Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

ARKADIUS..... wpisuję się aby powędrować z Tobą..... :wit
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku, ależ miło popatrzeć na Twoje zdjęcia ;:168
Trogir kocham, a Edynburg mnie kilka lat temu oczarował... Tym przyjemniej było mi pooglądać zdjęcia z Twoich wypraw ;:138

To gdzie następna wycieczka się szykuje? Proponuję Koln w Niemczech... albo Rowinj na Istrii ;:204
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Natalko - Krysiu - Kasiu

Natalko-Mają w Szkocji dofinansowanie i to nie tylko tego resortu ;:108

Krysiu - Dzięki za dotrzymanie mi towarzystwa w moich wędrówkach mam nadzieję,że dotrzymasz mi towarzystwa jeszcze nie raz? ;:180

Kasiu - Fajne to co piszesz ;:196 Dzięki za sugestie odnośnie miejsc kolejnych moich wypraw-będę miał na uwadze miejsca które zaproponowałaś ale na tegoroczne wakacje zaplanowałem już wcześniej moją wyprawę,nie piszę gdzie,żeby nie zapeszyć bo najpierw trzeba mi tam dotrzeć ;:108

Fajnie,że zajrzałyście do mojego podróżniczego wątku.Cieszy mnie fakt,że mogłem Was zainteresować swoimi podróżami a przy okazji wzbudzić w Was wspomnienia z miejsc i przez Was zwiedzonych a przeze mnie przypomnianych.
Dzięki za odwiedziny i pozostawienie ich śladu w postaci miłych postów ;:180
Zapraszam do kolejnych odwiedzin i serdecznie pozdrawiam :wit

Zapraszam do kolejnej wędrówki a właściwie do przyjemnego spacerku połączonego z pożytecznym a to do Parku Miniatur Zamków Jurajskich,czyli zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej znajdującego się w Ogrodzieńcu tuż pod ruinami Zamku Ogrodzienieckiego,który zwiedzaliśmy a jego zdjęcia prezentowałem na stronie trzeciej.Po prezentowanym przeze mnie już wcześniej w moim wątku bo na stronie pierwszej,Parku Miniatur w Inwałdzie to drugi chociaż usytuowany na dużo mniejszym obszarze bardzo ciekawie zaprojektowany i urządzony park z wykonanymi w sposób bardzo precyzyjny i niezwykle estetyczny miniaturami naszych zamków z czasów ich świetności.
W parku tym można zobaczyć takie zamki jak: Zamek Będzin-Zamek Ogrodzieniec-Zamek Babice-Zamek Pieskowa Skała-Zamek Ojców-Zamek Smoleń-Zamek Bydlin-Zamek Mirów-Zamek Bobolice a w budowie jeszcze Wawel i parę innych.
Park zwiedzaliśmy tuż przed zamknięciem po zejściu z ruin Zamku Ogrodzieniec,stąd doskonałe warunki do robienia zdjęć,gdyż park już opustoszał i nikt ze zwiedzających nie wchodził mi w kadr.
Zapraszam do zwiedzenia moim zdaniem unikatowego parku miniatur bo wart jest tego gdyż pozostawia miłe wrażenia i wyobrażenia jak to drzewiej budowano i mieszkano.Póki co zapraszam najpierw do obejrzenia zrobionych przeze mnie zdjęć.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Miniatura Zamku Ogrodzieniec pod jego ruinami.

Obrazek


Obrazek

Sanktuarium Jasnogórskie w Częstochowie.

Obrazek


Obrazek

Zamek Będzin.

Obrazek

Pozostałe zamki.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Wawel w budowie.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Sympatyczny drewniany żółwik na ścieżce do placu zabaw.

Obrazek

Plac zabaw dla dzieci.

Obrazek

Oryginalna średniowieczna drewniana katapulta.

