Sadzenie róż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Sadzenie róż

Post »

Dzis dostalam 2 róże w balocie. Niestety jutro juz wyjeżdzam na kilka dni. Czy można je prze
trzymywać w balocie i jak długo?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Sadzenie róż

Post »

Ja bym wyjęła z balota i zadołowała- wbijam szpadel, odchylam, wkładam sadzonkę, dociskam nogą, mocno polewam. A potem robię już jak trzeba. Jak w balocie, to w chłodnym i ciemnym miejscu. Jak najkrócej, bo rośliny zaczęły już wegetację.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Można też wsadzić do dużej donicy. Ale wtedy poczekałabym z sadzeniem we właściwe miejsce dość długo, żeby korzenie trzymały bryłę przy wysadzaniu.
Pozdrawiam. Sławka
Beata8
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 kwie 2010, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sadzenie róż

Post »

Kupiłam niedawno w szkółce trzy róże: Chippendale, First Lady, Comte de Chambord. Chciałaby je posadzić na jednej rabacie. Możecie mi podpowiedzieć, w jakim rozstawie je posadzić. Jak wysokie będą?
tobiaszildefons
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 lip 2017, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

różne rodzaje róż na jednej grządce

Post »

Witam,

Czy można sadzić różne rodzaje (gatunki) róż na jednej grządce (obok siebie)?
Mam na myśli róże wielkokwiatowe, między którymi byłoby kilka sztuk róż rabatowych.


Dziękuję za odpowiedź.
Miłego dnia.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sadzenie róż

Post »

Pewnie że można. Jaki będzie efekt estetyczny to inna sprawa, ale to Twój ogródek :wink: .
Warto znaleźć wiarygodne opisy wysokości i szerokości sadzonych odmian żeby się wzajemnie nie zasłaniały i nie tłamsiły.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sadzenie róż

Post »

Sadzę róże :wink: . Skusiłam się, poniosło mnie i mam oto dwa ładne krzaczki róż wielkokwiatowych, jak sądzę :wink:, w doniczkach. Jest koniec lipca. Czy mogę im sypnąć do dołka wióry rogowe z lidla? Nie będą miały problemu z przezimowaniem? Help! Jestem w trakcie pracy... :twisted:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
xrob
100p
100p
Posty: 119
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaniedbane róże,jak ratować

Post »

Witam mam pytanko kiedy najlepiej dla róży przesadzać wiosną czy na jesień?
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Zaniedbane róże,jak ratować

Post »

Jesienią i zimą ,kiedy ziemia jeszcze nie przemarzła .
Zimą nawet nie odczują ,że zostały przesadzone .
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Sadzenie róż

Post »

Ja przesadziłam różę wczoraj, bo ziemia mokra a ja miałam czas (działka rekreacyjna z dojazdem 23 km od domu więc bywam nie tak często jak bym chciała). Róża Cardinal Hume, młoda, dwuletnia, teraz jeszcze z młodymi przyrostami i pąkami. Na początku skłoniła młode, wiotkie przyrosty ale po pół godzinie wyprostowała, co daje mi nadzieję, że jednak za bardzo nie obraziła się na to przesadzanie.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
White_autumn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 paź 2017, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

kania pisze:Ja przesadziłam różę wczoraj, bo ziemia mokra a ja miałam czas (działka rekreacyjna z dojazdem 23 km od domu więc bywam nie tak często jak bym chciała). Róża Cardinal Hume, młoda, dwuletnia, teraz jeszcze z młodymi przyrostami i pąkami. Na początku skłoniła młode, wiotkie przyrosty ale po pół godzinie wyprostowała, co daje mi nadzieję, że jednak za bardzo nie obraziła się na to przesadzanie.
Witam,ciekaw jestem czy róża "odnalazła" się w nowym miejscu, dopiero zaczynam sadzić swoje róże, niebawem zastosuję metodę z kopczykiem, mam na dzień dzisiejszy zakupione i posadzone 2 szt. więc wszystko przede mną. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Sadzenie róż

Post »

Tak, róża ma się znakomicie i nawet zdaje się, że rozwinie kwiaty z pączków, które miała przed przesadzeniem. Zatem ośmielona sukcesem przesadziłam jeszcze Queen Elisabeth i trzymam za nią kciuki, bo najpierw zwiesiła młode pędy, następnego dnia podniosła jakby nigdy nic a przy kolejnej wizycie na działce zauważyłam, że znowu zwiesiła pędy. Te pędy są nieważne, bo i tak będą na wiosnę cięte. Mam nadzieję, że korzeń przeżyje.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
White_autumn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 paź 2017, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie róż

Post »

Moje róże też mają 4 i 5 młodych pędów, czy przed zabezpieczaniem na zimę trzeba je ścinać ,czy dopiero na wiosnę zaczynać takie formowanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”