Szkodniki i choroby róż

Zablokowany
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

RIWIANA, moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne że ta woda z węża zaszkodziła. Szczególnie jeśli był upał.
Jeśli to jest róża posadzona jesienią lub wiosną to odradzałabym nawożenie, szczególnie azotem. Pierwszy sezon powinien być na budowanie korzenia i jest to inwestycja na następne lata.
Pozdrawiam. Sławka
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Sawka jest to róża na pniu z lidla sadzona w kwietniu do donicy i zadołowana szkoda ze nie mam możliwości wstawić zdjęcia jestem nią mile zaskoczona rośnie jak na drożdzach jak do tej pory nic się nie działo a momentalnie właśnie po tym zimnym prysznicu od samego dołu zrobiły jej się żółte listki które zaraz wczoraj oberwałam moment mojej nie uwagi i dzieci sobie robiły fontanne :wink: a jako że onz była najbliżej to najwięcej prysznicu dostała
Ewa
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

To chyba trzeba dać jej spokojnie odchorowac.
Pozdrawiam. Sławka
Pumiczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 1 kwie 2009, o 08:12
Lokalizacja: K. W-wy

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Witam, mam pytanie - czy to co jest widoczne na zdjęciu mojej róży to jest bruzdownica, czy coś innego, bo są też na niej mszyce, ale nigdy wcześniej nie było tak, że czubki więdły, usychały i brązowiały/czerniały z okazji mszyc. Kilka tygodni temy ucięłam martwe końcówki, ale więdną dalej. Będę wdzięczna za pomoc. :)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Dorota zmartwię Cię, róża dogorywa, może to skutki przemarznięcia, trudno powiedzieć, ale walczyła dzielnie. Popatrz na łodygę i wytnij wszystko co ma jakiekolwiek ciemne plamy - obawiam się, że zdrowego odcinka już nie znajdziesz, ale próbuj.
Pumiczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 1 kwie 2009, o 08:12
Lokalizacja: K. W-wy

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

ojej, a w zeszłym roku przepięknie kwitła, nie przemarzła bo 2 ostatnie zimy były łagodne. Co więcej, wygląda na to że inna róża, w innym miejscu zaczyna mieć podobne objawy...To co z nią nie tak?

-- Śr 25 maja 2016 18:43 --

ojej, a w zeszłym roku przepięknie kwitła, nie przemarzła bo 2 ostatnie zimy były łagodne. Co więcej, wygląda na to że inna róża, w innym miejscu zaczyna mieć podobne objawy...To co z nią nie tak?
Pozdrawiam, Dorota
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Czym ubić przędziorka na różach,jaki polecacie środek?Magus został wycofany :(
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Nie wiem co jest skuteczne na przędziorka w 100% (ze względu na jego fazy rozwoju) ale Magus 200 SC nie jest wycofany:
Data wygaśnięcia pozwolenia: 28.01.2018
Data zużycia: 28.07.2018
Data wykorzystania: 28.07.2019
http://agrofy.pl/wyszukiwarka

Na pewno pomaga 'prysznicowanie' róży wodą, bo jak wiadomo przędziorek lubi bardzo suche i ciepłe miejsca.
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

W ogrodniczym udzielili mi informacji,że wycofany,czy mospilan ewentualnie coś da?
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Czy ktoś mi powie co to jest za szkodnik/ choroba, szukałam w Internecie ,ale nie mogę znaleźć, mam takie liście na.kilku rozach, w różnych miejscach rosnących

Obrazek
[I od spodu

Obrazek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Elzwira pisze:czy mospilan ewentualnie coś da
Nie.
Elzwira korzystaj z wyszukiwarki z linka, tam masz np Ortus 05 SC, ale te wszystkie środki działają zapewne na ruchome stadia rozwojowe (jaja zostają).

Reniak na moje oko coś drobnego się wykluło, pojadło sobie i poszło w świat się rozmnażać...
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Oby, ale boję się że to jakaś inna choroba, bo niektóre mlodziutkie listki też tak wyglądają.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Gdyby liść od spodu chociaż trochę podobny był do tego z linka (zwłaszcza takie watowate miejsca) to bym podejrzewał szpeciele http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=43754
Ale pod spodem Twojego jest czysto. Jeśli nie masz dużo takich liści to na wszelki wypadek wytnij i spal.
Zablokowany

Wróć do „Róże”