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich :wit
majkamati
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lis 2013, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Oryginalna średniowieczna drewniana katapulta.
Oryginalna? Czyli ma przynajmniej 500 lat i tak sobie stoi na świeżym powietrzu? Niezakonserwowana? Co najmniej dziwne...
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Minimum 500 lat :wink:
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

majkamati pisze:
Oryginalna średniowieczna drewniana katapulta.
Oryginalna? Czyli ma przynajmniej 500 lat i tak sobie stoi na świeżym powietrzu? Niezakonserwowana? Co najmniej dziwne...
kahim pisze:Minimum 500 lat :wink:
Zadaliśmy pytanie Pani Kustosz czy katapulta stoi na terenie parku przez okrągły rok i otrzymaliśmy odpowiedź,że wystawiana jest na sezon turystyczny a po jego zakończeniu zabierana,konserwowana i przechowywana w zamkniętym pomieszczeniu do następnego sezonu.
Co jakiś czas wymienianie są jedynie sznury,które przemakają na deszczu.
Dużo dobrego życzę i zachęcam do zwiedzenia parku.
Pozdrawiam :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

ARKADIUS........ mimo świątecznej gonitwy na spacer po Parku się wybrałam....fajnie że wskazujesz miejsca do których warto zajrzec nawet w ramach niedzielnego spaceru.....co prawda dzieli mnie odległość ale dla chcącego nic trudnego......
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

W parku miniatur już byłam, ale w Kowarach. Warto takie miejsce zobaczyć :wit
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

W Cieszynie byłam dwukrotnie. Dziś przy pomocy Twoich zdjęć odbyłam podróż po raz trzeci. Uwielbiam to miejsce...
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku :wit
Cudowne zdjęcia ;:180 ;:180 ;:180 Przepiękne miejsca ;:333
Oglądając zdjęcia czułam się jakbym tam była i na żywo wszystko zwiedzała ;:433 ;:433
Gdzie kolejny wyjazd ??? co będziemy zwiedzać i podziwiać ??
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

TerDob pisze: Gdzie kolejny wyjazd ??? co będziemy zwiedzać i podziwiać ??
no właśnie!
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Doceniam to że pokazujesz także piekne miejsca w Polsce,większość forumowiczów wstawia zdjęcia z wojaży zagranicznych ,nie żebym zazdrościła ale z większą przyjemnością ogladam zdjęcia z kraju ,roslinność i zabytki lokalne ,znam wiele osób które pokazują zdjęcia z podróży zagranicznych bo to jest w dobrym tonie , szkoda bo w Polsce jest tyle pieknych miejsc,które warto zobaczyć- a propos tego co pokazałeś w Parku Miniatur w Kowarach byłam-widziałam-świetne miejsce,natomiast w Inwałdzie zatrzymałam się wracając w ubiegłym roku z wakacji,ale mielismy zbyt mało czasu żeby wejść do środka ,zwiedzanie zostało przesunięte na inny termin .Paryż -byłam,widziałam ,ale o wiele chętniej skorzystam z Twoich relacji po podróżach w naszym kraju
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Majkamati - Kahim - Krysiu - Borg50 - Wolusiu - Tereniu - Any57 - Dorotko

Bardzo ucieszyły mnie Wasze odwiedziny jak i pozostawione po nich w postaci postów ślady za co bardzo Wam dziękuję ;:180 ;:180 ;:180
Serdecznie zapraszam do kolejnych odwiedzin i pozdrawiam Wszystkich :wit

Borg50 - Tereniu - Any57 - Zazwyczaj nie lubię chwalić się wcześniej z zaplanowanych podróży a tylko dlatego by nie zapeszyć.Tym razem stało się tak,że mimo dokonanej jeszcze jesienią ub.r.zaliczki dzięki której impreza jest tańsza a konto tegorocznej wędrówki do.....i tu mogę zdradzić gdzie a mianowicie do Grecji,niestety nie zawiązała się grupa ;:145 Z zaproponowanej zamiany również na Grecję ale tylko na wypoczynek zrezygnowałem,ponieważ bardzo lubię zwiedzać ;:108
Skorzystałem zatem z innej oferty może nawet nie mniej atrakcyjnej ale pozwólcie,że pochwalę się tym gdzie byłem i co zwiedziłem dopiero w trakcie albo już po moich wojażach.

Dorotko - Podzielam Twoje zdanie co do pięknych miejsc w naszym kraju,Polska jest naprawdę pięknym krajem,bogatym w zabytki i różnorodną roślinność i naprawdę mamy się czym szczycić.Będę się starał zamieszczać w ramach moich możliwości i odbytych wojaży po Polsce pokazywać ją i jej wspaniałe wartości w miarę często ale mam nadzieję,że zawitasz do mojego wątku by oglądać relacje z wojaży zagranicznych do czego serdecznie i Ciebie i Forumowiczów i Gości serdecznie zapraszam ;:180 Pozwól,że na koniec dokonam małego sprostowania Twego postu-otóż Park Miniatur Zamków Jurajskich znajduje się nie w Kowarach a w Ogrodzieńcu a dokładniej w miejscowości Podzamcze w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej,Kowary zaś to Dolny Śląsk.


