Róże w donicach

Zablokowany
wenka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 lut 2015, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

A co myślicie o tych miniaturowych różyczkach? Czy można trzymać je w miezkaniu? czy konieczne jest ich przesadzenie?
Dzisiaj proste, ale przy tym estetyczne strony internetowe www.bestnetsolution.pl możemy stworzyć w ciągu kilku godzin. Wystarczy w tym celu skorzystać w gotowych rozwiązań, których obecnie nie brakuje. Przeprowadzą nas one od początku do końca procesu.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże w donicach

Post »

W mieszkaniu można trzymać te miniaturowe różyczki które można kupić teraz w kwiaciarniach albo marketach. Nie wiem czy o takie Ci chodziło. Jeśli je przezimujesz w chłodnym pomieszczeniu to wiosną wypuszczą nowe pędy i zakwitną. Ale zaczną też chorować. Ogrodnicy twierdzą że to jednorazówki.
Kiedyś kiedy dostawałam takie różyczki było mi żal je wyrzucać i miałam je przez 2-3 lata (latem nawt na dworze). Ale bardzo chorowały i uznałam że to nie ma sensu. Teraz trzymam je tak długo jak są ładne a potem niestety ...
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże w donicach

Post »

Kiedyś jak zdarzało mi się takie róże dostawać przesadzałam w duże donice i trzymałam na zewnątrz. Dość mocno się rozrastają ale chorują więcej niż kwitną.
Alicja
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Witam. Kupiłam Bonicę z gołym korzeniem ze szkółki. Jak duża musi być donica, żeby dobrze rosła?
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże w donicach

Post »

Wysoka na przynajmniej 50 cm
Pozdrawiam Ela
AnielaR
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 mar 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Czy mogę wpłynąć na kolor róży doniczkowej? Chcę uzyskać piękny krwisty odcień, jaskrawy, bo moja sadzonka wydaje się taka blada.
Czy są jakieś środki które pozwolą mi na taką zmianę?http://redro.pl/fototapety/24677960/400 ... iczce-.jpg - to odcień który oczekuje,
może to zbyt abstrakcyjne - wybaczcie niewiedzę
Awatar użytkownika
goldenka5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 cze 2013, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Nowy Sącz

Re: Róże w donicach

Post »

Wpłynąć na kolor róży.. Czy to możliwe w ogóle?.. ;:218 .Ja swoje w donicach juz na zewnątrz wyciagnęłam po uprzednim hartowaniu.. Nic im nie będzie bo przeciez mrozów niewiadomo jakich już nie bedzie ;:138 .Pienne niepotrzebnie stwierdziłam taszczyłam do komórki w donicach (a donice mam wielkie ;:219 ) ..Jedną pienną zostawiłam na zewnatrz ,kompletnie nie okryta ,mrozik był kilka dni ponad -15 i nic jej się nie stało .Bałam się,ze na bank umarzła,ale nie ;:138 ..Zyje .. Teraz planuje popryskac je czyms,ale jeszcze nie wiem czym ;:131
Bea2012
100p
100p
Posty: 100
Od: 17 lip 2012, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice W-wy

Re: Róże w donicach

Post »

:wit
Chyba miedzianem,mam róze w donicach,które ładnie przetrwaly zimę
na zewnątrz.Trzymałam je w pudłach styropianowych,z góry okryłam lekko agrowłókniną.Już ją ściągnęłam i zobaczyłam,że nie wszystkie listki odpadły i są zielone.Co z nimi zrobić-oberwać i pryskać?
pozdrawiam,Beata
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże w donicach

Post »

A mnie martwią moje róże pienne zakupione w Auchan,pisałam już o tym, w wątku o różach z kartonika,już w sklepie miały pousychane młode kiełki,jedna jest u mnie ponad dwa tygodnie druga ponad tydzień(ta druga zakupiona później miała trochę przesuszone korzenie),namoczone siedzą w ok.30 litrowych donicach,w dzień wędrują na dwór, w nocy do przedsionka z temp.ok 14 stopni.Nie wykazują żadnych oznak życia :( inne róże wielkokwiatowe tak samo potraktowane,rozwijają młode pędy,czy jest powód do zmartwień? Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
goldenka5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 cze 2013, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Nowy Sącz

Re: Róże w donicach

Post »

Elzwira ale przeciez to normalne.. U mnie oznaki życia pokazuje tylko moze jedna,dwie róze ,które były w kotłowni..Reszta śpi.Popatrz -przeciez masz ładne zielone gałązki -nie sczerniałe.Poczekaj ,ale na bank ,,ożyją''.Są teraz w ziemi? Nic im nie będzie zobaczysz ;:168
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w donicach

Post »

Wg mnie róze na zdjęciach są żywe. Poczekaj, a na pewno pokażą, na co je stać.
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże w donicach

Post »

Dziekuje :D
Bea2012
100p
100p
Posty: 100
Od: 17 lip 2012, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice W-wy

Re: Róże w donicach

Post »

Czy nikt nie może mi poradzić w temacie zeszłorocznych listków na róży?
pozdrawiam,Beata
Zablokowany

Wróć do „Róże”