Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Jak to "kołaczą " ? Dziady, to był obrzęd pogański, przedchrześcijański.Jak w pogańskim święcie może kołatać echo pogaństwa ? :wink:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Noto chyba dość oczywiste. Bo jakie inne echo by się powinno tam kołatać? 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

No chyba się nie rozumiemy :wink: Jak w czymś co jest całkowicie pogańskie, może jak to zwał "kołatać echo pogaństwa " .Echo pogaństwa może kołatać w czymś już daleko po pogańskim obrządku.Np w Zaduszkach kołacze echo pogaństwa ;-)To jakby powiedzieć, że w cukrze jest trochę cukru :wink:

Prosze nie nadużywać opcji "Cytuj".
Przecież odpowiadasz na powyższy post, każdy umie zajrzeć do poprzedniego wpisu, nie musimy mieć cytatu cytatu i jeszcze cytatu.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Koniczynko! Skąd znasz Dziady? Ano z opisu Mickiewicza. Cała ceremonia odbywa się w cmentarnej kaplicy (kościele ?) mniej więcej w pierwszej połowie XIX wieku. Zaklęcia posługują się krzyżem.. tak, tak! A więc cała ceremonia jest ciężko schrystianizowana, i tylko idea jest pogańska ( nakarmienie dusz przodków). Dlatego napisałem, że kołaczą się w niej echa pogaństwa. Chcesz mieć pogańską ceremonię? Powyrzucaj z cmentarza wszystkie krzyże, przynieś wałówkę i mocne napitki, jakieś dziwne ciuchy i maski, jedz pij i tańcuj. Niech się przodkowie cieszą! A!, i ogniska, trzeba przodków ogrzać na zimę. Widzisz podobieństwo do Halloween? Bardzo wątłe! A co do diabłomanii niektórych "katolików" to mogę powtórzyć za Colas Breugnonem- Bóg w niebie, świeci w kościele, diabły w wierzbach, boginki w źródłach- i wszystko jest na swoim miejscu.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Jako spoleczeństwo posunęliśmy się w tych wariactwach o krok dalej...
Otóż w Bytomiu , dzieci uczestniczące w 'zabawie' musialy podpisać cyrograf

"...Ja, niżej własnoręcznie podpisany wampir/czarownica niniejszym zgodnie i bez protestu
ofiarowuję swoją duszę diabłu w zamian za udaną zabawę,
zobowiązuję się jednocześnie do przestrzegania ustalonych niżej zasad (...) "

Obrazek


Fajne prawda? Mądre prawda?
Rozsądne? Bezrefleksyjne?
Co robią rodzice swoim dzieciom, nie mogę uwierzyć.
Jaki będzie kolejny krok w tym zidioceniu ,ciekawam

http://niezalezna.pl/207731-halloweenow ... c-cyrograf
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

No cóż...Takie czasy, że ze wszystkiego robi się zabawę! A Twoje oburzenie...Trzeba jeszcze udowodnić że istnieje jakiś diabeł. A także dusza...Inna sprawa, że to już lekka przesada. A święta wędrują po świecie. To co? zakazujemy? Wszystkich Świętych - zamaskowane pogaństwo - do kosza. Zielone Świątki - pogańskie zaduszki - do kosza. Boże Narodzenie - pogańskie święto Sol Novus - do kosza. MB Zielnej - pogańskie dożynki - do kosza. Na tej zasadzie nic by nie zostało. Każde święto ma pogańskie korzenie. ;:136
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

No nie do końca :D 'korzenie' są zdecydowanie inne.
Pewne zbieżności wynikają z tego, że określone terminy/obrzędy zostały zaadaptowane zgodnie z nowymi potrzebami.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

KaRo pisze:Jako spoleczeństwo posunęliśmy się w tych wariactwach o krok dalej...
Otóż w Bytomiu , dzieci uczestniczące w 'zabawie' musialy podpisać cyrograf

"...Ja, niżej własnoręcznie podpisany wampir/czarownica niniejszym zgodnie i bez protestu
ofiarowuję swoją duszę diabłu w zamian za udaną zabawę,
zobowiązuję się jednocześnie do przestrzegania ustalonych niżej zasad (...) http://d1.niezalezna.pl/panel/ckeditor/ ... b0e23b.jpg