Następnym etapem mojej wędrówki to Bośnia i Hercegowina a dokładniej miasto Mostar i Medjugorje/Medziugorje do której serdecznie zapraszam ;:180

Mostar - stolica (nieformalna) Hercegowiny, leżąca nad Neretwą; 105 tys. mieszkańców (2003).Głównym zabytkiem miasta jest XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566. W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony przez Chorwatów w listopadzie 1993 roku. Ponownie odbudowany w lipcu 2004 roku. 23 lipca 2004 roku uroczyście otwarto pieczołowicie odtworzony Stary Most.W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

,Mostar położony jest w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny, przy drodze wiodącej z Dubrownika do Sarajewa. Miasto leży na wysokości ok. 60 m n.p.m., na równinie Mostarsko polje, na obu brzegach rzeki Neretwy
Według spisu z 2003 roku: 48% Chorwaci, 47% Boszniacy, 4% Serbowie.
.Po raz pierwszy nazwa Mostar pojawia się w tureckim spisie z lat 1468-1469. W XVI wieku Turcy założyli tu twierdzę.

W 1875 roku wybuchło tu powstanie antytureckie. Po jego upadku miasto przeszło pod panowanie Austro-Węgier (do 1918). W tym czasie rozwijała się kultura serbska i serbski ruch narodowy. Od marca 1992 roku Mostar znajdował się w granicach niepodległej Bośni i Hercegowiny. Jednak w maju 1992 roku rozpętały się bratobójcze walki. Zburzono większość zabytków architektury, w tym wszystkie meczety z XVII-XVIII wieku. Zawieszenie broni pomiędzy Chorwatami i Bośniakami podpisano 25 lutego 1994 roku.
Nazwa Mostar pochodzi od słowa-mostari-strażnicy/mostu/.Mat.Wikipedia i inne net./

Dom turecki w tutejszym muzeum.

Obrazek


Obrazek

Wnętrze meczetu.

Obrazek


Obrazek

Wejście do magazynu tureckiego z dywanami.

Obrazek

Widok na miasto po stronie bośniackiej.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Wejście do jednej z tureckich kawiarni.

Obrazek

Zniszczony doszczętnie w trakcie wojny w byłej Jugosławii most na Neretwie i na nowo zbudowany.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Medziugorie (bośn./chorw. Međugorje, ? miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód od Mostaru. Znana głównie dzięki mającymi się tutaj wydarzyć od 1981 roku objawieniami Matki Bożej z Medziugorie, cały czas badanymi przez Kościół katolicki, do tej pory nie odrzuconymi ani nie potwierdzonymi.

Do lat 80. parafia Medziugorje stanowiła typową wiejską parafię. Wtedy w związku z mającymi się tutaj wydarzyć objawieniami Matki Bożej oraz w konsekwencji z napływem wielu pielgrzymów i turystów Medziugorie, do tej pory całkowicie zamieszkane przez Chorwatów, zmieniło swój charakter. Z małej wioski, składającej się pierwotnie z trzech osad, stało się miejscem kultu religijnego dla przybywających tam licznie pielgrzymów.Mat.Wikipedia i Medjugorie Web Site.


Kamieniste i bardzo strome wejście na Wzgórze Objawień.

Obrazek

Kościół św. Jakuba jest dzisiaj centrum życia sakramentalnego i modlitewnego nie tylko dla parafian, ale i dla pielgrzymów.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ołtarz polowy został wybudowany w 1989 roku, a wokół niego powstało miejsce (około 5000 miejsc siedzących), gdzie latem i w czasie wielkich świąt gromadzą się pielgrzymi, kiedy to do Medziugorja przybywa nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Obrazek

Obrazek

Za kościołem znajduje się kilkumetrowa figura Jezusa, gdzie wg. wielu osób dochodzi do "cudu".
Z kolana owej figurki wyplywają krople płynu które uznawane są za niezwykly, nadnaturalny fenomen.
Masy ludzi nieustannie podchodzą (stojac nawet w kolejce), do posągu Jezusa z wcześniej już zakupionymi specjalnie do tego przystosowanymi chusteczkami, aby zebrać w nie "cudowny płyn", który poźniej zostaje np. wcierany w cialo (wierząc że uzdrawia).
Mat.źródłowe Medjugorie Web Site i inne.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłych wrażeń :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”