Towarzystwo dla róż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Super połączenia :uszy Bogusiu
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Ostrogowiec bardzo ładnie się skomponował z różyczką. Żółte z żółtym bardzo mi sie podoba, choć nie przepadam za żółtymi różami i liliami :D
Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
wena
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 kwie 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe krańce Pomorza :)

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Przetaczniki, naparstnice, ostróżki, bodziszki, clematisy viticella ( są bezproblemowe) i bylinowe np. Arabella i Sizaia Ptitsa, mandschurica Grupa Flammula- Recta ( nieduży a biała chmurka delikatnych kwiatuszków -cudo, jest z Bonicą oparty o perukowca na jednym ze zdjęć, wszelkiej "maści" dzwonki i roślinki"kielichowate" :wink: po prostu doskonale pasują do róż. Żółte lilie w moim ogrodzie pasują mi tylko do żółtej róży,albo kontrastowo do fiolecików np. clematisów, ewentualnie do kompozycji z innymi żółtymi kwiatkami:) W tym przypadku to róża Chinatown. Ostrogowiec jest przy Cottage r., podoba mi się różnica poziomów. Cottage jest spora(ok. 1,60 m wys. i ok. 1,2 m szerokości) a przed nią duża kępa ostrogowca(muszę go przytrzymywać, bo się troszkę kładzie na boki). Dzięki za miłe słowa :)
pozdrawiam cieplutko:)
Bogusia
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Ostrogowiec musi długo rosnąć, żeby urosła duża kępa? Mój posadzony wiosną nie za duży urósł :roll: Z clematisów mam tylko viticella, bylinowe i Paula Fargesa-troche podobny do Flammuli :D Sizaia Ptitsa nie znam. Jest na którymś zdjęciu?
Pozdrawiam
Kasia
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Comcia pisze:Mam pytanie.
Kupiłam róże pnące :Golden Gate, Moonlight, Aloha.
Potrzebuję dać im do towarzystwa clematisy, najlepiej silnie rosnące i długo kwitnące.
Bardziej zależy mi na długim kwitnieniu i szybkim wzroście niż na okazałych kwiatach.
Comuś,
szybko rośnie i długo kwitnie powojnik Anita kremowy kolor będzie pasował do wszystkich róż
Obrazek
jeśli chcesz coś intensywnego to polecam Gipsy Queen - kwitnie później dla obficie i długo. nie mogę znaleźć lepszego zdjęcia, kwiaty jakby zamszowe, piękne! Mam go od zawsze i nigdy nie chorował na uwiąd: Obrazek
Kolejny szybki i duży to Jan Paweł II - kwitnie jako jeden z pierwszych w maju i potem powtarza do jesieni
Obrazek
Błękitny Anioł- z serii c. włoskich, wysoki i długo trzyma kwiaty, nie choruje jak wszystkie włoskie.
Obrazek
i kolejny z tej serii Purpurea Plena Elegans- chyba największy z tej grupy, małe pełne kwiatki w dużej masie.
Obrazek
Jeszcze chwalony bardzo jest włoski Polish Spirit tylko nie wiem jak z długością kwitnienia w praktyce, mam go dopiero od roku.
Powodzenia w wyborze! :wit
Awatar użytkownika
wena
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 kwie 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe krańce Pomorza :)

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Kasiu, sizaie pokazalam w dziale o powojnikach wątek-"dobre towarzystwo dla powojników" -stronka 4. Ten powojnik kwitnie u mnie, bodaj, od końca czerwca i ma jeszcze nadal troszkę kwiatów. Teraz po dwóch latach, jest bardzo rozlożysty, wspiera sie na roślinach rosnących w pobliżu. Ostrogowiec mam od wiosny 2009. Twój wiosną już też będzie ladnym krzaczkiem. Mam zepsuty w lapku klawisz "l" dlatego brak polskiego znaku. Przepraszam
pozdrawiam cieplutko:)
Bogusia
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Obejrzałam ;:138 super, ma fajnie skręcone płatki.
Świetny wątek również dla różomaniaczek. Dzięki ;:196
Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

jup123 pisze:Witajcie! Jestem nowicjuszką na tym forum i nowicjuszką w ogrodzie:) Przepiękne zdjęcia Waszych ogrodów. A czy pod różami można sadzić wrzosy?
Nie bardzo. To są rośliny o zupełnie różnych wymaganiach. Wrzosy lubią kwaśne, piaszczyste, przepuszczalne i raczej ubogie podłoże, róże wolą glebę piaszczysto-gliniastą (ale bez przasady), głęboko nawożoną, wilgotną (ale bez zastoisk wody), o odczynie lekko kwaśnym (najlepiej ok. 5,5 do 6.5 pH) do lekko zasadowego.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Odświeżę nieco ten wątek, żeby zachęcić do pokazywania różnych kompozycji. Chciałabym coś podpatrzeć dla siebie, bo zimą planuję, a wiosną robię nowe nasadzenia. Czy moglibyście pokazać tu zestawienia róże z różami. Jakie kolory najładniej Wam się komponują, a jakich zestawień unikać za wszelką cenę. Nie chciałabym ciągle biegać z łopatą i przesadzać moje róże, lepiej podejrzeć gotowca. :D
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
agnesik12
200p
200p
Posty: 299
Od: 31 sty 2008, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Fafka sezon bez latania z łopatą? Niemożliwe :;230

Ja też ciągle sadzę i przesadzam. I marzę o dniu kiedy już wszystko będzie rosło na swoim miejscu a ja na leżaczku z zimną lemoniadą gazetką odpoczywam ;:136

Ale do rzeczy...a czy pnące róże i wiciokrzewy to dobre połączenie? Większość dobiera powojniki ale ja bym się pokusiła o wiciokrzew bo tak pięknie pachnie...Tylko czy wiciokrzew nie przyćmi róży?
Agnieszka
Awatar użytkownika
GREEN GARDEN
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 sty 2012, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce, Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Witam,
polecam bluszcz pnący który zachowuje liście przez całą zimę i będzie pieknym tłem dla kwiatów róży.
Wiciokrzew jest też dobrym rozwiązaniem tyle że traci liście na zimę a bluszcz nie.

Pozdrawiam.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Bluszcz wręcz ucieka od słońca a róże je kochają, więc ciężko je zgrać razem :wink:
Z zimozielonych już lepszy jest bukszpan, znosi więcej słońca.
U mnie sprawdzają się też trzmieliny japońskie, jednak trzeba zachować jakieś 0,5m odstępu od róży.
Golden Eye Cover, z prawej trzmielina i dzwonek Poszarskiego

Obrazek
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Mam 10 krzewów róż w rzędzie, po jednej stronie lawenda,po drugiej rząd bukszpanów w kulach(około 0,5 m wysokie) :D
Pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”