Róże w donicach

Zablokowany
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Teraz to już trochę za późno, nie było odpowiedzi przez dłuższy czas i mi już zgniła, ale następnym razem dam ją do chłodku, dzięki za odpowiedź w każdym razie :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Róże w donicach

Post »

W tym roku kupię swoją pierwszą różę. Na początek mam pytanie. Od kiedy można sadzić róże kupione z gołym korzeniem? Mam dużo jasnego miejsca do przechowywania, temperatura jest tam dodatnia, do 10 stopni. Chciałabym ją kupić teraz, ale nie wiem czy wsadzać od razu do doniczki, czy postawić gdzieś z boku i poczekać do wiosny z sadzeniem.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże w donicach

Post »

Radziłabym poczekać do czasu kiedy będziesz mogła od razu zostawić donicę na dworze.
Mam nie najlepsze doświadczenia z takim "podpędzaniem" róż w donicach. Kiedyś wynosiłam doniczki z miejsca zimowania, gdzie temperatura spadała nawet lekko poniżej zera, najpierw do folii. Owszem, kwitły szybciej, ale bardziej chorowały niż te które stały w ogrodzie.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w donicach

Post »

Wczoraj wsadziłam do donic marketowe różyczki z gołym korzeniem, mają pierzynkę w formie kopczyka . Mimo, że donice są drewniane, bardzo szybko wysusza się w nich ziemia, bo stoją w pełnym słońcu. Mam nadzieję, że przetrwają.
Wczoraj zakupiłam :D , a potem zwróciłam :cry: , w Li...u donice o wys 55 cm. Miały być właśnie do róż. Może ktoś z Was szuka takiej donicy? - to podpowiadam, że są

Obrazek
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże w donicach

Post »

Moje róże chyba wszystkie przetrwały zimę na balkonie - okryte agrowłókniną. Wczoraj zauważyłam, że w najlepsze wypuszczają już zalążki nowych listków. No i nie wiem - przycinać już, czy czekać?
Ania
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

ewka36jj, w jakiej cenie te donice?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w donicach

Post »

Donice ok 60zł/sztuka. Wykonane są z tworzywa, wg mnie trochę cienkiego, ale warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Byłam, widziałam. 59 złotych, trochę drogo.
Awatar użytkownika
Visenna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 17 sie 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w mdonicach

Post »

Chciała bym w tym roku kupić pierwszą róże do donicy. Natomiast z racji posiadania dzieciaków, które swoje łapki wkładają wszędzie i wszystkiego chcą dotknąć szukam czegoś specjalnego.Tzn. żeby róża pachniała i miała stosunkowo mało kolców. Wiem, że musiała bym kupić Zefirynę, ale ona jest wielka, pnąca i boję się tego "potwora" na mój niezbyt duży balkon wpuszczać. Zastanawiam się nad angielkami (Heritage, lub James Galway), lub Souvenir de la Malmaison, a one też są sporawe. Proszę o wskazówkę, czy istnieje jakaś mniejsza, pachnąca i w miarę bezkolcowa różyczka, którą mogła bym posadzić? Po przeszukaniu internetów mam wrażenie, że pachnąca miniaturka, która nie kłuje to nadmiar szczęścia:)
?????
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w donicach

Post »

Czerwona Short Track (owoce!), białe pnące: Felicite et Perpetue, Lykkefund, amarantowy Cardinal Richelieu (nie powtarza kwitnienia), biała Schneewitchen.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Róże w donicach

Post »

Na zimę dwie róże Leonardo poszły do nieogrzewanej szklarni. Kilka dni temu wystawione na dwór maja ładne czerwone pączki. Był to trochę eksperyment, ale bardzo cieszę się, że róże przeżyły nawet największe mrozy :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Ja swoje nowe nabytki dzisiaj posadziłam :) 2 Augusty Luisy, 3 Fresie, 1 Parole i 1 Grahama Thomasa. Zimowe ładnie przetrwały, z wyjątkiem dwóch z Netto.
Drimeth
50p
50p
Posty: 55
Od: 29 wrz 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Mam pytanie odnośnie przechowywania róż piennych w donicach.
Dostałam dwie takie róże w zeszłym roku. Kwitły nawet ładnie. Na zimę schowałam je do garażu i ograniczyłam podlewanie.
Widzę, że moje róże w ogrodzie już powoli ruszają i tak się zastanawiam, czy nie zacząć hartować moich róż z garażu. Na razie tylko na dzień, na noc bym je znowu chowała do garażu.
Jak myślicie, nie za wcześnie?
Zablokowany

Wróć do „Róże”