Fajne prawda? Mądre prawda?
Rozsądne? Bezrefleksyjne?
Co robią rodzice swoim dzieciom, nie mogę uwierzyć.
Jaki będzie kolejny krok w tym zidioceniu ,ciekawam

http://niezalezna.pl/207731-halloweenow ... c-cyrograf
No tutaj to akurat chyba jest tylko lekka "niezrecznosc" sformułowania o duszy i diable.... Bo zasady w punktach jak najbardziej chrzescijanskie. :wink:
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Czasami zastanawia mnie, idąc tym tokiem rozumowania i używania eufemizmów czy dla niektórych potrącenie niechcący kogoś stojącego np. na krawędzi dachu budynku, kwalifikowałoby się również do nazwania "pewną niezręcznością" w poruszaniu się.
Miłego dnia!
Admin.
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Administratorze...jeśli Cię to usatysfakcjonuje to mogę napisać, że sformułowanie o duszy było durne, głupie itp. Dlaczego jednak nie zwrocisz uwagi na te ładnie sformułowane zasady? Dzieciaki pewnie dobrze się bawiły, nie pamiętają już o tym zdaniu, kartka poszła pewnie do śmieci, a Ty robisz z tego wielką sprawę? Gdzie tu problem? :)

A porownanie z tym zepchnieciem z dachu - moim zdaniem - zbyt karkołomne.....
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Jeśli ktoś wierzy w istnienie duszy, demonów i Boga to wierzą w to iż takie oddanie się szatanowi jest ekstremalnie zabójcze dla tych dzieci takie zawierzanie swojej duszy szatanowi. To jest bezprawne co zrobiono i nie jest żadne haloooo o sprawę ale zauważenie że ktoś przekroczył swoje prawa do dzieci.
Osoby które to uczyniły nie powinny zajmować się dziećmi po wykazaniu takiej bezmyślności lub złej woli.
Oczywiście dla niewierzących nie ma to znaczenia ale dla wierzących ma i to ogromne i działania takie są postrzegane jako ekstremalnie złe i niebezpieczne.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Inwazja pogan - święto satanistyczne duchów - Halloween - 5 części

Inwazja Pogan Święto Duchów 1/5
http://www.youtube.com/watch?v=fifMkf79PP8

Inwazja Pogan Święto Duchów 2/5
http://www.youtube.com/watch?v=SNbM2VAc5Yw

Inwazja Pogan Święto Duchów 3/5
http://www.youtube.com/watch?v=VBUzstTnuyU

Inwazja Pogan Święto Duchów 4/5
http://www.youtube.com/watch?v=OBU-JeVLpgA

Inwazja Pogan Święto Duchów 5/5
http://www.youtube.com/watch?v=0SrTzgMX3n4
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Doniczkowczak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 16 lis 2022, o 07:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Nie wiem, czy ten argument był już przytaczany w którymkolwiek z forumowych tematów gdzie rozmawiano o okultyzmie ale w biblijnych Dziejach apostolskich jest wzmianka o kobiecie która wróżyła będąc opętana przez demony. Wszelkie wróżby - także te w formie zabawy to coś niebezpiecznego. Z tego samego względu jestem przeciwnikiem zarówno Halloween ale także wróżb Andrzejkowych. Będąc katolikiem wierzę w Jezusa który umarł na krzyżu z powodu grzechów ludzkości a więc i grzechów okultyzmu. Jakże więc mógłbym popierać Halloween rozbudzające zaciekawienie zombie, upiorami i wiedźmami po tym jak z powodu okultyzmu poniósł śmierć mój Król i Zbawiciel? Dawne opowieści grozy ukazywały okultyzm jednoznacznie jako coś złego - w pierwotnej swej wersji quasi-horrorowa historia o małej syrence szukającej porady u okultystki i płacącej za to straszną cenę była opowiastką o smutnym zakończeniu stanowiącą przestrogę przed szukaniem pomocy i szczęścia w miłości poprzez okultyzm.
Tak w ogóle książki o Harrym Potterze też uważam za szkodliwe. Polecam w tej kwestii zarzuty stawiane tej serii przez o. Posackiego. W temacie o motywie ogrodu w literaturze fantastycznej wspomniałem wprawdzie o Potterze ale samo wspominanie o jakiejś książce nie oznacza jej popierania. Jeśli chodzi o literaturę fantastyczną to lubię nadzwyczajność w ujęciu baśniowym ale trzymam się jak najdalej od okultyzmu
Dlaczego cierpiałeś za mnie, drogi Jezu?
Z miłości! Gwoździe... korona... krzyż... wszystko z miłości do mnie!
Święta Gemma Galgani
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”