Identyfikacja róż - część 4

Zablokowany
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Taro, udało mi się znależć różę, która przypomina tę o którą pyatałam. Cyba Alpine Sunset. I tak, dalej nie wiem do końca jak ją ciąć, ale chyba pójdzie pod sekator jako wielkokwiatowa. Mam jeszcze do rozpoznania dwie panny , to jedna z nich. dorasta do 160 cm.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

paryska a może to Róża Hansestadt Rostock?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Hansestadt Rostock, to rabatówka, 60-80 cm, moja doszła do 160 cm, więc to nie ta róża.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Ewciu! Muszę się pochwalić bystrością, bo przeglądając zdjęcia Mini Edena (zdiagnozowanej tu na forum róży Raj) od razu poznałam, że to Twoje zdjęcie. Chciałam nawet do Ciebie napisać, ale ostatecznie zrezygnowałam. No cóż, za zgodą czy bez, to ja chyba byłabym bardzo dumna, że zdjęcie mojej róży wykorzystano jako wizytówkę odmiany. Tak czy siak - mnie ona przeszła koło nosa! Zbyt długo zwlekałam z zamówieniem, bo stale coś zmieniałam w mojej liście, i jednego dnia było jeszcze dostępnych 12 sztuk, a nazajutrz już róży "Raj" nie było w ofercie. Twoje przepiękne zdjęcie doskonale spełniło swoją rolę - róża Raj rozeszła się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki!!
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Zapomniałabym jeszcze o jednym. Prosiłam między innymi o rozpoznanie róży od p. Bogdana, opisaną jako "Fioletowa, Pachnąca". To nie Ascot ani Big Purple tylko Fisherman's Friend. Rozpoznałam ją również dzięki "pożyczonemu" (tym razem z pewnej szkółki) zdjęciu ...
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Florestio - dobrze, że rozpoznałaś tę fioletową, bo ja myślałam, że to Ascot i chciałam ją wziąć.Jeśli to Fisherman's - to ona w moim ogrodzie się już ma swoje miejsce. Jest najbardziej kolczastą ze wszystkich róż jakie mam. Silna i zdrowa, a do tego bardzo ładna.
Róża "raj" na pewno wróci i będzie sprzedawana, ale pewnie z innym zdjęciem. Pan sprzedawca wycofał ofertę zaraz po tym, jak zwróciłam mu uwagę, że wykorzystał moje zdjęcia. I mimo iż napisałam, że w sumie, to zrobiło mi się miło, i nie mam nic przeciwko, oprócz tego że oczekuję iż miłośnicy róż będą darzyć się wzajemnym szacunkiem - pan nie raczył mi odpowiedzieć.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Ewciu! Ascoty będą w połowie marca w OBI. Ja bardzo niecierpliwie czekam właśnie na tą dostawę. Spójrz na fotorelację, na 16 stronie wątku "Róże z kartoników z Biedronki, Auchana, Castoramy". Dla mnie to najlepsza oferta róż ze wszystkich marketów! Sadzonki czy w woreczkach, czy doniczkach, czy kartonikach - wszystkie podpisane odmianami i nie ma żadnych pomyłek- wyrasta to co było na etykiecie. Chcę spróbować ich angielek z kartoników. Są w innych opakowaniach i innej firmy niż te z Auchana (do auchanowych się kompletnie zraziłam - nie zgadzają się nawet kolorami i w większości okazywały się zwykłymi różami wielkokwiatowymi). Prócz tego chciałabym dokupić dodatkowe egzemplarze Edena, Chipka, Elfe oraz mojej ulubienicy - Well Being. Jak takie piękności są w zasięgu ręki, to trzeba brać i na nic się nie oglądać!
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Dzięki za tę informację ja też nie wierzę etykietom w Auchan jedną roślinkę kupiłam okazała się nie ta wy macie dobrze znacie się na roślinkach gorzej z takimi jak ja nic nie wiedzą co biorą czarna magia a te nazwy nic nam nie mówią podobno jedna róża może się różnie nazywać czy to możliwe jak ją rozpoznać jest tyle podobnych. ;:219 wiem tylko tyle z doświadczenia że prawdziwe mam nadzieję kupić u koleżanek na forum :wit ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Jolu - to że jedna róża może występować pod kilkoma nazwami jest pewnikiem. Tak jest np. z Icerberg = Schneewittchen =Fee des Neiges. Pamiętam, jak jedna z dziewczyn mówiła o mojej róży, podając alternatywną nazwę, a ja dziwiłam się, że mam taką różyczkę w ogrodzie ;:oj .
Florestio - do Obi mam blisko, ale czy się zdecyduję na marketówki? - nie wiem. Rozumek podpowiada mi - nie, ale pewnie znów zwycięży serducho. Tak więc dzięki za info.
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

w zeszłym roku zakupilam kilka róż w obi i potweirdzam, że róże się zgadzają z etykietami... między innymi Askot, niestety mój aparat nie łapie jego koloru :(


Obrazek

natomiast, róża angielska z karonika kupiona w Auchan, dwa lata temu okazała się nią nie być i bardzo proszę o pomoc w identyfikacji, ja mam swój typ ale zobaczymy czy Wy macie jakieś pomysły.


Obrazek
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Ja tam widzę Leosia ale to zdjęcie ze sporej odległości i detali niestety nie widać. Może więc widzę coś czego nie ma. :lol:
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

To może być Ascot lub Piano jeśli jest taka czerwona - daj jeszcze inną fotkę jak masz.
Druga to prawda Leonardo de Vince
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

też, obstawiałam leosia :) niestety, znalazłam tylko jeden, portretu kwiatu. Pomyłka marketowa, w tym przypadku nie była wielką stratą, kosztował coś ok.6 zł.




Obrazek

co do Ascota mam jeszcze kilka zdjęć.



Obrazek



Obrazek



Obrazek
przeglądając zdjęcia, znalazłam jeszcze parę sztuk ro odgadnięcia, jeśli Was nie zamęczam???


Obrazek

i portret kwiatu, nie iwem do jakiej wysokości dorasta, zakup z zeszłego roku

Obrazek



Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Róże”