Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Any57 - Borg50

Gościć Was i czytać Wasze posty to dla mnie wielka przyjemność a Wasze zainteresowanie moim podróżniczym wątkiem na bieżąco daje mi dużo satysfakcji ;:108
Za odwiedziny i bardzo sympatyczne w treści posty bardzo Wam dziękuję ;:180 ,serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości i zapraszam do kolejnych odwiedzin :wit

Dziś fotorelacja z mojej kolejnej wizyty w Wielkiej Brytanii,konkretnie w Szkocji a dokładniej w miejscowości Falkirk gdzie znajduje się jeden z cudów świata jakim jest Falkirk Wheel.


Polskie tłumaczenie Falkirk Wheel brzmi Diabelski Młyn z Falkirk i doskonale nawiązuje do zasady działania tej śluzy znajdującej się w pobliżu Falkirk w centralnej Szkocji.

Budowla zaprojektowana została do pionowego transportu łodzi i innych jednostek pływających pomiędzy kanałem Forth and Clyde a kanałem Union. Różnica poziomów pomiędzy dwoma taflami wody wynosi 24 metry, czyli tyle co wysokość ośmiokondygnacyjnego budynku.

Pierwotnie kanały połączone były ciągiem jedenastu śluz, które jednak wiele lat temu wyszły z użycia. Dopiero Millennium Commission zdecydowała się na odnowienie kanałów łączących Glasgow oraz Edynburg. W dniu 22 maja 2002 roku królowa Elżbieta II, w trakcie obchodów Złotego Jubileuszu, otworzyła Falkirk Wheel.

Falkirk Wheel ma średnicę wynoszącą 35 metrów. Mechanizm umożliwiające przenoszenie statków składa się z dwóch położonych naprzeciwko ramion, których kształt inspirowany jest celtyckim dwuostrzowym toporem - labrysem. Pomiędzy ramionami oddalonymi o 25 metrów zostały umieszczone gondole. Każda z nich ma pojemność 360 litrów i wyposażona jest w wodoszczelne wrota umożliwiające wpłynięcie do środka statku.

Gondole zostały tak zamocowane, że ich dno jest zawsze równoległe do tafli wody kanału, bez względu na aktualny obrót ramion. Zostało to osiągnięte dzięki mechanizmowi kół zębatych i przekładni, które poruszają gondolami z taką samą prędkością kątową jak kołem, ale w przeciwnym kierunku.

Ciężar obydwu gondoli jest zawsze taki sam bez względu czy w środku znajduje się statek. Wynika to wprost z prawa Archimedesa - wpływający do środka statek wypiera tyle wody, ile sam waży. Dzięki temu koła zostały tak wyważone, że obrót o 180 stopni trwa 5,5 minuty, a napędzające koło silnik elektryczny zużywa bardzo mało energii. Wspomniany silnik ma moc 22,5 kW, a całkowite zużycie energii na 1 cykl, czyli 4 minuty pracy silnika potrzebnej do wprowadzenia w ruch koła śluzy wynosi 1,5 kWh./Źródło-Cuda Świata autor tekstu-Łukasz Wieczorek/.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzeźba słoniątka w piaskowcu stojąca przed wejściem do pawilonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Modele Diabelskiego Młyna uruchamiane za pomocą przycisku.

Obrazek

Model souvenir do nabycia w pawilonie.

Obrazek

Jeden z dwóch statków pasażerskich wpływający do gondoli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Statek po wpłynięciu do gondoli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok Diabelskiego Młyna z bliska robi niesamowite wrażenie-statek stopniowo unoszony jest w górę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gondola ze statkiem jest już na poziomie kanału.

Obrazek

Jedna z łodzi cumujących przy brzegu zbiornika wodnego.

Obrazek

Kolejna na kanale żeglugowym.

Obrazek

Statek którym poszybujemy w górę w kierunku kanału.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Statek z pasażerami płynący w stronę starego kanału.

