Fotograficzne co nieco Częstochowa,Warszawa,Licheń, Kraków

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Fotograficzne co nieco Częstochowa,Warszawa,Licheń, Kraków

Post »

Witaj :wit
Musze się powtórzyć bo nadal jestem pod wrażeniem zdjęć Bogdana i obiektów,które na nich pokazujesz.
Wrócę się zatem do zdjęć z naszej stolicy-jestem pod ich wielkim wrażeniem tym bardziej,że będący tam raz jedyny i dawno temu a może jeszcze dawniej zobaczyłem zaledwie cząstkę z tego co nam zaprezentowałeś na swoich ładnych fotkach i ciekawych ujęciach ;:215
Nie wiem jeszcze kiedy ale wiem na pewno,że będę ją musiał po raz wtóry zobaczyć na żywo ;:108
Co zaś tyczy się Częstochowy a raczej samej Jasnej Góry,to nie wiem czy zdołam pokazać ją w taki sposób w jaki Ty to zrobiłeś,to jest mistrzostwo ;:63
Apropos dział armatnich to ja cztery lata temu uwieczniłem jedną z nich na zdjęciach,tę stojącą na zewnątrz pod murem koloru czarnego,na Twoich zdjęciach widzę drugie działo usytuowane na murach obronnych ;:oj Nie wiem jak to się stało,że uszło mej uwadze-czyżby lat temu cztery jeszcze go tam nie było a może stało się tak,że w trakcie renowacji tej części murów po prostu tam nie dotarłem i na pewno na ten czas ją stamtąd usunięto?
Pozdrawiam..
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

ewa321 pisze:Cóż, do Warszawy z powodu Pałacu Kultury i Nauki to się raczej nie wybiorę, jakoś mnie nie ciągnie ;:306
ewa321 PKiN to największy pomnik PRL w Polsce. Nie lubić pałacu to tak, jakby nie lubić Huty im.Lenina , mieszkając w Nowej Hucie :lol: .
Ja jestem "napływ" (w Wa-wie dopiero 36 lat) i przyznaję - że hasło "orientuj się na Pałac Kultury" pomagało mi poruszać się tu na początku. Bardzo się cieszę, że został wpisany w Rejestr Zabytków. Warszawa bez PKiN (czyli bez Pekinu) to jak Paryż bez Wieży Eiffla.

"pałac jest siedzibą wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, takich jak kina (Kinoteka), teatry (Dramatyczny, Lalka, Studio, 6. Piętro), muzea (Techniki, Ewolucji), księgarnie, instytucje naukowe (Collegium Civitas), kawiarnia (Cafe Kulturalna), jest tu również 16 audytoriów, restauracje i sale wystawowe. Organizowane są tutaj także różnego typu targi, dawniej m.in. także targi książki i targi turystyczne. Jest w nim największa w Polsce sala konferencyjno-widowiskowa na 3000 osób, tzw. Sala Kongresowa, oraz centrum sportowe, tzw. Pałac Młodzieży, z salami gimnastycznymi i basenem "
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Włączam się ze swoimi fotkami. Sprzęt i umiejętności .... do luftu ;:222 ale chęci ogromne ;:215
Bogdan pięknie pokazał resztki muru obronnego starej Warszawy i Plac Zamkowy przed Zamkiem Królewskim
Bogsaf pisze: Obrazek
Plac Zamkowy żyje całą dobę. Całe Stare Miasto to ulubione miejsce spacerowe i ulubione miejsce spotkań. Takimi tramwajami turyści jeżdżą po starówce. Pod Kolumną Zygmunta spotyka się młodzież
Obrazek

Obrazek

Tu reklamowana jest jakaś forma gimnastyki ...... oddychania ......... (czort znajet - nie znam tego języka)
Obrazek

Natomiast obok
Obrazek

Tak ;:215 , obok dzieciaki tańczą. Po środku stoi sobie jakiś bumbox, leci sobie muzyczka a pary .... tańczą. Rok wcześniej coś takiego widziałam na nabrzeżu Sekwany i myślałam - "kurczę, jaka szkoda, że nie u nas ....." a tu taka fajna niespodzianka
Obrazek

