Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Widziałam na żywo i wg mnie wklejona podpórka jest zbyt słaba (jest plastikowa). Te druciane wydają mi się dużo mocniejsze.
Popatrz w tym samym sklepie pod taką nazwą: "Podpora w kształcie obręczy".
Są w 3 wysokościach. W zależności od wielkości (szerokości) rośliny można użyć 1-3 do ogarnięcia całego krzaczka.
Ja użyłam ich też do podparcia min. dużych gałęzi rododendronów.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nela - przeglądałam różne wątki o różach i ta róża z żółtawymi zewnętrznymi płatkami wydaje mi się podobna do odmiany Kronenbourg.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:D Zgadzam się z tobą Danko- zupełnie Kronenburg. :D Ja zaślepiona cały czas "magicznym " słowem -" angielska"- szukam tylko między angielkami. A Kronenburg przecież mam i powinnam sama na to wpaść. ;:306

Co do podpór- to te kółka na drutach u mnie się nie sprawdziły i poobrywałam te kółka a kijki używam jako paliki w kwiatach. :wink:
Zaraz zejdę i zrobię fotki tych podpór... :D

No i proszę...

Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja to się tak przejęłam przygotowaniem do identyfikacji, że zamówiłam sobie katalogi Austina i Tantau, Kordesa już mam.
Ciekawe co z moich wyrośnie... Jak będą zdrowe i ładne to nie będę narzekać, a jak jeszcze trafią mi się odmiany pachnące, to już w ogóle będę w 7 niebie.
W sumie kupiłam tylko 20 sztuk, a jaki pretekst do nowych zakupów będę miała...
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A gdzie zamawiałaś katalogi?
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ciekawe są te półkoliste obręcze. Będąc w Liroyu i Auchanie nigdy nie mam dość czasu żeby spokojnie przejrzeć asortyment ( autobus jeździ co godzinę i zawsze mi się spieszy ). Proszę mnie nie straszyć, że istnieje podejrzenie że z którejś z różowych angielek może być kronenburg. Przykro mi to mówić, ale jest to jedyna moja róża której nie lubię. Jej kwiat w pełnym rozkwicie jest taki "rozwalony". Wiele razy chciałam się jej pozbyć, ale jak na złość jest duża i zdrowa i szkoda mi ją wykopywać. Moje angielki (różowe) jeszcze nie mają pąków, ale już po samym krzaku i cienkich łodygach nie wydaje mi się żeby z którejś miał być K. Faktycznie bardziej by wskazywało na Rosarium.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Katalogi zamawiałam na stronach internetowych, z informacji na stronie wynika, że są darmowe.

http://www.davidaustinroses.com/english/Cat.asp?Theme=

http://www.rosen-tantau.com/en/katalog-anfragen

Zamawiałam kilka dni temu, jeszcze nie dotarły, więc nie mogę potwierdzić, że naprawdę wysyłają. Katalog Kordesa dostałam razem z różami od Ćwika.
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje dwie różowe angielki z Auchana na pewno nie będą Rosarium U. mają po jednym wydłużonym pąku na łodydze.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tak więc- Kronenburg w pełnej krasie... :wink: Dodać zapachu się nie da- ale pięknie pachnie... :D

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Hm, pachnące są u mnie bardzo pożądane, ale mam nadzieję, że moje to bardziej RU lub, jak kiedyś pisałaś, angielka Princess Anne. Moje angielki podobne są do Twojej z ub. roku i mają już różowe pąki.
Kronenbourg ładna, ale to nie moje kolory.

Bardzo szybko Ci te róże zakwitły, u mnie kwitnie obficiej dopiero 1 - Ingrid Wendl. Jack Cartier i Bremer Stadtmusikanten mają rozwinięty 1 kwiat.

U mnie ciekawie wygląda Mount Shasta - kupiłam 3, 2 są małe (ok. 20-30 cm) i mają pąki, w tym jeden już mocniej rozwinięty, wyglądają jak wielkokwiatowe, czyli OK. Natomiast 1 wygląda jak różowe angielki (50 cm, cieńsze pędy, krzaczek jak wielokwiatowe) i nie ma ani jednego pączka.
Kolor tego rozwijającego się to kremowo-żółtawo-morelowy. Niestety zapach jeszcze niewyczuwalny.
Pisałam wcześniej, że u mnie ta róża jest największa, ale pomyliłam ją z różowymi angielkami.

Jak się nauczę wstawia zdjęcia to pokażę.

Melduję, że dotarł wczoraj katalog Tantau, błyskawicznie wysłali i niestety zdążyłam już zachorować na kilka odmian.
Jeżeli z kartonikowych coś mi się nie spodoba, to oddam komuś i kupię sobie na pocieszenie jakąś piękną niemkę lub angielkę.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. spośród moich kartonikowych dwie mają pączki. Jedna to parkowa nn tesco i biała rabatowa a auchen. Jestem okropnie ciekawa co to będzie jak zakwitną to wstawię do idenyfikacji.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Przypuszczam, że moja Mount Shatsa to Gloria Dei/Pease Maillanda.
Jeszcze nie wiem czy się cieszyć czy być zła...
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja bym się cieszyła :wink: - Gloria Dei to świetna i piękna róża o wielkich, pachnących kwiatach. Dla mnie o wiele ladniejsza od Mount Shasta... :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Zablokowany

Wróć do „Róże”