Obrazek

Stąd zawracamy i płyniemy z powrotem.

Obrazek

Czekająca na nas gondola.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z wnętrza statku w drodze powrotnej.

Obrazek

Drugi statek po wpłynięciu do gondoli Diabelskiego Młyna.

Obrazek

Tablica informująca o początku rozpoczęcia budowy Talkirk Wheel i roku jego otwarcia.

Obrazek

Plakat zachęcający do zarezerwowania sobie wycieczki do Parku Helix jako kolejnej atrakcji i kolejnego cudu świata.

Obrazek

Zachęta do popłynięcia statkiem kanałem do Parku Helix w celu zobaczenia dwóch metalowych rzeźb koni Kelpies.
Na fotorelację z Parku Helix zaproszę przy następnej okazji.


Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Wrażenia po oglądnięciu relacji naprawdę miłe...
a wręcz wow.
Miejsca które zwiedzasz są oryginalne, ale i przeciętne...
takie które mijamy każdego dnia, nie zwracając na nie uwagi.
Czasami trzeba nam pokazać coś, żebyśmy w tym biegu zauważyli.
Ja raz w tygodniu mijam Cmentarz Żydowski we Wrocławiu i nigdy mi nie
przyszło na myśl pójść tam. Teraz z pewnością to zrobię.
Masz talent do robienia zdjęć. ;:333
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Relacja ze Szkocji rewelacyjna, dzięki takim osobom jak Ty możemy pozwiedzać różne ciekawe miejsca, nie ruszając się z domu. SUPER!!!Pozostaje tylko nadzieja, że kiedyś i mnie się uda trochę pojeździć po świecie, pewnie dopiero na emeryturze :wink:
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Świetne i bardzo ciekawe!
Dzięki za pokazanie tej śluzy, jeśli tam kiedyś będę, to na pewno zobaczę na własne oczy.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Ewo -
Ewa_tuli pisze:Wrażenia po oglądnięciu relacji naprawdę miłe...
a wręcz wow.
Miejsca które zwiedzasz są oryginalne, ale i przeciętne...
takie które mijamy każdego dnia, nie zwracając na nie uwagi.
Czasami trzeba nam pokazać coś, żebyśmy w tym biegu zauważyli.
Ja raz w tygodniu mijam Cmentarz Żydowski we Wrocławiu i nigdy mi nie
przyszło na myśl pójść tam. Teraz z pewnością to zrobię.
Masz talent do robienia zdjęć. ;:333
Dziękuję i pozdrawiam.
Dużo w tym prawdy co piszesz a nawet powiedziałbym,że cała prawda,że ktoś "daleki" od miejsca,które prezentuje musi nam zwrócić uwagę na coś co mijamy na codzień ;:108 ;:180 ;:180 ;:180

Bogdanie - ;:180 ;:180 ;:180 a ja wierzę,że nie będziesz musiał czekać do emerytury by zwiedzić te czy inne ciekawe miejsca czego szczerze Ci życzę ;:108

Iwonko - Rejs co prawda króciutki i bardzo wolny ale warto zobaczyć ten jeden z cudów świata Diabelski Młyn bo robi niesamowite wrażenie i poszybować statkiem w gondoli w górę i popłynąć kanałem. :tan

Bardzo Wam dziękuję za wizytę w moim wątku i zainteresowanie tym co staram się pokazać z jak najlepszej i najciekawszej strony.
Dziękuję za bardzo miłe posty i zapraszam do kolejnych wizyt w moich wątkach.
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie :wit


W moim drugim wątku Cytrusy,fiołki i inne rośliny...na stronie 36 umieściłem fotorelację z Ogrodu Japońskiego w Starej Morawie k/Stronia Śląskiego w woj.dolnośląskim-do obejrzenia której oczywiście Wszystkich zapraszam.Na tej samej posesji znajduje się drugi równie ciekawy co ogród obiekt do zwiedzenia,którego również bardzo zachęcam.Jest to Wapiennik,stara zrujnowana i na nowo odbudowana budowla,czyli piec który służył kiedyś do wypalania wapna.

