Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Widzisz wedlug mnie jest tak, ze jeśli chcesz byc dobrym czlowiekiem starasz sie postepowac wedlug pewnych zasad. jeśli chodzi o religie rzymskokatolickä wyroczniä jest Biblia i Papiez. Tym bardziej ze Jan Pawel II i wydaje sie na poczätku ze Franciszek takze, sä to osoby przeogromnego formatu. Takiego o jakim my mozemy sobie tylko pomarzyc przed ekranem monitora, ale moze kiedys zblizymy sie do tej wielkosci na kilometr albo dwa. I to bedzie naszym niewätpliwym sukcesem.

A tu nagle pojawia sie jakis duchowny, czy to z Wroclawia, czy to z Torunia i zaczyna glosic jakies dziwne opowiesci stojäce w razäcej sprzecznosci z tym co möwili ludzie wybrani na Stolice Piotrowä podobno za wstawiennictwem Ducha Swietego, ktörego wola zostala wyrazona glosami kardynalöw z calego swiata.

I cala gromada ludzi stwierdza nagle " Biblia sie myli, Papiez tez, nasz ksiädz to ma racje!!!". A ten ksiädz jest tylko woznym w podstawowej szkole wiary z niespelnionymi ambicjami bycia rektorem uczelni. Ale z ma charyzme i porywa za sobä tlumy, kilka tysiecy osöb, takä niewielkä bioräc pod uwage skale katolicyzmu na swiecie, halasliwä grupke wiernych oszolomionych przez niego chwytliwymi haselkami dotyczäcymi wydarzen ostatnich lat bez oglädania sie na wielowiekowe zwyczaje.

I to mnie drazni. Niemyslenie i niewglebianie sie w wiedze z Biblii i niesluchanie Wielkich. Bezprzemysleniowe uleganie populistycznym haselkom gloszonym w imie....no wlasnie, w imie czego? W imie mamony? W imie slawy? W imie poklasku?

Przeciez taki Ojciec Andrzej gloszäc takie poglädy pluje w twarz Janowi Pawlowi II tkwiäcemu w Asyzu w braterskim uscisku z Dalaj Lamä. Wyraznie möwi "chrzanie to co zrobiles Szefie, mam gdzies wszystko co möwiles, Ciebie juz nie ma i teraz ja möwie. I juz nie mozesz mnie powstrzymac bo ja zyje a Ty nie. Dlatego od dzisiaj: medytacja-be, joga-be, religie wschodu-be. I jak mi sie jeszcze co z tej Afryki przypomni to tez dodam. I tez bedzie be, a jak mi sie zachce to nawet fuj"
Toz to przejaw pychy w najczystszym wydaniu.
Dobra, kazdemu zdaza sie popelnic bläd, nie każdy jest w stanie sie do tego przyznac. Ale zeby zaraz za takim biegac jak za Forrestem Gumpem? Gruba przesada.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Gdyby nie tacy nawiedzeni,to nadal odpusty by można było kupować. Z tym czytaniem Biblii,
to też trzeba ostrożnie,co będzie jak jak się ktoś naczyta,i spyta czy w Arce były białe
niedźwiedzie,pingwiny,pandy i koale? Albo sprawdzi w internecie,ile wody jest w atmosferze?
Wyjdzie wiara selektywna?
U nas joga jest traktowana,jako sport. I co to komu przeszkadza.Jeśli jest ktoś buddystą,
niech sobie medytuje po swojemu,co to komu przeszkadza.
Fakir robi,co do niego należy, sufi wiruje,buddysta przyrodę i cały świat szanuje,wskazane
dać im spokój i nie oceniać z mojego punktu widzenia,ich miejsce siedzenia.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

mirzan pisze:wskazane dać im spokój i nie oceniać z mojego punktu widzenia,ich miejsce siedzenia.
I niech tak zostanie. Do czasu nastepnej "rewelacji" gdy okaze sie, ze zakladanie przy siadaniu nogi na noge powoduje niepowetowane straty duchowe i odciski na kolanach, a ci co potrafiä zrobic mostek widzä swiat na opak i krew osiadajäca im na synapsach powoduje, ze odczuwajä kolor czerwony szczegölnie intensywnie.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Moja osobista naukowa bardzo obserwacja: Gdyby Stwórca,życzył sobie, aby człowiek
spędził życie na medytacji,to na pośladkach były by linie papilarne.Jeśli są tylko na dłoniach
i stopach,to człowiek ma pracować i chodzić.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

;:306 I to ma sens, teraz tylko jakos musze to jakos dopasowac do tych co pracujä rozumem. ;:306
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

