Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

W momencie gdy korzeń będzie miał grubość mniej więcej ołówka to będzie sierpień.
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

Ja takze nie trzymam ich w lodówce bo to byłaby lekka przesada,tutaj z pewnością wystarczy wsadzić do ziemi w doniczce i powiedzmy umieścić w piwnicy,gdzie jest nieco chłodniej.
regulamin forum
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

Jaka jest wysokość takiej jednorocznej siewki? Od kiedy takie siewki należy nawozić.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

Wysokość nie ma znaczenia ale mają w zależności od odmiany ok. 50 cm. Nawozimy przed okulizacją, aby wzmocnić krzak. Generalnie jak podkładka jest marna to i później szlachetny krzew jest słabszy. Wysokość dzika nie ma znaczenia bo na wiosnę i tak całość powyżej oczka się obcina.
Madzioza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 sie 2016, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

Witam, chciałabym zapytać KIEDY najlepiej zbierać owoce dzikiej rózy potrzebne do wysiewu? Dzisiaj spacerując widziałam dużo na łące zielono owocujących i kilka krzaków jasnoczerwonych. Chciałabym spróbować:)
Awatar użytkownika
Miododajna
50p
50p
Posty: 94
Od: 17 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

Na aledrogo sadzonki są po 40 gr Proszę poznać nasz regulamin/Adm. nie warto samemu bawić się w nasiona. Jedynie dla własnej pracochłonnej satysfakcji.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

Nasiona wysiewamy jesienią. Tym samym przejdą naturalny proces stratyfikacji. W październiku ubiegłego roku wyrzuciłam do kompostownika na sam wierzch wiaderko nasion pozostałych po wypatroszeniu owoców do suszenia. Na wiosnę większość z nich wykiełkowała. Teraz mam całe poletko krzaczków dzikiej róży.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: Rozmnażanie dzikiej róży z nasion

Post »

Witam. Od czerwca 2019 r bawię się w stratyfikacje nasion [ Rosa canina var. Laxa oraz Rosa canina var. Schmidt Ideal ] Teraz nasiona są w lodówce . Zaczynają kiełkować. Moje pytanie brzmi czy mogę już je wysiewać do gruntu i przykryć żółtym piaskiem? Chodzi mi o podkładkę do szczepienia róż :) Pozdrawiam
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”