Szkodniki i choroby róż

Zablokowany
Awatar użytkownika
asik76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 kwie 2015, o 00:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Post »

Piękna dwuletnia róża zaczęła po pierwszym kwitnieniu schnąć. Jak zaczęły żółknąć liście zastosowałam preparat przeciwgrzybiczny Topsin jednak nic nie pomogło.
Nie wiem co zrobić jaka może być przyczyna. Bardzo Was proszę o pomoc. W załączeniu zdjęcia mojej róży
Kwiat za oknem gwałtownie kwitł W obawie, że się spóźni.
Wietrzyk, deszczyk, serce i mit. Pracowały jak w kuźni.
J.Tuwim
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Prośba o pomoc schnie mi krzak róży

Post »

Susza. Obserwując przyrodę gdzie topole, brzozy mają już połowę żółtych liści i już zrzucają liście należy się chyba spodziewać prędkiej jesieni. Dzisiaj się wybrałam na krótki spacer po pobliskim parku. Liście krzewów, drzew klapnięte od suchości. Jeszcze w takim stanie tego parku nie widziałam.
mariolawola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 sie 2015, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prośba o pomoc schnie mi krzak róży

Post »

Witam ja mam to samo niestety. Wydaje mi się, zę to wina braku podlewania przy upałach. Mnie nie było 2 tygodnie i moje róze wyglądają podobnie
jagusia111

Re: Prośba o pomoc schnie mi krzak róży

Post »

Ja swoje podlewam, a i tak od strony słonecznej wyglądają tak samo. To chyba wina poparzeń słonecznych. Natomiast jedna sadzona wiosną z gołym korzeniem po kwitnieniu nie dała żadnych przyrostów i chyba mimo podlewania nie przetrwa.
Awatar użytkownika
asik76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 kwie 2015, o 00:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Prośba o pomoc schnie mi krzak róży

Post »

Bardzo dziękuje za pomoc :)
Kwiat za oknem gwałtownie kwitł W obawie, że się spóźni.
Wietrzyk, deszczyk, serce i mit. Pracowały jak w kuźni.
J.Tuwim
Awatar użytkownika
waga65
200p
200p
Posty: 230
Od: 15 cze 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Prośba o pomoc schnie mi krzak róży

Post »

U mnie też schną pędy.wczoraj parę powycinałam .Widać, że rośliny nie są przystosowane do tych upałów.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Prośba o pomoc schnie mi krzak róży

Post »

jagusia111 pisze:Ja swoje podlewam, a i tak od strony słonecznej wyglądają tak samo. To chyba wina poparzeń słonecznych. Natomiast jedna sadzona wiosną z gołym korzeniem po kwitnieniu nie dała żadnych przyrostów i chyba mimo podlewania nie przetrwa.
Jeśli zakwitła to znaczy, że się jednak przekorzeniła. Bądź dobrej myśli. Moje pierwsze kwitnienie miały piękne a drugiego ciężko coś sfotografować bo pączki malutkie, ale nie sądzę żeby róże miały padnąć.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Witam wszystkich mam pytanie nie cierpiące zwłoki, ;:131 po obchodzie trafiłam na podgryzione doszczętnie największe moje róże jedną z nich wcześniej jeszcze wsadziłam w inne miejsce może odżyje te jednak 3 następne nie maję ni jednego pozostawionego korzonka obgryzione do zera co to może być i jak zwalczyć? ;:174
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

witam :wit miłej soboty ;:3 .
Jolu prawdopodobnie masz w ogrodzie ,, karczownika,, oj ciężko go wytępić . W moim ogrodzie zniszczył różanecznik i 2 krzaczki róży.
Mam nie mały problem , ukorzeniam patyczki róż i na listkach zauważyłam białe kropki a pod spodem całe kolonie skoczka różanego ;:174 .Zrobiłam oprys z ,, KARATE zone ,, może nie uschną i wypuszczą korzonki.

Obrazek
Największy problem w tym że moje róże w ogrodzie są zarażone skoczkiem , bo patyczki do rozmnażania róż pozyskiwałam z mego ogrodu 21 stycznia . ;:145 . Kupiłam , promanal 60 ec i mam zamiar róże oporyskać zanim puszczą pąki i nastepny oprysk ,, miedzianem ,, nie mam w tej dziedzinie doświadczenia ;:223 i liczę na Waszą pomoc ;:180
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Wandziu Promanalem pryskałam wczesną wiosną zanim zaczną pękać pąki liściowe. Pryskałam na gołe krzewy tylko z czerwonymi noskami. Jak sa liście juz się nim nie pryska bo to preparat olejowy .Jeśli skoczek fruwa to powieś żółte tablice, a listki zmyj wodą z mydłem potasowo czosnkowym ,wrotyczowym lub płynem do naczyń.Jednak młode listki są bardzo delikatne i łatwo je wyłamać .Ja bym zerwała te mocno zaatakowane z jajeczkami .Masz fajne przedszkole
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

A ja bym Was bardzo poprosiła o wiadomość kiedy Promanolem popryskać, jestem sklonna wypryskać cały ogród i zakleić gęby wszystkim ssącym i gryzącym ;:306
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

No, ale przy okazji oberwie się niewinnym... ;:144
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Witam. Proszę o pomoc czy ktoś wie co jest mojej róży?

Obrazek
Pozdrawiam Olga
Zablokowany

Wróć do „Róże”