Nawożenie róż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nawożenie róż

Post »

doc_kr pisze:Maniolek, odpowiadasz na moje pytanie?

Bo jeśli tak, to zrezygnowałem z zaprawienia dołków granulowanym obornikiem, ponieważ odradzili mi to sprzedawca róż i znajomy ogrodnik.
Nie, nie ogólnie pisałem :) ja w pierwszym roku w ogóle nie nawoziłem, piszesz że mają ziemię kompostową i w zupełności im to wystarczy :)
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Nawożenie róż

Post »

Witam :wit mam troszkę róż w ogrodzie, zawsze nawoziłam azofoską , ostatnie nawożenie wykonywałam w połowie lipca. Zawsze mam obawy aby nie
przenawozić .Po tej zimie róże musiałam mocno ciąć , wiosne mamy chłodną i deszczową , maj a róże niektóre nie mają jeszcze listków . Początkiem
kwietnia roże zasiliłam azofoską , dzis kupiłam nawóz granulowany bydlęcy , koński , owczy i kurzeniec i zastanawiam się aby te nawozy zastosować do
zasilenia róż i w warzywniku , ale po prostu nie wiem jak te nawozy zastosować ;:180 i w jakich ilościach i który byłby najlepszy do róż ;:223
Minionego lata ostatnie nawożenie wykonałam w połowie lipca a mimo to późna jesienią róże zachowywały się tak jakby nie miały zamiaru zasnąć
przed zimą , niektóre róże nie miały wystarczająco zdrewniałe pędy , liscie twardo trzymały sie na krzaczkach , roża Elmschorn 2 grudnia jeszcze kwitła.
Zastanawiam się czy nie był to efekt przenawożenia Azotem albo ciepłej jesieni . Po prostu nie wiem ;:223
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Nawożenie róż

Post »

U mnie też wyjątkowo wolno się zbierają, a u sąsiadów zza płota sporo róż wymarzło, wiec może to kwestia ciepłej jesieni i stosunkowo ostrej zimy?
DnoKwiatowe
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 maja 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nawożenie róż

Post »

Moje róże także przezimowały fatalnie, jeszcze do tej pory nie mogą się pozbierać po drastycznym cięciu. Moim zdaniem zaszkodziła im zima (u mnie -25). W kwietniu dałam Azofoskę, na początku maja po garści granulowanego obornika. Zawsze w maju i czerwcu podlewałam dodatkowo (1 raz w tygodniu "Magiczną Siłą" do róż), a samo nawożenie kończyłam na koniec czerwca. W sierpniu to dawałam troczę siarczanu potasu (ale nie każdego roku). Teraz to nie mam co podlewać, bo raz - malutkie, dwa -zimno i bez przerwy leje. Jak tak dalej pójdzie, to chyba pierwsze kwiaty będą na końcu lipca....Danka
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: Nawożenie róż

Post »

Witam.Czy ktoś stosował nawóz " Solfan PK " ? :D A może znacie dobry nawóz dolistny P K ? pozdrawiam :)
:)
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawożenie róż

Post »

NIe wiem, może powielam temat, bo wielokrotnie był poruszany, ale wolę się upewnić. Jeśli posadziłam róże jesienią w listopadzie, to kiedy powinnam zacząć nawozić? Przyszłej wiosny?
i drugie pytanie:
Będę sadzić kolejne róże (goły korzeń). W części dołków mam ziemię wymieszaną z kompostem. Więcej kompostu nie posiadam, bo mi się skończył. Mogę wymieszać z wiórami rogowymi, albo dodać takiego podłoża z marketu, które się nazywa biohumus?
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
DnoKwiatowe
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 maja 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nawożenie róż

Post »

Sadząc róże zawsze do dołu sypię sporo obornika granulowanego, na który sypię warstwę ziemi i potem normalnie obsypuję ziemią korzenie. Wióry rogowe tez są dobre - ale sypałam ich sporo do dołu. Swoje róże po jesiennym sadzeniu nawożę dopiero wiosną po 1,5 roku (ale obornikiem granulowanym wokół krzewu ). Mineralne po dwóch latach, a kompostu niestety nie posiadam. Pozdrawiam, Danka
Awatar użytkownika
Dlob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 21 mar 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nawożenie róż

Post »

Nowoposadzonych róż nigdy nie nawozimy,dopiero na przyszłą wiosnę. Mączka rogowa to naturalny długo rozkładający się nawóz którym na pewno nie zaszkodzisz swoim świeżynkom .Polecam dodać trochę mączki ,ale uważaj bo koty ją bardzo lubią :) .
Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawożenie róż

Post »

Hehe :D Nie tylko koty... Kiedyś dodałam mączkę do skrzynki na balkonie, posadziłam kwiatki i... mój pies wszystko mi poprzestawiał ;:202 . Przy nim koty to pikuś :wink:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nawożenie róż

Post »

Wióry rogowe czy mączka kostna są super ale lepiej wymieszać je z powiedzchniową warstwą ziemi, nie głębiej niż ok 20 cm. To jest "nawóz" nierozłożony i potrzebuje mikroorganizmów i tlenu.
Kotom, psom i moim kurom tym bardziej to pasuje :wink:
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: Nawożenie róż

Post »

Witam. Szukam nawozu dolistnego chodzi mi o Podkładkę róż Multiflora :) pozdrawiam :)
:)
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: Nawożenie róż

Post »

Witam. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić stymulator wzrostu Pentakeep-V ? :D
:)
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re:

Post »

gloriadei pisze:Nawozy długo działające są dobre na wilgotne gleby i tam się sprawdzają , na suchych nie ma wystarczająco wilgoci aby uwalniać składniki pokarmowe z tych kuleczek. Nawozić trzeba wiosną (już teraz) aby nawóz dzialał przez cały okres wegetacji. Ogólnie nawozy Substrala są jedne z lepszych. :)
Dzień dobry.
W przyszłym tygodni rozgarnę kopczyki z mulczu na różach, które z powodu prac budowlanych na jesieni przycięłam na wysokość 10-15 cm, to chyba nie będę już ich przycinać, gdzieniegdzie widzę czerwonawe kuleczki na kikutach róż. Tego samego dnia wymieszać garstkę granulowanego obornika bydlęcego, a po dwu tygodniach można będzie je zasilić nawozem Osmocte Substrala?
Serdecznie proszę o poradę, bo jakoś mi to moje ogrodnictwo nie bardzo wychodzi.
Jelizawieta.
PS. Czy wiosną można przesadzać róże?
Pozdrawiam, Jelizawieta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”