Róża na pniu - pytania

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Ja bym poczekał az temperatury w dzień zaczną oscylować wokół 5 stopni, a w nocy do -5. Ostatnimi dniami dochodzie do 16-19 stopni w ciągu dnia, a dodatkowe okrycie włókniną może spowodować wegetację.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Tu są porady obrazkowe http://www.oczarjk.pl/?act=264 łatwiejsze do wyobrażenia dla początkujących. Zasadą jest, aby nie okrywać róż zbyt wcześnie jak jest ciepło, gdzie róże mają jeszcze sporo liści bo można zrobić więcej szkody niż pożytku.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Właśnie dziś okryłem swoje róże na pniu purpurowa i czerwona.Temperatura w nocy spada do -6 zaś za dnia -2.Róża czerwona zgubiła już liście zaś purpurowa miała jescze liście.Nie chciałem ryzykować więc je okryłem-nogę i miejsce szczepienia okryłem ociepleniem do rur zaś koronę obwiazałem sznurkiem ale nie za mocno żeby łatwiej się okrywało kilkoma warstwami agrowłókniny na tzw.cukierka.Całość przywiązałem do tyczki.Chciałem te liście oberwać tylko bałem się że narobie jej ran i ciężej zniesie zimę.Czy to jej nie zaszkodzi gdy ma jeszcze liście?Przecież nie będę czekał do połowy grudnia spadnie jej ostatni listek.
junior2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 lis 2016, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Czy śnieg zaszkodzi różom?

Post »

Witam, w Lublinie popadał mokry śnieg, a po południu ma dopadać go więcej. Czy może on zaszkodzić różom, które jeszcze nie zrzuciły liści??
Są to róże na pniu, historyczne, wielkokwiatowe, rabatowe i okrywowe czyli jest ich ogólnie sporo:)
Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Zaszkodzić może w tym sensie, że ciężki śnieg jest w stanie powyginać gałęzie, a nawet i połamać.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
olga28
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże pienne,okrywanie na zimę

Post »

Witajcie,
Ja mam dobry sposób na okrycie róż piennych. Stosuję się do tego od kilku lat i póki co nie mam żadnego ubytku w drzewkach?

Zabezpieczenie od dołu.
- kopiec do 1/3 wysokości drzewka (ja akurat robię kopiec z ziemi),
- na koronę nakładam worek (agrołókninę), od góry robię dziurę a od dołu związuję pod miejscem szczepienia.
- od góry przez dziurę wsypuję trociny, do takiej wysokości aby całkowicie pokryły miejsce szczepienia.
- zawiązuję powstałą dziurę.
- dodatkowo można zabezpieczyć drzewko przed złamaniem (po wsypaniu trocin korona robi się dość ciężka).

Od lat robię ten manewr z trocinami i ładnie zabezpiecza mi koronę w zimę. Mam drzewek szczepionych różanych kilka i wszystkie żyją więc to chyba najlepszy dowód. Spróbujcie:)
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Proszę o rade chciałabym przesadzić róże na pniu do gruntu w miejsce piennej która zmarzła w jakim czasie należałoby to zrobić czy już teraz czy poczekać do ok końca kwietnia.
Ewa
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Jeśli jest to róża z gołym korzeniem, albo przesadzana z innego miejsca, to im szybciej tym lepiej. Kiedy tylko ziemia jest rozmarznięta.
Jeśli nowa róża jest w doniczce to nie ma znaczenia. O ile nie zimowała w pomieszczeniu bo wtedy najlepiej jeszcze poczekać.
Pozdrawiam. Sławka
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Sławka dzięki za info ;:196 no właśnie róża którą chcę posadzić zimowała w pomieszczeniu czyli lepiej jeszcze z nią poczekać.
Ewa
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Jak należy ciąć róże na pniu ROSARIUM UETERSEN mam je drugi rok.
Ewa
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Należy przyciąć pędy na 10-15 cm od miejsca szczepienia korony.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Dziękuje imienniczko za info ;:196 aż nie do wiary na tych piennych RU zaczynają pękać pączki i już siędzi mszyca!!!!!
Ewa
anka2317
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 19 mar 2017, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża na pniu - pytanie

Post »

Witam serdecznie
Moje maleńkie róże na pniu przemarzły zrobiła kopce ale nie zabezpieczyłam miejsca szczepienia ;:124
teraz kupiłam nowe w tym dwie na pniu, wczoraj wkopałam je do ziemi, mam nadzieję że przymrozki im nie zaszkodzą.
takie były:
Obrazek

teraz mam takie:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”