Róże do cienia, półcienia

Awatar użytkownika
gina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 20 gru 2012, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże do cienia, półcienia

Post »

Bogumila_r pisze:Czy ktos ma doswiadczenia z roza "pomponella" w pocieniu? !

Nie wiem, czy można nazwać w półcieniu stanowisko, wktórym rośnie moja Pomponelka, (tutaj poproszę o podpowiedź wielkich różomaniaczek z tego forum), ale ma się b. dobrze.

Rano ma słońce do 13.00 i po południu od 17.00.
Czuje się tam rewelacyjnie, lepiej niż w pełnym słońcu (przeniosłam swego czasu z pełnej patelni )

-- 1 lut 2013, o 08:53 --
JSZFRED pisze:Haniu,
Skarbnico wiedzy,
Pozdrawiam

O tak, ma wydrukowane Hani rady jak sadzić róże i co one lubią. :)
Nie tylko wydrukowane, ale założyłam takie pudełeczko :) z dobrymi propozycjami i Hania w nim jest. Wierzę, że nawet gdy mnie już zabraknie, to "te skarby" przydadzą się kolejnym pokoleniom :)
Z pozdrowieniami... Grażyna :)
Awatar użytkownika
Bogumila_r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 28 sty 2013, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Róże do cienia, półcienia

Post »

Obserwowałam intensywnie to moje potencjalne stanowisko na róże i chyba jednak pomponella nie poradzi sobie... słońce jest tam króciutko :(
Posadzę pewnie coś z pnących znoszących półcień (jak trochę podrosną to "dopną się" do większego nasłonecznienia)


pozdrawiam!
(przepraszam - brak polskich znakow)
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże do cienia, półcienia

Post »

Witajcie.
Na jesień zaplanowałam wielkie sadzenie róż. Wybrałam odmiany, które mi się marzyły, ale jak przyszło do zaplanowania nasadzeń, to juz sama nie wiem gdzie co. A wybór jest ograniczony... Wymienię zaraz jakie odmiany zamówiłam, pomóżcie mi proszę zdecydować która z tych róż nadaje się najlepiej na moje najtrudniejsze stanowisko tj. duża donica (50x50) na tarasie w półcieniu (cień większość dnia, słońce rano do 9 i potem dopiero wieczorem). A oto moje odmiany:

- Pastella
- Artemis
- Charles Austin (podobno dobry do półcienia, ale czy da radę w donicy? Jest w tym gronie jedną z większych gabarytowo...)
- Garden of Roses
- Mariatheresia
- My Girl
- English Garden
- Heritage
- Chippendale (znajdowałam rozbieżne informacje na temat preferowanego stanowiska, u nas na forum polecana do półcienia, a np. na rozarium.org czytam, że lubi dużo słońca...)
- Souvenir de la Malmaison
- Mary Ann
- Wedding Piano

Będę wdzięczna za pomoc :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”