Róże w donicach

Zablokowany
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

Pashmina po dzisiejszym, bardzo ulewnym deszczu.

Obrazek

Jest to moja najbardziej upragniona róża. Na fotce jej największy pąk, który mam nadzieję wkrótce zamieni się w kwiat.
Róża rośnie na balkonie, w donicy. Jest jedną z moich tegorocznych pięciu róż.
Zwykle miałam na balkonie miniaturki, o których pisałyśmy wyżej, ale teraz uważam, że róże rabatowe/patio są najlepszym wyborem do balkonowej uprawy. Pashminę kupiłam jako sadzonkę z odkrytym korzeniem. Śledzę jej poczynania od łysego korzenia, pojawienia się pierwszych gałązek, listków i pąków... Teraz kolej na kwiat. ;:65 Żadna, "gotowa" miniaturka nie dostarczyła mi takich wrażeń. To coś wspaniałego obserwować od początku życie upragnionej róży... :)
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

ivonar, dziękuję. :)

Poniżej również Pashmina. Żadna moja róża nie jest tak obsypana pąkami...

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże w donicach

Post »

Pashmina należy do moich "chciejstw", niestety nie mogę na nią trafić, spóźniłam się z zakupem. Poczekam do jesieni...
Ale bardzo, bardzo marzy mi się (do uprawy w gruncie, ale z przyjemnością będę podglądać jak u Was rośnie w donicach).
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże w donicach

Post »

Ach, Pashmina, moje marzenie ;:108
Ślicznie Ci rozkwita. Z niecierpliwością oczekuję na zdjęcie kwiatów :)
Ja dzisiaj o mało nóg nie połamałam na mokrej podłodze wynosząc z balkonu wszystko, co żyło i ratując przed nawałnicą. Dobrze, że wróciłam do domu dosłownie 10 minut przed najgorszym szaleństwem, bo nie byłoby co zbierać.
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

apus, Pashminę można jeszcze kupić m.in. w ?Rosaplant". Znajdziesz ją w kategorii "Seria Flower Circus".
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Róże w donicach

Post »

Alegoria wrzuć też fotki jak już zakwitną. Bardzo lubię róże, choć do tej pory miałam je tylko w wazonie. Ogrom pracy, jaką trzeba włożyć, by były piękne powstrzymuje mnie przed ich uprawianiem. No i jeszcze całkowity brak wiedzy w tym zakresie.
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

ivonar, jak zakwitną róże, to pokażę kwiaty. :) Skoro lubisz róże, to zachęcam Cię do kupienia na początek choćby jednej rabatowej/polecanej do donic. Taka róża sprawi Ci najmniej kłopotu. Poza tym, taki różany soliterowy krzaczek zawsze ładnie wpasuje się w inne kwiaty na balkonie. Z czasem nauczyłabyś się o nie dbać.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Róże w donicach

Post »

Alegoria, oj kusisz, kusisz. Jak tylko mój M wykończy nawierzchnię balkonu, to kupię. I będę wszystkim w wątku różanym głowę zawracać, prosząc o porady. Póki co na balkonie - tarasie jest czarna warstwa izolacyjna i na takiej to roślin lepiej nie trzymać. Moje domowe roślinki wystawiam od czasu do czasu. Na stałe, to chyba tylko na parapet zewnętrzny. Życzę obfitego i długiego kwitnienia. :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w donicach

Post »

alegoria pisze:...Pashmina...Jest to moja najbardziej upragniona róża. Na fotce jej największy pąk, który mam nadzieję wkrótce zamieni się w kwiat.
Róża rośnie na balkonie, w donicy. Jest jedną z moich tegorocznych pięciu róż. ;:180
;:433 dla Pashminy..., ;:65 na kwiat w pelnym rozkwicie, chociaz zdaje sobie sprawe, ze to jeszcze nie "moja".
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

alexio, to jeszcze nie Twoja (bo jej nie lubisz :;230 ), ale ta dla Ciebie ma już prawie 1/4 rozwiniętego kwiatu. :D Na razie nie bardzo przypomina właściwy kwiat, chociaż przekonałam się już jaki z Ciebie znawca. Pewnie gdybym pokazała Ci tylko pąk, to od razu byś zgadła (tak, jak to było z Minervą) i byłoby po niespodziance... ;:202

Sama jestem ciekawa jak mi to wyjdzie z Pashminą, czy uda mi się pokazać jej kwiaty... :)
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże w donicach

Post »

Wreszcie...

Herkules
Obrazek

Heidetraum
Obrazek

Obrazek
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

Jeanette, wspaniale zakwitły Twoje róże w donicach. Patrząc na ich kwiaty, można powiedzieć, że absolutnie nie ustępują wyglądem tym, które rosną w gruncie, na rabatach. :)
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże w donicach

Post »

Dziękuję, też mam nadzieję, że nie ustępują :lol:
Zablokowany

Wróć do „Róże”