Sadzenie róż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sadzenie róż

Post »

tralaluszy pisze:Mnie się wydaje,że Eden może w obelisku. Ilse chyba za duża rośnie.
U mnie jakby odwrotnie - wsadzone w tym samym czasie, w to samo miejsce - i Edeny się ładnie "rozbujały", a Ilse jakaś taka rachityczna, nawet metra nie ma, w zeszłym roku chyba z cztery kwiaty miała... Ale ciągle czekam aż wystrzeli, bo bardzo podobają mi się te podwinięte brzeżki płatków...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
monisia22
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 sie 2014, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

Mam pytanie przesadzałam dużą różę ok miesiąca temu a ona nie ma jeszcze liści pnącze ma zielone czy ona się przyjmie czy uschnie.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Sadzenie róż

Post »

Też mam podobnie parę róż siedzi i nic nie puszcza. Czy są jakieś szanse na nie? :roll:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
sadzik102
100p
100p
Posty: 114
Od: 30 gru 2014, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Sadzenie róż

Post »

Silvarerum, Ilse to głodomór,sypnij jej nawozu np. azofoski albo porządnego obornika i musi ruszyć.
Kasia
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

Ja zawsze daję do dołka obornik, nawet łajno z gołębnika, i nic nie pali. Oczywiście, na obornik jeszcze warstwa ziemi i dopiero bryła korzeniowa.
Pozdrawiam - BabajAGA
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: NAJCIEKAWSZE TEMATY o różach

Post »

Witam czy róże teraz posadzone z gołym korzeniem przy temperaturze-3 nie zmarzną?
Ewa
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Sadzenie róż

Post »

Nie. Ani przy temperaturze -3 ani -23 .
Sadzone teraz czyli jesienią należy od razu okopczykować,to gwarantuje powodzenie w ich uprawie.
Takie są zasady.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

U nas było -10 a miało byc max -3 . Róże posadzone 2 tyg.temu zrobiły się nagle żółto sine. Nie wiem czy nie zmarzły. :(. Nie okopczykowałam ich, bo jeszcze kilka dni temu mieliśmy po 20+, i niezdazylam pojechać.Dzisiaj pojechałam i się lekko przyłamałam. Ludziom rozwaliło rury od instalacji wodnej, u mnie w węźu ogrodowym zamiast wody był lód, i oczka wodne pozamarzały, na całej powierzchni.
Aga
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Kilka dni temu przesadzałam 4 róże i zastanawiam się czy powinnam je obsypać ziemią.Mają jeszcze liście a jedna nawet kwitnie.

Obrazek
Pozdrawiam Ewa
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Samsu, nawet jak Ci góry krzaków obmarzły to małe prawdopodobieństwo żeby całe zmarzły.
Ewa, przygotuj róże do spoczynku. Obetnij na wys. ok 20-30 cm i obetnij liście i obsyp ziemią. One teraz nie muszą się wysilać na rośnięcie.
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Sadzenie róż

Post »

A czy te róże wielokwiatowe,np z Tesco ,które nie były przesadzane ,też trzeba już podciąć i okopczykować??
Pozdrawiam Ewa
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Wprawdzie wczoraj śnieg spadł ale to jeszcze nie zima. Można spokojnie poczekać aż temperatura będzie poniżej zera ale nie tak, aby trzeba było kilofem kopać. Ja obcinam na wiosnę. Od góry mogą marznąć.
Lesne Licho
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 paź 2015, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

Jako ze jest to mój pierwszy post serdecznie pozdrawiam wszystkich chorych na różaną chorobę :wit
Przeglądałam latem te wasze zdjęcia i się zaraziłam. W tym roku po raz pierwszy posadziłam róże.
W ostatni weekend do ziemi poszły pierwsze sadzonki - 14 szt. Bonici 82.
Oto moje pierwsze głupie laickie pytania:

Zgodnie z instrukcja miejsce szczepienia zakopałam 3-5 cm pod powierzchnia ziemi.
Problem w tym, ze sadzonki są niewysokie i pędy wystają z ziemi na wysokość k. 10 cm.
Jeśli zakopczykuje je na zimę to będą kompletnie zasypane ziemia.
Wszystkie zdjęcie kopczykow różanych jakie znalazłam pokazują wystające z kopczyków końcówki pędów ;:204
Czy róża potrzebuje do czegoś tych wystających z ziemi pędów? Czy mogę je kompletnie zasypać na zimę?

Druga sprawa to podłoże, ziemia w której posadziłam róże jest raczej piaszczysta i bardzo przepuszczalna,
żeby nieco polepszyć utrzymanie wody eksperymentalnie wytarzałam korzenie w galarecie hydrozelu.
Znalazłam zero informacji o stosowaniu hydrozeu z różami, czy to bardzo głupi pomysł?

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o cierpliwość, bo głupich pytań pewnie będzie więcej (jeszcze nie wszystkie sadzonki do mnie trafiły) ;:131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”