"Przy drodze ze starej Morawy do Kletna jest usytuowany zabytkowy piec do wypalania wapna (wapiennik) projektu Karla Schinkela z początku XIX wieku. Zrujnowany wapiennik od 1978 roku odbudowuje i konserwuje rodzina prof. Jacka Rybczyńskiego.
Wysoka na kilkanaście metrów budowla powstała na planie sześciokąta. Jest zbudowana z kamienia i cegły; ma kształt ostrosłupa zwieńczonego małym tarasem i nadbudówką krytą zieloną blachą. W podziemiach pieca znajduje się mała galeria, a wnętrze wapiennika zajmują obecnie kręte schodki, wyprowadzające na przedostatnią kondygnację budowli gdzie wciąż otwarte jest okno, aby podkowce (nietoperze) znalazły drogę do swej sypialni.

Teren wokół wapiennika zajmuje ogród, w którym rozsiane są przeróżne fragmenty rzeźb ocalonych z okolicznych dworów i parków oraz niewielki ogród japoński z czerwoną, drewnianą bramą i mostkiem, przemyślnie umieszczonymi kamieniami, głazami i roślinami."
/tekst zaczerpnięty z przewodnika Atrakcji Kotliny Kłodzkiej-Copyright Makler/
Zapraszam do zwiedzenia Wapiennika życząc i ciekawych i miłych wrażeń.

Zdjęcia robione były przy latarce oprowadzającego gdyż w dniu zwiedzania nie było prądu co nie wątpliwie wpłynęło na gorszą jakość zdjęć :?:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście wąskimi korytarzykami do wnętrza Wapiennika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo ciekawie zaadaptowane i zaaranżowane pomieszczenia dawnego pieca,w nich rzeźby i inne eksponaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poszczególne pracownie artystyczne i drukarnia w jednej z pracowni odbywa się produkcja papieru czerpanego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kręte schody w środku pieca prowadzące na szczyt Wapiennika i taras wokół niego z którego roztacza się piękny widok na Ogród Japoński,domostwo i okolicę.Pod okienkiem przycupnął Jesus Frasobliwy-drewniana rzeźba autorstwa Gospodarza Pana Prof.Rybczyńskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z tarasu Wapiennika na stylowe zabudowania mieszkalne w ogrodzie.

Obrazek

Trzy dzwony wydzwaniające codziennie na Anioł Pański.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka kolaży.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze :wit
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam na Ziemi Kłodzkiej ;:138
Wielokrotnie przejeżdzałem koło tego miejsca.
Trzeba będzie w końcu tam zajrzeć.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

jakże wspaniała myśl techniczna ten Diabelski Młyn ;:333

a nawiązując do Wapiennika - już Ci Arku mówiłem, nawet jeśli pokazujesz to co widzieliśmy, to pokazujesz inaczej, ciekawiej albo przywracasz nam zapomniane wspomnienia
Wapiennik zobaczyłem jadąc do kopalni uranu w Kletnie, zatrzymałem się przy nim w drodze powrotnej i spojrzawszy na ciekawą bryłę .... poczytałem
Obrazek
pomyślałem - co tam w piecu oglądać i ... to było na tyle :(
a Ty udowadniasz że warto drążyć ;:333
dziękuję za fotorelację
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Semper - I ja Ciebie serdecznie witam i zachęcam do zwiedzenia Wapiennika :wit ;:108

Any - Miło Cię znowu było gościć u siebie ;:180

Bardzo dziękuję Wam obu za miłe odwiedziny i bardzo sympatyczne posty ;:180
Zapraszam do siebie ponownie i serdecznie pozdrawiam :wit


