MARZEC w ogrodzie różanym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Czy ktoś wie, czy róża Bonica i Bonica 82 to ta sama róża? Sadzonki kupiłam w szkółce ogrodniczej pana Choduna. Moja róża ma nieduże, ciemnozielone liście. Dołączam zdjęcie tej róży (sadzona w marcu tego roku).
Pozdrawiam Olga :D

Obrazek
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Czy nikt nie znajdzie czasu żeby mi odpowiedzieć? ;:219
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Olga Bonica '82 jest różą Meillanda i jej synonim m.in .to Bonica,i wygląda na to ,że masz właśnie tę różę ,jak widzę ,z pąkami kwiatowymi... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Dzięki Nelu że znalazłaś czas żeby mi odpowiedzieć :D
Pozdrawiam Olga
Szymon240389
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 maja 2014, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Witam jestem tu nowy i mam pytanie posadziłem dzisiaj kilka róż pnących i rabatowych z gołym korzeniem, po posadzeniu zrobiłem kopczyki. Jak myślicie czy róże posadzone dzisiaj czyli 19 marca nie umarzną? Pochodzę z Warmii i Mazury dzisiaj nad ranem było -3. Różom nic nie będzie przyjmą się co sądzicie? Na kopczyki nałożyłem jeszcze wiadra a noc w razie przymrozku. Czy ktoś z was już sadził w tym roku róże w marcu? czy mogę waszym zdaniem kontrolować stan pędów czy nie umarzły? mogę taki kopczyk czasami rozgrzebać i sprawdzić stan róży? I ostatnie pytanie co jaki czas mam te róże podlewać co kilka dni? Czekam na wasze rady.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Nic im nie będzie, nie martw się. Nie musisz chuchać na nie,nie mają wszak listków, nie zmarzną. A podlewać trzeba dużo.
Pozdrawiam - BabajAGA
Szymon240389
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 maja 2014, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Dzięki za odpowiedź. A twoim zdaniem kiedy mogę rozwalić te kopczyki? po 2 tygodniach czy dłużej?
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Ja bym w ogóle nie robiła kopczyków o tej porze roku.
Pozdrawiam - BabajAGA
Szymon240389
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 maja 2014, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Tylko że ja mieszkam w takiej części kraju gdzie wegetacja odbywa się trochę później niż w innych rejonach, dzisiaj nad ranem tak jak wspominałem było -3 a w niedzielę nadają - 6. Uważam że lepiej zrobić taki kopczyk gdyż on chroni pędy róży przed wiosennymi wiatrami które często wysuszają pędy. Często ludzie o tym zapominają przez co roślina może umrzeć. A czy ty kiedykolwiek sadziłaś róże w marcu? Jakie są twoje doświadczenia? Kiedy twoim zdanie najlepiej sadzić w marcu czy kwietniu? Jeśli chodzi o wiosnę oczywiście.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Widzisz,wszystko zależy od warunków. Sadziłam już róże w marcu, owszem. Nie było przypadku,żeby coś mi zmarzło. Dzisiaj też bym posadziła jedną, ale muszę najpierw obornik kupić, więc róża musi poczekać.
Pozdrawiam - BabajAGA
Szymon240389
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 maja 2014, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Co do obornika zawsze się bałem dawać podczas sadzenia, że korzenie popali. Czyli twoim zdaniem przymrozki rzędu -5 nie spowodują że posadzona róża się nie przyjmie albo zmarznie?
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w marcu ?

Post »

Obornik jest niezastąpiony, tylko trzeba uważac,żeby nie dotykał korzeni- przesypać warstwą ziemi. Ja przeważnie sypię granulowany, chociaz sadziłam już i na naturalnym gołębim.
Moim zdaniem przymrozki nie zaszkodzą. Jak już, to nakryłabym czymś na noc, a nie sypała kopiec z ziemi. Pędom się nic nie stanie, a jeśli jest chłodno, oczka nie obudzą się i listki nie wyjdą, więc nie zmarzną.
Pozdrawiam - BabajAGA
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże w marcu ?

Post »

Ja jestem zdecydowanie zwolenniczką kopczyków przy sadzeniu wiosną.
Jak słusznie Szymon zauważyłeś pędy mogą przeschnąć.Lekki mróz im nic nie zrobi ale słońce i wiatr mogą je wysuszyć. Korzenie po posadzeniu nie funkcjonują dopóki nie odbudują włośników więc nie dostarczają wody do pędów. Kopczyk powinien być ok 5-6 tygodni!!!
Trzeba uważać przy odkrywaniu bo prawdopodobnie będą już wyrośnięte pączki i mogą się odłamywać.

Sadzić najlepiej jest jak najwcześniej. Jak tylko ziemia jest rozmarznięta, a sadzonki albo przesadzane krzewy jeszcze nie ruszyły. Czasem jest to marzec a czasem dopiero kwiecień.
Pozdrawiam. Sławka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”