MARZEC w ogrodzie różanym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Kiedy odgarnać to duży problem bo większe straty powodują wiosenne przymrozki niż zima. To bardzo indywidualne podejscie. Juz pisalam, ja nie zabezpieczam bo to wymusily na mnie warunki w moim ogrodzie. W zeszłym roku miałam już listki a w tym dopiero widać małe oczka. Zima za to była dla ;:138 mnie bardzo łaskawa padły tylko dwie róże :D
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
petris
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 1 mar 2008, o 21:35

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

cattleya pisze:http://www.meteoprog.pl/pl/review/Rzeszow/
Kontroluj pogodę, skoo już je odkryłeś i przesadziłeś to nie powinno się już kopczykować. Tym bardziej że będzie dość ciepło. Co prawda ma spaść u Ciebie raz (na dzień dzisiejszy) od -7. Najwyżej dołożysz więcej choiny.
No wiesz tylko trzy i zostawiłeś :twisted: W zeszłym roku mialam już dawno przycięte róże. Ponieważ nie kopczykuję to w marcu w taka temperaturę (dzisiaj) zrobilam oprysk Miedzianem i podsypałam kompostem.

Wybacz,że zawracam Ci głowe pytaniem oczywistymąale róże posadziłam w zeszłym roku i prawdopodobnie będzie z nimi krucho :) sa zakopczykowane .ponieważ z tą pogodą różnie bywa to na razie zostawiam.Proszę Cię powiedz mi, czy teraz mam opryskać miedzianem, czy dopiero jak odkryje i bedą miały pączki? :oops: Czytam wszystko,ale co do tego nie znam się całkowicie. :oops:
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

A moje róże do granicy kopczyka czarne a po niżej widzę że zielone i tez się zastanawiam czy teraz czy później mam ciąć i czy jak one tak strasznie przemarzły mimo takiego wysokiego śniegu to jeszcze będą ładne?
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Na wiosnę ubiegłego roku kupiłem 10 odmian róż , były moim oczkiem w głowie , a jesienią pięknie zakopczykowałem i zabezpieczyłem przed zimą która w tym roku była sroga.
Dziś po kilkudniowym ociepleniu zdecydowałem się je odsłonić -- odgarnąłem ziemie , delikatnie zawadziłem motyką i wyciągnąłem łodygę wraz z króciutkim mocno obgryzionym korzeniem , potem druga i trzecia itd.
Wszystkie zostały objedzone prawdo podobnie przez nornice.
Brak mi słów , cały rok poszedł w kosz.....
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Markonix przykre co Cię spotkało człowiek chodzi dba chuch dmucha a tu klapa :( Wszystkie Ci zniszczyły?
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

wszystkie co do jednej , miały niezłą wyżerkę , w tym roku posadzę w tym miejscu chyba dalie , nie będę ryzykował straty następnych. ;:223
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Markonix, czy mógłbyś pokazać nam tutaj zdjęcie/a tych pozostałych łodyg, róż?
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Markonix bardzo mi przykro wiem jak sie czujesz :roll: U mnie po jednej z zim porozpadaly się miejsca szczepień :? Róze byly kupione z jednej firmy i z jednej dostawy.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
bablyss
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 kwie 2009, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

ojojoj....a ja jeszcze nawet włókniny nie zdjełam...ani ssłonki z palików na piennych nie wspominając o kopczykach....
to chyba idę, zdejmę choć włókninę z korony...

No i zdjełam...i z przykrością zawiadamiam ze 3 pienne przemarzły....same suche patyki
a 2 pnące o wys.180 cm. (młode sa, rok temu posadzone) mają ok 20 cm od podstawy zielone...a reszta suche patyki...
To byl moj nabytek z tamtego roku i suche okoraki mi zostały- jestem załamana :cry:
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

rose_marek pisze:Markonix, czy mógłbyś pokazać nam tutaj zdjęcie/a tych pozostałych łodyg, róż?
Jutro wkleję fotkę , to co wyciągnąłem i wyrzuciłem na spokojnie jeszcze raz przeglądnąłem , zauważyłem przy korzeniach bardzo niewielkie jakby oczka , więc wsadziłem je do wody , może coś odrośnie , mogę zyskać , stracić już nie stracę. :(
reddsik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 maja 2009, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Witam :) Widzę, że po tegorocznej zimie, nie tylko u mnie są straty w różach... Na razie ściągnęłam włókninę z piennych i jest masakra :( Z pięciu 'dużych' i trzech miniatur ocalała mi tylko jedna :? Z miniatur zdjęłam włókninę razem z koroną... elegancko pogniły/popleśniały :roll: ,na dużych zostały suche badyle. Do rabatowych jeszcze nie zaglądałam, ale już się zaczynam obawiać :? :wink:
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

To co zostało po zimie i po nornicach, przepraszam za ostrość , niestety aparat odmawia posłuszeństwa . Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: MARZEC w ogrodzie różanym

Post »

Ja tam się nie znam.....ale na zmarzniętą to ona mi nie wygląda :?
Ja bym się nie śpieszyła aż tak bardzo z ich wykopywaniem....i wyrzuceniem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”