Dziś właśnie nadarza się okazja,żeby w kolejnym poście pokazać zdjęcia rzeźb Koni Kelpie z Falkirk,które zrobiłem przy okazji kolejnego pobytu w Szkocji.
Konie Kelpie to 30metrowe metalowe rzeźby koni usytuowane w Parku Helix w miejscowości Falkirk w środkowej Szkocji nieopodal śluzy Falkirk Wheel-Diabelskiego Młyna.Rzeźby zaprojektował Andy Scott w 2013 roku,zaś zwiedzającym udostępniono je w roku 2014.
Każda z rzeźb waży 330ton!
Rzeźby robią niesamowite wrażenie,zwłaszcza nocą gdy są podświetlane.
?Kelpie ? w folklorze celtyckim nadnaturalny wodny koń, zmieniający kształty, nawiedzający szkockie jeziora i rzeki.
Według wierzeń i przesądów szkockich, tamtejsze kelpie najczęściej ukazywały się w postaci ludzkiej, jednak ich skóra miała niebieskie zabarwienie.?-/przypis Wikipedia/.

Wcześniej proponuję obejrzeć zdjęcia z Parku Zabaw dla dzieci usytuowanego naprzeciw Falkirk Wheel-śluzy Diabelskiego Młyna.
Ciekawostką tego parku jest wykorzystanie jednego z wielu wynalazków Archimedesa-3-ci wiek p.n.e. a mianowicie śruby i wielu innych -patrz zdjęcia.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji proszę zwrócić uwagę na kąpiące się tam dzieci w miesiącu październiku- a tego dnia było wyjątkowo chłodno i wietrznie ;:oj

Obrazek

Reklama trzydziestometrowych rzeźb Koni Kelpie naprzeciw Falkirk Wheel-śluzy Diabelskiego Młyna w tłumaczeniu na j.polski.

Obrazek

Obrazek

Do Parku Helix dopłynąć można kanałem z Falkirk Wheel.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już trzydziestometrowe rzeźby Koni Kelpie i kawałki blachy z której są wykonane.
Podstawa rzeźb otoczona jest czymś w rodzaju fosy w wodzie której rozbłyskuje się światło żarówek oświetlających od wewnątrz rzeźby


Pozdrawiam raz jeszcze i zachęcam tak do obejrzenia zdjęć jak i odwiedzenia Parku Helix :wit
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam w nowym roku i życzę kolejnych owocnych podróży,
bo i my skorzystamy :)
Zdjęcia ze Szkocji - rewelacja. Dzięki.
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku - Park Helix zanotowałam i bardzo chciałabym tam kiedyś zajrzeć ;:138
Świetnie, zresztą jak zwykle :lol: sfotografowałeś Kelpie ;:215
Uwielbiam, jak obiekt jest ujęty z każdej możliwej strony !!
Zarówno w tym, jak i w Twoim kwiatowym wątku tak właśnie jest ;:138
Dla mnie to ogromna frajda móc chociaż na chwilkę oderwać się od tej szarej ...
A tylko przy takiej jak u Ciebie ilości fotek jest to możliwe, więc bardzo Ci za to dziękuję ;:180
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku :wit
Przepraszam nie zauważyłam wcześniej Twojego linku w stopce o wędrówkach ;:185
Nadrabiam zaległości.
Obejrzałam wszystko. ;:173
Urocze miejsca,niezwykłe kraje,masz dar i zmysł do pokazywania tego co piękne,do odkrywania w miejscach pozornie zwykłych tego co niezwykłe...pokazane w Twoim obiektywie-magicznie,bajecznie...
Ja szczególnie dziękuję Ci za zdjęcia ze Starego Cmentarza Żydowskiego na ul.Ślężnej we Wrocławiu.Zrobiły na mnie niezwykłe wrażenie.
Z przyjemnością obejrzałam Ogród Japoński.
Jestem pod dużym wrażeniem Twoich fotografii i czekam na kolejne ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Ewo - Co prawda już prawie koniec lutego ale uważam,że na życzenia noworoczne nie jest jeszcze za późno,toteż i ja Tobie życzę wszystkiego co tylko najlepsze.Za bardzo miły i sympatyczny pościk bardzo,bardzo dziękuję ;:180 ;:196