Obrazek

A pośrodku placu ..... siedzą sobie inne dzieciaki i .... grają na cymbałach
Obrazek
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Ruda2011 - oj, to mi się od Warszawianki za swoje dostało z tym PKiN ;:306
No i może właśnie latego, że ja krakowianka jestem, to nie mam z nim tak silnych związków :lol:
Ale obiecuję polepszyć stosunki, i przy okazji go obejrzeć ;:172
Ale bezapelacyjnie jeden z jego atutów - jeden z najlepszych punktów widokowych ;:108
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Ewciu najsilniej związana jestem z miejscem urodzenia. Ale tam już nic mojego nie ma ;:185
Nie zaśmiecę wątku warszawskiego fotkami ale ..... ale coś takiego mogę wkleić. Kto chce, ten zajrzy ;:215
Warka - miasteczko wśród miliona miast ......
https://www.youtube.com/watch?v=1SgTVCsaXNc
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Mariolu, nie zaśmiecisz wątku :) Śmiało wklejaj swoje fotki z każdego zakątka kraju, nie tylko z Warszawy ;:108 W niedzielę, jak mi starczy czasu wkleję parę fotek z Krasnobrodu. Bardzo lubię to miasteczko. Zachęcam też innych forumowiczów do zamieszczania fotek z całej Polski :) Będzie mi miło ;:180
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Ok, jeżeli pozwalasz ..... ;:224

Rok temu jechaliśmy z Emem do Poznania. Zahaczyliśmy o Licheń - wcześniej dużo słyszałam ale nigdy nie byłam.
Zaparkowaliśmy samochód na parkingu i ruszyliśmy szlakiem pielgrzymów
Poczułam się zawiedziona. Tyle gadania o pięknie tego miejsca a tymczasem ..... Kościół piękny, taka miniatura Jasnej Góry ale gdzie ta potęga ??? , o której mówią wszyscy ....
Obrazek

Idziemy dalej
Obrazek

Kamienna Droga krzyżowa .
Obrazek

wije się i wiedzie na szczyt "Golgoty". Atmosfera skupienia, modlitwy.
Obrazek

I nagle ..... łał ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Jeszcze tam nie dotarłem, a z tego co widzę to koniecznie trzeba się wybrać na wycieczkę. Za to, co prawda jak byłem dzieckiem, z rodzicami pojechaliśmy do Świętej Lipki. Piękne miejsce i super koncert organowe się tam odbywają ;:108
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Mariolu - ja już niejednokrotnie słyszałam od znajomych jedno wielkie ŁAŁ po powrocie z tego miejsca !!
No ale podobnie jak Bogdan - jeszcze tam nie dotarłam.
Więc wszystko co najpiękniejsze - jeszcze przed nami :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Bogsaf pisze: Za to, co prawda jak byłem dzieckiem, z rodzicami pojechaliśmy do Świętej Lipki. Piękne miejsce i super koncert organowe się tam odbywają ;:108
Zgadzam się w 100%
W Licheniu łał i tyle. Widać bogactwo, widać potęgę ..... nie widać mocy. Moc jest w Św. Lipce.
Koncerty organowe mogę słuchać zawsze i wszędzie ;:215 W organach też jest Moc.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Ślicznie to pokazałeś Bogdan ;:215
W Krasnobrodzie byłam raz, przejazdem i pamiętam tylko tę okolicę
Obrazek
Jestem wielbicielką sosny - pewnie dlatego ;:131
W pięknym kraju żyjemy :D
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje fotograficzne co nieco

Post »

Bogdanie - no to można by rzec, że wytoczyłeś nam na początek ... ciężką artylerię ;:306
Ale krajobrazy na fotkach szybko się zmieniły na ciut cieplejsze :lol:
No i ostatnie faktycznie - to z brzozami - takie fajnie nostalgiczne ...

A ten "lewitujący" - to wiesz jak on tak sobie lewituje ??
Bo w Krakowie podobny magik lewitował pod Sukiennicami.
Ale niestety czar prysł, jak zauważyłam, ku wielkiemu niezadowoleniu lewitującego zresztą :;230 jak on to robi !!
Bo on sobie ... siedział po prostu na malusim siodełku - jakby rowerowym :;230
Pozdrawiam i zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”