Róże w donicach

Zablokowany
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1799
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Róże w donicach

Post »

Proszę o radę!! Mój ogrłódek jest mały, kocham róże, ktore odmiany można uprawiać w donicachi jak je przecowywaź w zimie?-mam nieogrzewane pomieszczenie, a nie chce mi się bawić w ich okrywanie na dworze.
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Post »

Anka, jak mówimy o różach w donicach to od razu mam na myśli Dunskiego chodowcę róż, rodzinę Poulsenów.
Podobno 2/3 róż w donicach na świecie wychodowanych jest przez Pousena. W Polsce jest wiele gatunków
z Pousena kolekcji, i jak ktoś już tutaj pisał, róże te nawet nieźle rosną w donicach.

Osobiście próbowalem też uprawiać róże w doniczkach w domu i na zewnątrz, ale nie miałem najwięcej szczęścia.
Po pól roku nie wyglądały najzdrowiej, a po przesadzenie do ziemi od razu odżyły. To nie znaczy ze róże w doniczkach
nie rosną. Rosną, ale będziesz musiała wypracować metodę na trzymaniu korzenia w donicach w dobrej kondycji.

Odnośna jak zimowac róże, myslę ze ktoś mieszkający w Polce odpowie Ci na to pytanie.

Życzę powodzenia,
Marek
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1799
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Post »

Dziękuję za odpowiedż, uprę się jednak i coś na wiosnę posadzę, zobaczymy jak przezimuje.
Pozdrawiam Anka
akrim51
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 lut 2007, o 11:43
Lokalizacja: opolskie

Róże

Post »

Witaj.
Ja też zaczęłam eksperyment z różami w donicach.W przyszłym roku planuję zagospodarować
taras.Róże wsadziłam do dużych donic i zakopałam je w ogrodzie na przezimowanie.Nie wiem co z tego wyniknie.Ponieważ są to młode sadzonki więc jak przyjdą przymrozki to je okryję dodatkowo folią bombelkową.Może przetrwają.Wiosną wykopię donice z ziemi i na taras.... o ile przetrwają. :lol:
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Folią raczej nie okrywaj, lepiej już włókniną.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1799
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Róże

Post »

Ja nie mam możliwości zadołowania-mało miejsca , ciekawe czy przetrzymaja w piwnicy??
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

oliwka pisze:Folią raczej nie okrywaj, lepiej już włókniną.
A jeśli po bokach folią, a z wierzchu włókniną?
Waleria
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ale jeżeli je zakopałaś to po co ta folia? ;:24
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mam wielką donicę do której zamierzam posadzić różę okrywową. Wiosną trafi na wysoki pień po ściętej wiśni i w zamiarze ma "spływać" na rabatę. Nie mam gdzie jej zadołować ( wielkość ) więc wnioskuję że na zimę mam okryć donicę folią a różę włókniną ? Ona ma teraz jakieś 50 cm wysokości ( jest podwiązana do bambusowych kijków ) czy mam ją położyć żeby lepiej zniosła zimę czy zostawić taką wyprostowaną ?
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

mi Chodun przysłał całą listę róz które mogą być w donicach, rozmawiałam też z nim telefonicznie -

moje donice drewniane od srodka będą ocieplone 1 cm styropianem,zabezpieczone to będzie czarną agrowłókniną i na zimę nie trzeba nic z nimi robić...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dziękuję - też skorzystam. Styropian jakoś do mnie przemawia jako warstwa izolacyjna :)
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

coma95 pisze:Dziękuję - też skorzystam. Styropian jakoś do mnie przemawia jako warstwa izolacyjna :)
i drewniane donice :lol:
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Róże w donicach

Post »

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie założenie nowego wątku o różach uprawianych w donicach.Wynika to z sytuacji że kończy mi się miejsce w ogrodzie i myślę że można skutecznie powiększyć kolekcję róż uprawiając je w donicach.Chodzi mi o odmiany które się do tego nadają.Jak sadzić, w jakich donicach ,jak pielęgnować.No i w jaki sposób zabezpieczać na zimę i gdzie można je przechowywać.Liczę na osoby już doświadczone w tym temacie.Wiem że niektóre forumki mają sporo tak posadzonych róż i myślę że chętnie się podzielą swoimi doświadczeniami.
Nie bez znaczenia jest też fakt że można pięknie ozdobić taras i otoczenie domu tak uprawianymi różami.Przestawiając można robić nowe aranżacje.Uzupełniać okresowo puste miejsca.
Serdecznie zapraszam.

Do tej pory mam jedną różę posadzoną w donicy jest to Royal Bonica

Royal Bonica

http://img256.imageshack.us/img256/1563/img5819t.jpg

Postawiłam ją przed żurawkami aby zacienić je przed ostrym południowym słońcem.Wyszło to na dobre i żurawkom i róży.
Zablokowany

Wróć do „Róże”