Sadzenie róż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Sadzenie róż

Post »

Znam tę stronę ;:108 :wit
7tomas7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

Ja nie znałem, ale bardzo mi się przydała. Dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy.
Petruska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 maja 2013, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

Dzien dobry, mam pytanie! Dostalam 5 pieknych roz;-) Moje pytanie jest, czy moge coz zrobic by ich rozmnozac lub zasadzic? Bo to normalne roze, nie wiem...nie znam sie na tym! Pierwszy raz mi takie coz wpadlo do glowy i dla tego postanowilam zapytac was! Bardzo dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Barbaara
50p
50p
Posty: 80
Od: 14 wrz 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Nie szuka złotego środka,
ona go zawsze ma - stokrotka
;:3
Awatar użytkownika
pawlik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 kwie 2013, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sadzenie róż

Post »

Mam pytanie odnośnie nowych nasadzeń róż. Mam po trzy ok 50cm róże Louise odier i Reine des violettes. Sadziłem je wiosną, urosły niewiele, ale mają mnóstwo pąków kwiatowych. Czy przy takich młodych różach nie powinno się pozbawić ich takich pierwszych kwiatów żeby energię wykorzystywały na wzrost a nie na kwitnienie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sadzenie róż

Post »

Pawlik Miałam podobne rozterki i zadałam pytanie na str26. i tam jest foto mojej róży. Porównaj nasze róże i przeczytaj odpowiedź Gosi - Deirde - z niej wynika, że obrywanie pąków jest zalecane, ale przy silnych krzewach, jeden pąk zostawiony dla sprawdzenia odmiany ich nie osłabi :) Ale tak naprawdę i tak decyzja należy do ciebie :wink:
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
pawlik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 kwie 2013, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sadzenie róż

Post »

Dziękuję za podpowiedź:) Odpowiedź była tak blisko ;:oj Dokładnie stronę wstecz ;:oj Moje róże mają mieć duże kwiaty, według sprzedawczyni pod ich ciężarem mogą uginać się łodygi. U mnie pod ciężarem pąków już się uginają. A jest ich sporo. Więc tak zrobię. Jednego zostawię a róże niech sobie rosną. Zwłąszcza że to parkowe odmiany i na silnym wzroście mi w tym momencie najbardziej zależy ;:3
kachat
200p
200p
Posty: 411
Od: 13 cze 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

Posadziłam właśnie róże i nie bardzo wiem, co dalej :lol: Jak zabezpieczyć glebę przed wyrastaniem chwastów? Obsypać korą? Ale co wtedy z jesiennym kopczykowaniem czy podsypywaniem co jakiś czas kompostem czy obornikiem..? Przecież kora się wymiesza z ziemią czy nawozem i wszystko pójdzie na marne... Jak wy to robicie? :?: :?:
Awatar użytkownika
Beata-sc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 sie 2013, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nawożenie

Post »

Witam wszystkich,
Mam zamiar jesienią kupić i posadzić róże pnące przy pergoli. Ziemię przekopałam, oczyściłam z chwastów, wybrałam kamole no i teraz chcę kupić nawóz i zmieszć z moją ziemią, aby sobie przez te 2 miesiące poczekała na krzaczki. Pan w centrum ogrodniczym proponuje mi obornik "Krowiak" (20 litrowe worki) Skład: azot- 2,05%, fosfor-0,78%, potas-1,77%, CaO-1,51%, MgO-0,56%, pH - 7,2. Nie mam doświadczenia, a nie chciałabym zrobić błędów na początku - co o tym sądzicie? Pozdrawiam, Beata
"Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie..." P.C.
Awatar użytkownika
dehaef
200p
200p
Posty: 245
Od: 3 sie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Kiedy sadzić róże, aby przetrzymały zimę ( nie zakwitły?)

Post »

Szukałam odpowiedzi na temat, ale nie znalazłam
Kupiłam kilka przyciętych róż, chciałam je powsadzać przed zimą w ziemię, ale zastanawiam się czy one nie zaczną jeszcze w cieple wypuszczać liści i gałązek? dzis u mnie na południu Polski 28 stopni, róże dotrą do mnie po 15 września ( a 3 już mam) no i sama nie wiem co mam zrobić ( jedna róża ma jedną zielona gałązkę i pączek malutki, róża angielska Sir John Betjeman.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki ;:167
idepozapalki
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 maja 2012, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: strefa 6a

Re: Kiedy sadzić róże, aby przetrzymały zimę ( nie zakwitły?)

Post »

Jest dwie opcje:
1. Sadzisz teraz w grunt i jak ziemia lekko podmarźnie robisz na nich solidny kopiec z ziemi.
Zaletą jest to, że do zimy trochę jeszcze się ukorzenią.
2. Zostawiasz w doniczce (bo założyłem ze masz je w doniczkach) i przed zimą róże razem z doniczką zakopujesz w ziemię i też kopcujesz. Ewentualnie szukasz jakiegoś chłodnego miejsca w domu z temperaturą powyżej zera (kilka stopni) i tam ta róża stoi podlewana co 2 tygodnie.

Ja stosuje opcje nr1, bo kilka sztuk mi padło przetrzymywanych na chłodnym strychu.
Awatar użytkownika
dehaef
200p
200p
Posty: 245
Od: 3 sie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kiedy sadzić róże, aby przetrzymały zimę ( nie zakwitły?)

Post »

chyba skuszę się ku pierwszej opcji i bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Nie wiem jak to jest z krowiakiem kupowanym w sklepie. Zawsze mam prosto od jakiegoś zwierzaka. Obecnie od kur i królików.
Ale zasada jest z pewnością ta sama. Nie można sadzić bezpośrednio na oborniku bo spali korzenie. Trzeba obornik wsypać do większej dziury, na to ziemia i dopiero krzaki.
Powinny pięknie rosnąć.
Barbara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”