Róże w donicach

Zablokowany
Awatar użytkownika
Visenna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 17 sie 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w mdonicach

Post »

Chciała bym w tym roku kupić pierwszą róże do donicy. Natomiast z racji posiadania dzieciaków, które swoje łapki wkładają wszędzie i wszystkiego chcą dotknąć szukam czegoś specjalnego.Tzn. żeby róża pachniała i miała stosunkowo mało kolców. Wiem, że musiała bym kupić Zefirynę, ale ona jest wielka, pnąca i boję się tego "potwora" na mój niezbyt duży balkon wpuszczać. Zastanawiam się nad angielkami (Heritage, lub James Galway), lub Souvenir de la Malmaison, a one też są sporawe. Proszę o wskazówkę, czy istnieje jakaś mniejsza, pachnąca i w miarę bezkolcowa różyczka, którą mogła bym posadzić? Po przeszukaniu internetów mam wrażenie, że pachnąca miniaturka, która nie kłuje to nadmiar szczęścia:)
?????
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w donicach

Post »

Czerwona Short Track (owoce!), białe pnące: Felicite et Perpetue, Lykkefund, amarantowy Cardinal Richelieu (nie powtarza kwitnienia), biała Schneewitchen.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Róże w donicach

Post »

Na zimę dwie róże Leonardo poszły do nieogrzewanej szklarni. Kilka dni temu wystawione na dwór maja ładne czerwone pączki. Był to trochę eksperyment, ale bardzo cieszę się, że róże przeżyły nawet największe mrozy :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Ja swoje nowe nabytki dzisiaj posadziłam :) 2 Augusty Luisy, 3 Fresie, 1 Parole i 1 Grahama Thomasa. Zimowe ładnie przetrwały, z wyjątkiem dwóch z Netto.
Drimeth
50p
50p
Posty: 55
Od: 29 wrz 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Mam pytanie odnośnie przechowywania róż piennych w donicach.
Dostałam dwie takie róże w zeszłym roku. Kwitły nawet ładnie. Na zimę schowałam je do garażu i ograniczyłam podlewanie.
Widzę, że moje róże w ogrodzie już powoli ruszają i tak się zastanawiam, czy nie zacząć hartować moich róż z garażu. Na razie tylko na dzień, na noc bym je znowu chowała do garażu.
Jak myślicie, nie za wcześnie?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże w donicach

Post »

Nie za wcześnie. Chyba że mrozy są, to nie wystawiaj, ale jak temp. +5 to czas na hartowanie :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Drimeth
50p
50p
Posty: 55
Od: 29 wrz 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Apus, dziękuję.
W ciągu dnia u mnie już całkiem ciepło. Dziś +8. Na noc schowam je jeszcze do garażu, bo przymrozki zapowiadają.

To zadam jeszcze jedno pytanie. Otóż te moje róże pienne są posadzone w sporych donicach. I jak patyk i róża wygląda nieźle to już reszta (ziemia) trochę łyso. Myślałam, żeby podsadzić je może jakąś trawką niewysoką, albo bluszczykiem zwisającym. Jak myślicie różom to nie zaszkodzi?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże w donicach

Post »

Może bakopa byłaby niezłym wypełniaczem?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
4koty
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 mar 2016, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

W Auchan kupiłam różę francuską za 7 zł, miała już piórka, 15 marca wsadziłam ją do donicy - przetestuję różę pod względem przeżycia w donicy w marcu i czekam na kolor. Z racji ceny postanowiłam ją przetestować na zewnątrz. Na razie ma się świetnie, rozwija piórka.
Nagle poczułam chęć uprawiania ogrodu. Wokół moich roślin kicają 4 koty. Zaprzyjaźniliśmy się z kretem :-)
Drimeth
50p
50p
Posty: 55
Od: 29 wrz 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

4koty, jak tam testowana róża?
Ja swoje hartuję w dzień. Na noc nadal trafiają do garażu. I chyba muszę opryskać, bo listki jakby w mączniaku :cry:
4koty
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 mar 2016, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Roża rozwija się z dnia na dzień, drobne przymrozki jej nie zaszkodziły.
Nagle poczułam chęć uprawiania ogrodu. Wokół moich roślin kicają 4 koty. Zaprzyjaźniliśmy się z kretem :-)
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Róże w donicach

Post »

:)
Padły hodowane w plastikowych donicach: Nostalgia i Chippendale, pierwsza zimę trzymałam w piwnicy, szybko budziły sie , miały blade wyciagnięte pędy i duzo mszycy. Latem kwitły pieknie. Kolejne dwie zimy spróbowałam przy ścianie przy domu, przy garazu przechować. Po pierwszej takiej zimie chorowałyna mączniaka, plamistość , mszyce tez były.Kolejne kwiaty które róże wydały nie były tak piękne i widac było że sa nieco"dziwne"-- chorobowo zmienione?

Te które są na tarasie w donicach drewnianych , ocieplonych styropianem przechowały się zdrowiej, Aha, pop pierwszej zimie padla w donicy zwykłej Boule de Neige.
Sylwia
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże w donicach

Post »

Witam! To mój pierwszy post i pierwsze róże na balkonie (i w ogóle też). Mam trzy: Herkulesa, Heidetraum i Rosenprinzessin Uetersen. Zastanawiam się, kiedy mogę oczekiwać pąków? W drugiej połowie maja?
Mój balkon to loggia na pierwszym piętrze, zabudowana murkiem, ciekawa jestem jaki wpływ to będzie miało na róże...

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Róże”