Róże miniaturowe- jak pielęgnować

Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Róże miniaturowe- jak pielęgnować

Post »

Dostałam od mojego ukochanego różę miniaturową. Do tej pory wysadzałam takowe do ogrodu kiedy przekwitły i tam ładnie rosną, ale z tą jakoś nie mam zamiaru się rozstawać. Jak mam ją pielęgnować? Co zrobić kiedy już przekwitnie? Macie jakieś doświadczenia? KaRo.. może Ty ? :) Dzięki za pomoc :)
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Miałam, ale ją zabiłam... Dałam jej nawozu, jak dla zwykłej róży i... pożegnała się z tym światem ;:145
Nie wysadzałam jej do ziemi, ale kupiłam jej ładną donicę i postawiłam na stole na tarasie. Kilka godzin dziennie była więc w słońcu, a później w deliktanym półcieniu. Przekwitła i po paru tygodniach wypuściła nowe, kwiatowe pąki. Może jakbym jej nie chciała "pomóc", to by je rozwinęła...
Dużo ją podlewałam i regularnie przycinałam, by zachowała zwarty pokrój.
aha, zanim ją wystawiłam na słońce, przez kilka dni stała tylko w cieniu.
Pozdrawiam! ;:100
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Aniu nie widzę możliwości przetrzymywania róży miniaturowej w domu przez dłuższy czas.
Dawniej sama też próbowałam - bez powodzenia .Teraz zawsze wysadzam do ogrodu i tam je uprawiam.
Może jednak masz balkon - tam istnieje duże prawdopodobieństwo dobrego jej rozwoju jeśli zimą zabezpieczysz jej korzenie styropianem i zasypiesz np.trocinami.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to mnie nie pocieszyłyście, nie widzę innego wyjście jak wysadzić za jakiś czas tego pięknego kwiatka (bo zaiste jest prześłiczna, czerwona i taka czarująca jak tylko róża potrafi) do ogrodu i zażyczyć sobie kolejną.. no cóż jak mus to mus :D
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Post »

Witam!
ja od marca do lipca chodowałam róże miniaturowe w domu i wszystko było ok a na początku lipca postawiłam je na balkon i do mojego wyjazdu tez było wszystko ok ale jak wróciłam rozpacz mojeróże prawie były zjedzone przez przędziorka ale wróćmy do tematu chodowania róż w domu. Ja osobiście jak zaczeły marnieć przesadziłam je w nowe doniczki i ziemię oraz obciełam przekwitłe kwiaty i suche liście, podlewałam i od czasu do czasu nawoziłam.Jakoś się udawało. Moim zdaniem możesz spróbować życzę powodzenia :P
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dzęki Klaro, chyba spróbuje jak radzisz. Zauważyłam że róża była 'oszukana' i nie była dobrze ukorzeniona lub przesadzono ją bardzo brutalnie zanim poszla na sprzedaż :(
Awatar użytkownika
calineczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 25 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: podlaskie

Post »

też mam problem z rożą,lepiej chyba wysadzic ja do gruntu, tylko jak postepowac dalej ?chodzi o to zeby nie zmarzla w zimie-mam do niej sentyment :D
kobieta

jest bezbronna....dopóki nie wyschnie jej lakier na paznokciach
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Traktować jak każdą inna, kopczyk i tyle. Moje tak rosną, niestety ta darowana uschła..;( nie wiem jak bardzo bo pod moja nieobecnośc kwiatów dogląda moja Dorotka, ale dzwoniła że z nią źle. Niestety, w sklepie uciąli gałązki, wetknąli w ziemię i tak sprzedają.. można sie nieźle naciąć. teraz wyciągam takie nieukorzenione suche badylki:( szkoda bo taka piekna niespodzianka była:(
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Może Borytis?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szara_pleśń
Spryskujesz ją wodą/ odżywką ?
Topsin powinien pomóc razem z podsuszeniem gleby.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Yhm, pomoże.
Można jeszcze dać pokruszony węgiel drzewny, albo tabletkę węgla aktywnego z apteki.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Tak, oczywiście.
Wyciąg z czosnku, także pomoże. ( 2-3 ząbki zmiksować z pół literm letniej wody, zostawić na 3-4 godziny, przecedzić, dodac kroplę Ludwika i pryskać).
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja wczoraj kupiłam podobną różę,ale z chcę ją posadzić w ogródku.Mogę to zrobić,czy tylko nadaje się do trzymania w domu.
Awatar użytkownika
fgora
200p
200p
Posty: 356
Od: 16 lis 2008, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Ratunku !!!!!(róża miniaturowa)

Post »

ostatnio dostałem na imieniny róże miniaturkę i postawiłem ją na oknie (ok. 18 stopni ) nie wiem czy to dobrze ale wyczytałem ze musi być przez całą zimę w temperaturze 10 stopni a od lutego coraz cieplej i traz nie wiem czy u mnie przetrwa ????
Pozdrawiam Filip
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”