2. Róże. (2008.05 - .... 07.2016)

Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: konieczne zupełne przycięcie róż - proszę o pomoc!

Post »

A nie możesz ich wykopać do dużych donic i gdzieś przechować - na balkonie albo u znajomych z ogródkiem?
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zmiana koloru kwiatu róży

Post »

Witam mam pytanie co jest powodem zmiany koloru rózy która jak pierwszy raz zakwitła była czerwona z białym w środku a teraz jest rózowa z białym akcentem w środku jest to róża rabatowa nazwy nie znam .
Ewa
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana koloru rózy

Post »

Niektóre róże mają zmienne kolory - czasem odpowiedzialny za to jest odczyn ziemi lub nawet duża temperatura.
Masz może zdjęcie tej róży?
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana koloru rózy

Post »

To ja tak mam z dwiema różami - Jedna piękna o brzoskwiniowym kolorze na drugi dzień robi się różowa, a druga pienna na początku jest żółta z zewnętrznymi płatkami ciemno różowymi, coś pod borówki podchodzące, następnie robi się brzoskwiniowy środek ku bieli, a wieczorem i tak już przez następne 4-5dni jest cała bardzo ciemna. Nie jest to raczej spowodowane odczynem gleby a takim uwarunkowaniem genetycznym rośliny.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmiana koloru rózy

Post »

Gosiu niestety nie mogę wstawić zdjęcia a z pomarańczową mam tak samo jak jawhar w pączku i przy rozkwicie piękny kolor pomarańczy ale kolejne dni to już róż
Ewa
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana koloru rózy

Post »

Niektóre mają tak genetycznie - w pąku różowa, a kwiat biały
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmiana koloru rózy

Post »

Gosiu a czy to dotyczy również róż z licencją :wink:
Ewa
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana koloru rózy

Post »

Oczywiście - np Winchester Cathedral
frankie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 sie 2015, o 08:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dlaczego róże żółkną i słabo rosną?

Post »

Dzień dobry!

Co można zrobić z tymi dzikimi różami (kupionymi w Internecie: rosa canina i posadzonymi w zeszłym roku: 2014). Ziemia pod spodem została częściowo wymieniona ze zbitego piasku (kiedyś była to polna droga) na odkwaszony torf kupiony w sklepie lub na czarna ziemię zebraną z pola, gdzie rzeczka sobie płynie zakolami.

Te bliżej mają ziemię ze sklepu a te dalej to róże są chyba trochę lepsze (tam jest ziemia z rzeczki). Lecz ogólnie są one blade i żółte.

Obrazek

Pozdrawiam forumowiczów!
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego róże żółkną i słabo rosną?

Post »

A czy są nawożone? Sam torf jest bardzo ubogi w składniki odżywcze, które szybko może pochłonąć i szybko oddać. Dodatkowo gdy jest sucho on sam zabiera wodę korzeniom (jest w pewnym sensie "higroskopijny")

Najprawdopodobniej mają spore braki. Kup nawóz do róż i podlej je i obserwuj efektów w ciągu najbliższych tygodni.
Jeśli mogę wiedzieć, to dlaczego posadzone tam są akurat dzikie róże?

Jeśli chcesz na dłużej poprawić glebę to polecam podlać nawozem mineralnym (doraźnie) a następnie podlewać gonjówicą. Cały czas a w niskim stężeniu, dodatkowo podlewając nie tylko same krzaczki lecz znacznie szerszy pas. Przynajmniej jak tak robię ze swoimi różami i działa.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego róże żółkną i słabo rosną?

Post »

Dobre efekty na szybko / tylko nie teraz, bo za późno/ daje Florovit. Na dłużej kompost lub obornik.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Roża więdnie

Post »

Witam, kupiłem ostatnio róże w obi, w tedy wygląda ładnie a teraz zaczyna jakby wysychać, najpierw małe gałązki liści, nie same liście tylko małe gałązki, potem nowe pąki róż i kwiaty które były najmniejsze a teraz dochodzi do większych i nie wiem co zrobić i jak by ktoś mógł to niech mi zindefikuje róże, byłbym wdzięczny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Roża więdnie

Post »

Może ma za gorąco. A czy nie ma na pąkach, pędach i liściach biełego nalotu? Bo wtedy to byłby mączniak.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Zablokowany

Wróć do „Róże”