To proste.Praca umysłowa cięższa od fizycznej,o czy się przekonałem. Wobec tego, bruzdy
są głębsze na tym organie,który bardziej utrudzony bywa.Jak widać nawet zmarszczki na czole,
są widoczniejsze od linii papilarnych. Aby nie wywołać niepotrzebnych zmian na skutek
medytacji,można pozostać przy jodze palców,czyli mudrach.Ma to zastosowanie prozdrowotne,
i nie da się tu, dokleić zagrożenia natury religijnej.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Nie ma co doklejać . To oczywiste jak słońce dla osób, które "są na bieżąco w temacie" i coś więcej na ten temat wiedzą. :idea:

Wszystko można ignorować... :wink: i ośmieszać " gdy się zna temat z gimnastyki" :wink: ale nie powinno się tych, którzy dokładnie w tych tematach siedzą od wielu lat i mają doświadczenie - jeśli się ma choć trochę pokory oczywiście.
http://www.fronda.pl/blogi/zapiski-post ... 27182.html


Mały fragmencik a warto dokładnie przeczytać całość:


"...
- Niektórzy twierdzą, że uprawiają jogę dla zdrowia, tylko jako zestaw ćwiczeń fizycznych, a filozofia z niej wynikająca nie ma dla nich znaczenia.

- Jak już powiedziałem, w jodze, ze względu na monistyczny charakter, nie da się oddzielić ćwiczeń fizycznych od duchowych. Proszę zapytać jakiegoś guru hinduskiego, mistrza jogi, czy się zgadza, że to tylko zestaw ćwiczeń gimnastycznych. Gwarantuję, że roześmieje się wam w twarz. .."

;:108
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

I co to ma wspólnego z jogą,buddyzmem.Księża mają swoje diabły,niech się z nimi borykają.
Mają swoją wędrówkę dusz,metampsychozę,nie właźcie na ich drogę do samahdi,bo to ich
droga.Czy buddyście przyjdzie do głowy,straszyć swoich współwyznawców obcym diabłem?
Przeskrobał coś,to ma jedno wcielenia więcej,aby się czegoś nauczyć. Uczeń jest tępy,zamiast postępu,cofa się w rozwoju,w następnym wcieleniu,też się może cofnąć do istoty niższego
rzędu.
Przez Europejczyków uprawianie jogi, przyklejanie się do obcych wyznań,to małpowanie
tamtej rzeczywistości. Wyniknie z tego taka sama pobożność, jak powrót do czczenia
Światowita.
Po co szukać przyczyn wszelkiego draństwa w obcych wierzeniach, każde wyznanie ma swoich
swoich łobuzów,własnego chowu.Przecież statystycznie, Polska to prawie sami katolicy,dlaczego więc jest jak jest? Znów obcy winien?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Co ma wspólnego ? ;:oj
Cały artykuł jest O JODZE :idea:
Miłego dnia!
Admin.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

z linkowanego przez Administratora artykulu pisze:Cała sprawa polega na tym, że poprzez odpowiednie pozycje otwieramy się na jakieś niesprawdzone energie. Karykaturalnie można powiedzieć, że to ?energie z rogami i ogonem?.
To nie moja cytowana wypowiedź , choć popieram / admin



1.Niesprawdzone, czyli nieznane. Skäd zalozenie ze zle?
2.Jak wytlumaczyc to ze czlowiek wyznajäcy religie w ktörej medytacja jest jej integralnä czesciä, medytujäc doprowadza sie do opetania? Czy przedstawiciele innych niz rzymskokatolicka religia sä opetani?
3. Czy religie inne niz rzymskokatolicka sä siedliskiem zla?

Bardzo bym prosil o wytlumaczenie jak komus, kto zna temat z gimnastyki. mysle ze bez odpowiedzi na te pytania bedziemy dalej slizgac sie po temacie.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Czemu cytujesz coś czego nie wypowiedziałem ja
Podaj poprawne źródło o tego kto to powiedział.
Skoryguj.
Miłego dnia!
Admin.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Poprawione, a cytowane bylo z postu. Czy teraz, gdy juz wszelkie formy zostaly zachowane, moge spodziewac sie odpowiedzi na pytania postawione w poscie powyzej.
Poniewaz nie jestem w stanie skontaktowac sie z wroclawskim egzorcystä, grzecznie pytam czy moge liczyc na odpowiedz od osoby linkujäcej nam jego wywiad?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Jak tylko zechcesz, to skontaktujesz się z egzorcystą - jest ich bardzo dużo obecnie przy lawinowym wzroście zniewoleń, opętań i przede wszystkim uzależnień
Ja na te pytania nie będę odpowiadał gdyż nie jestem kapłanem i nie ma takiej wiedzy. Natomiast wierzę w to co mówi szczególnie egzorcysta , gdyż spotyka się tysiące razy w swoim życiu z takimi przypadkami i świadczy o nich (jak i setki innych egzorcystów a to co świadczą jest niezwykle spójne). Nie mam też powodu by im nie wierzyć.
To tyle.
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”