Najgorsze róże w Twoim ogrodzie

ODPOWIEDZ
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Najgorsze róże w Twoim ogrodzie

Post »

Od jakiegoś czasu kwitnie u mnie Novalis, rzeczywiście kolorek taki jakiś "plastikowy", ale najbardziej w piątek dobiła mnie koleżanka, cytuję: "Ale masz fajną różę, taki fioletowy trupi kolorek!" Obrzydziła mi ją do reszty :evil:
Pozdrawiam
Gosia
horti4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 31 sty 2015, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Najgorsze róże w Twoim ogrodzie

Post »

Corazonbianco, mam Alchymista od kilkunastu lat. To krzew, który zabiera sporo miejsca,a gdy trzeba go przyciąć ubieramy się i szykujemy psychicznie. :wink: Rzeczywiście ma bardzo duże przyrosty i może sprawiać kłopot. Nasza także rośnie na rabacie i był z nią problem. Dla naszego i róży bezpieczeństwa mocujemy pędy do kratownicy, wiosną i nowe przyrosty. Tworzy ściąnę zieleni w tyle rabaty. No, ale kiedy zakwitnie można zapomnieć, że ma kolce. :wink:
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Aldaren
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 gru 2010, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat bocheński

Re: Najgorsze róże w Twoim ogrodzie

Post »

Corazonbianco, może ta rugosa jest chora? To "zwykła" rugosa czy jakaś odmiana? Ja mam żywopłot z rugos, takich zwyczajnych, o pojedynczych kwiatach, też na gliniastej ziemi już od pięciu lat i kwitnie cały sezon, ma z metr osiemdziesiąt i mimo obrywania płatków na konfitury, zawsze jest sporo owoców. Niczym jej nie ochraniam, ani nie nawożę. To róża "wsadź i zapomnij" (chyba, że zacznie się rozłazić na sąsiednie grządki ;:306 ). Może trzeba by "odmłodzić" krzew. Po prostu wiosną wszystko przyciąć na wysokość ok 15 cm. Rugosa dobrze odbija, a tak mocno przycięta po prostu zakwitnie dwa tygodnie później.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”