Do Moderatora

Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Jestem również za stworzeniem wątku o różach angielskich ,a nie mieszać w nim innych hodowców...każdy z nas ma parę sztuk takich odmian i tak jak Camellia pisała nie musi taki temat liczyć wielką ilość stron
Wszyscy którzy maja takowe róże będą wklejać zdjęcia co stworzy prawdziwy obraz danej odmiany a co za tym idzie chęć do jej zakupu...
Inne róże wraz z hodowcami wrzuciłabym do wątków kolorystycznych.Chodzi również o to aby nie było ich za wiele(wątków) ,gdyż będą się powielać ,będą te same wpisy tylko w różnych tematach
Gosiu masz niezły orzech do zgryzienia... :wink:
Stworzony wątek o różach historycznych daje już pewną możliwość zapoznania się z różnymi hodowcami ,a którzy to pośrednio przyczynili się do powstawanie róż współczesnych...
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Na razie mamy wątek o różach angielskich - o reszcie pomyślę trochę później.
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Nowy rok, nowe spojrzenie na różane tematy. Cenna inicjatywa. Przeglądam co już się podziało i o dziwo angielki powoli obrastają postami. Za to temat róż historycznych przyrasta szybciutko.
A, że w mojej ocenie już w tym temacie robi się zamieszanie, przychylam się do koncepcji kolorystów :wink:
Tak czy siak Gosiu brawo za inicjatywę!!!
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Wyjaśnię - nie chce wątku róż historycznych dzielić na typy i dla każdego np róż burbońskich robić osobny wątek. Po drugie - każda z osób mających je w ogrodzie może mieć na tą samą odmianę trochę inne spojrzenie. Po trzecie - te róże trochę umykały nam w wątkach ogrodowych i prywatnych różanych - każdy kto chciał poszukać danej odmiany musiał przeglądać dużo materiału. W tej chwili każdy ma jeden wątek gdzie może zobaczyć jak różnie może zachowywać się dana odmiana lub też że dana odmiana zarówno rośnie i kwitnie tak samo w różnych ogrodach i warto ja kupić - tu przykładem będzie Mme Plantier. Mam nadzieję że rozumiecie teraz do czego zmierzam - chce pokazać dzięki Waszej pomocy - tą małą różnicę i wtedy przeglądając różne zdania warto zdecydować się czy dana odmiana nam się podoba. Oczywiście - Wasze uwagi przyjmuje.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Mnie podoba się pomysł wątków "kolorowych". Mnóstwo osób dobiera róże w ten sposób. Nie wszyscy interesują się tym, kto różę stworzył, ale barwami róż jak najbardziej.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

No cóż, w takim razie ja należę do mniejszości, bo informacja o hodowcy jest dla mnie cenna i moim zdaniem warto byłoby stworzyć takie wątki. Jeśli powstanie wątek np. "Róże czerwone" to będzie to ogromna mieszanka różnych typów róż i nie wiem czy będzie łatwo znaleźć w nim to, czego szukamy. Ale widocznie większość potrzebuje takiego wątku. Mamy demokrację.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

A czy nie mogą istnieć równolegle obok siebie takie wątki?
Co wyklucza taką opcję?

Można dogodzić osobom nie będącym jeszcze zbyt mocno zaangażowanym w znawstwo róż,kierującym sie przy ich doborze własnie kolorem - podać nazwę i nawet podać hodowcę jeśli dysponujemy tymi danymi.

Bardziej zaawansowanym sprawi przyjemność przeszukiwanie wątku z podziałem na hodowców.
Ja bym była za takim rozwiązaniem bo z pewnością "grzebałabym" zarówno w jednym jak i drugim watku. :wink:
Same wiecie ileż niespodzianek kryją nasze ogrody :roll: więc gdzie mogłabym pokazać wartą poszukiwań np.przepiękną różę o malinowo- czerwonym kolorze kwiatów skoro nic o niej bliższego nie wiem?
Jak myślicie?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Będziemy więc grać w kolory z podziałem na typy róż - np wątek o różach różowych ale w tym wątku możemy poszukać róż różowych parkowych lub wielkokwiatowych, mamy jeszcze pnące i rabatowe. Tylko trzeba uwzględnić że nawet róż potrafi mieć odcień - jasno różowy, perłowo różowy lub różowy - pewnie znajdzie się tego więcej.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

KaRo pisze:A czy nie mogą istnieć równolegle obok siebie takie wątki?
Było by to bardzo dobre rozwiązanie. Ja tylko przedstawiłam swoje zdanie. Nie chcę niczego narzucać i z nikim się kłócić.
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Witam,
Mam książkę o różach...autorzy z Niemiec. Zawsze, przynajmniej od roku tam zaglądam z przyjemnością....i jeszcze nigdy mnie ńie zawiodła...łatwa i czytelna, przynajmniej dla początkującego, za jakiego się uważam, różomaniaka.
Schemat wygląda tak:
Podział kolorystyczny, a w nim umowne podziały na rodzaj róż, dalej podział na wysokość krzewu i wreszcie opis: hodowca, rok, cechy.....
Jedyny problem jest taki, że wiele róż jest zupełnie niespotykanych w Polsce....
Proponowalabym taki schemat, ale na "naszych warunkach"

Ale to bardzo dużo pracy....... :roll:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Możemy to zrobić tak
róża różowa - bukietowa
wypisać nazwy odmian np
Leonardo da Vinci, Home & Garden, Mariatheresa, Bonica 82, Baronesse, Larissa, Pomponella, Rosenfee, Granny, Berleburg Castle
lekki opis - hodowca, kilka słów o niej plus zdjęcie. Niestety - nie mam wszystkich róż więc znów przydałaby się pomoc. Jak chcecie - możemy to zrobić odcieniami lub zostawić same róże różowe pisząc jaki mają odcień.
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Nie wiem ale uwazam ze im prosciej tym bedzie lepiej. Nie zapomnijcie, ze kolorow bedzie pare przy kazdej grupie - zrobi sie z tego mase topikow - chyba ze Gosia masz mozliwosc robienia pod topikow tz Roze rozowe i jak sie wlezie do tego, to juz bedzie w rozlozeniu, rabatowe, wielkokwiatowe itd ?
Jezeli nie ma takiej mozliwosci, to rozbijajac kolory bedzie tego z dwie strony :wink:

edit i najwazniejsze, w takich topikach nie moze byc luznych dyskusji tz rzadnych dyskusji nie moze byc :wink: jak takie sie zacznal, to nikomu nie bedzie sie chcialo przez to przebrnac.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Trochę tego będzie bo też dochodzą tu historyczne, a różowych jest dużo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”