Róże w donicach

Zablokowany
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Witam, ostatnio kupiłem róże w obi, nazywa się parada odmiana Gigi, na razie jest malutka, po kupnie od razu pozbyłem się starej ziemi(przynajmniej większość) i dałem uniwersalną do kwiatów, i podlałem obficie, u mnie w pokoju jest najcieplej w całym mieszkaniu bo mieszkam w bloku i pod moim pokojem jest kotłownia co powoduje że nagrzewa mi podłogę a tym samym cały pokój, i chciałbym się was doradzić, wiecie gdzie by było najlepiej przechowywać taką różę? Czy dobrze zrobiłem z tym przesadzaniem i podlewaniem? I czy się miniaturki ścina, jak tak to ile i gdzie ?
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witam, jest jakaś Róża którą da się hodować w doniczce ? Tzn żeby była mała i rosła na boki bardziej a jak nie to czy dało by się zrobić by rosła na boki i nie była wysoka
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Nikt nie pomoże ?
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wszystko zależy jak dużą masz tę donicę i gdzie chcesz ją trzymać.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Róże w donicach

Post »

Ta różyczka jeszcze żyje?
Przetrzymujesz ja nadal w mieszkaniu w temperaturze jak wyżej piszesz ?


Najwłaściwszym miejscem jej przetrzymania przez zimę byłoby jej zakopanie w ogrodzie lub chłodne pomieszczenie w granicach +5 *C
Masz ogród? Balkon?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Róże w donicach

Post »

Wydaje mi się że trzymanie róży w ciepłym pomieszczeniu nie jest dobrym pomysłem - róże wolą chłodek. Ale może niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Teraz to już trochę za późno, nie było odpowiedzi przez dłuższy czas i mi już zgniła, ale następnym razem dam ją do chłodku, dzięki za odpowiedź w każdym razie :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Róże w donicach

Post »

W tym roku kupię swoją pierwszą różę. Na początek mam pytanie. Od kiedy można sadzić róże kupione z gołym korzeniem? Mam dużo jasnego miejsca do przechowywania, temperatura jest tam dodatnia, do 10 stopni. Chciałabym ją kupić teraz, ale nie wiem czy wsadzać od razu do doniczki, czy postawić gdzieś z boku i poczekać do wiosny z sadzeniem.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże w donicach

Post »

Radziłabym poczekać do czasu kiedy będziesz mogła od razu zostawić donicę na dworze.
Mam nie najlepsze doświadczenia z takim "podpędzaniem" róż w donicach. Kiedyś wynosiłam doniczki z miejsca zimowania, gdzie temperatura spadała nawet lekko poniżej zera, najpierw do folii. Owszem, kwitły szybciej, ale bardziej chorowały niż te które stały w ogrodzie.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w donicach

Post »

Wczoraj wsadziłam do donic marketowe różyczki z gołym korzeniem, mają pierzynkę w formie kopczyka . Mimo, że donice są drewniane, bardzo szybko wysusza się w nich ziemia, bo stoją w pełnym słońcu. Mam nadzieję, że przetrwają.
Wczoraj zakupiłam :D , a potem zwróciłam :cry: , w Li...u donice o wys 55 cm. Miały być właśnie do róż. Może ktoś z Was szuka takiej donicy? - to podpowiadam, że są

Obrazek
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże w donicach

Post »

Moje róże chyba wszystkie przetrwały zimę na balkonie - okryte agrowłókniną. Wczoraj zauważyłam, że w najlepsze wypuszczają już zalążki nowych listków. No i nie wiem - przycinać już, czy czekać?
Ania
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

ewka36jj, w jakiej cenie te donice?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w donicach

Post »

Donice ok 60zł/sztuka. Wykonane są z tworzywa, wg mnie trochę cienkiego, ale warto sprawdzić.
Zablokowany

Wróć do „Róże”