne dwie pary liści oderwałem, górną parę zostawiłem i jej nie przycinałem. Sadzonki wetknąłem do doniczki z ziemią uniwersalną, dwa oczka/pączki są w ziemi, jeden jest nad ziemią. Podlałem wszystko i tak zostawiłem na zewnątrz. Póki co niczym nie przykrywałem, bo mam odnośne tego kilka pytań.
1. Póki co temperatury są dodatnie, w związku z tym czy mam zostawić sadzonki na zewnątrz, a w razie zapowiadanych mrozów chować do chłodnego pomieszczenia, np. budynku gospodarczego?
2. Jeśli mają zostać na zewnątrz, to czy mam je przykryć np. workiem foliowym żeby zmniejszyć parowanie?
3. A może całość zadołować w ogrodzie, zrobić kopczyk, przykryć igliwiem i zostawić tak do wiosny?
4. Czy lepiej wnieść je do chłodnego pomieszczenia w domu (ok 10-12 stopni C) lecz jasnego?
5. Jeśli miałyby być w domu to czy je przykryć workiem, czy zostawić tak jak są i regulować tylko wilgotność ziemi?

Tak wyglądają sadzonki, jest ich dużo...

Obrazek

A może zrobić to inaczej? Proszę o sugestie i cenne rady.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Dawid
https://www.instagram.com/eko.gardener/" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata8
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 kwie 2010, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Przepraszam, że się wtrącam w dyskusję. Czy moglibyście napisać coś więcej o ukorzenianiu róż? Też bym chciała spróbować. Np jakiej długości mają być pędy? Czy od razy włożyć do ziemi (raczej moczyć w niczym nie będę)? Na jaką głębokość wsadzić? Czy w butelce, którą nakłada się na patyczek trzeba zrobić dziurki, aby się wietrzyło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”