Ewo 321 - Życzę Ci oby Twoje plany co do odwiedzenia Parku Helix się spełniły ;:108
A za komplementy pod adresem moich fotek ;:180 ;:196

Nusiu - Ciebie witam w moim podróżniczym wątku szczególnie serdecznie jako,że jesteś tu po raz pierwszy ;:180 ;:180 ;:180
Zaglądaj kiedy tylko możesz a ja postaram się aby wnosić do mojego wątku to co ciekawe i godne obejrzenia. ;:108 ;:196

Swoją wizytą sprawiliście mi miłą niespodziankę za co bardzo Wam dziękuję ;:180 i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:138
Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości bardzo serdecznie :wit


Dziś zapraszam do Olsztyna k/Częstochowy do którego trafiliśmy przy okazji kolejnego pobytu w Sanktuarium Jasnogórskim.
Zwiedzić tu można Szopkę i Małe Piekło,Dróżki Św.Idziego,Kościół P.W.Św.jana Chrzciciela,Spichlerz Gospodę,Pstrągarnię Raczyńskich,Samolot Restaurację oraz Cmentarz Pomordowanych w czasie IIwojny.
Ze względu na okrojony już czas ograniczyliśmy się tym razem jedynie do przyjrzenia się z zewnątrz ruinom zamku,kościołowi,pamiątkowemu obelisku od strony szosy i kupienia pamiątek.

Olsztyn to popularna miejscowość leżąca woj.Śląskim 12km na Płd.Wschód od Częstochowy,w Północnej części Jury-Wyżyny Krakowsko Częstochowskiej.
Pierwsze wzmianki o Olsztynie pochodzą z XIVw.
Osada zamkowa zwana Olsztynkiem/tak nazwał ją Paweł Odrowąż/w roku 1448 otrzymała prawa miejskie z rąk Kazimierza Jagiellończyka,zaś w roku 1532 otrzymała prawa do jarmarków i targów.Po szeregu najazdach-Habsburga w 1587 i wiek później szwedzkim i całkowitym zniszczeniu okolicy przez pożar w 1719,w 1870 roku ukaz carski pozbawił formalnie Olsztyn praw miejskich.
Miejscowość choć niewielka jest bardzo ciekawa dla turystów ze względu na różnorodne atrakcje.Ruiny zamku górujące nad miejscowością,jaskinie i skałki umożliwiające wspinaczkę,paralotniarstwo,ścieżki leśne.Trafić do nich wszystkich można podążając oznakowanymi szlakami turystycznymi,pieszymi,rowerowymi,konnymi oraz trasa Nordic Walking.
Zamek Królewski,po którym zostały tylko ruiny zbudowano w XIV wieku na wapiennej skale z licznymi naturalnymi jaskiniami przechodził różne i burzliwe dzieje.
W średniowieczu była to jedna z największych warowni polskich.
Nazwa Olsztyn wywodzi się z niemieckiego ?Holstein,czyli dziurawy kamień.
Do dziś zachowała się najstarsza część zamku,wieża zwana stołpem,część ta zwana jest zamkiem wysokim.Ruiny zamku udostępnione są do zwiedzania,do zamku dochodzi się ulicą Zamkową będącą pasażem ze straganami z pamiątkami.
W baszcie zamku znajduje się platforma widokowa z której podziwiać można panoramę Olsztyna.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruiny Zamku Królewskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół P.W.Św.Jana Chrzciciela.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pamiątkowy obelisk postawiony z okazji ukończenia budowy setnego kilometra drogi bitej.


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze i zachęcam do zwiedzenia ruin zamku i innych ciekawych miejsc Olsztyna :wit
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku super, że przypomniałeś mi ruiny zamku w Olsztynie, byłam, zwiedzałam. W ogóle polecam zwiedzić cały szlak orlich gniazd. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”