Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Straszliwie dawno nie zaglądałam-moja baaardzo wielka wina-a tu tak pięknie, aż szkoda, że nie wpadłam nacieszyć oczu... Powalające fuksje-wszystkie cudne, choć najładniejsza Hawkshead oraz ta pudrowa niemal biała różowa-jak wiszące aniołki, dosłownie miałam takie skojarzenie.Ale moje ukochane u Ciebie są jak zawsze fikusy i pierzasto-palczaste piękności. Jaka radość, że po zrzucaniu i żółknięciu liści Płomień Afryki tak pięknie się pozbierał i puścił 50 cm liściora! "Kocham Pana, Panie Sułku"- kofam go po prostu!
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witaj Joasiu :wit

Już od dłuższego czasu podziwiam Twoją kolekcję bonsai. Jednak teraz pozostawię po sobie ślad. Tak pięknie kształtowanych drzewek jeszcze nie widziałem. Ten las naprawdę robi wielkie ważnie i jest niezwykły. Wręcz magiczny. Jeszcze kiedy robi się tak fantastyczne zdjęcia to już w ogóle cud, miód i orzeszki. Sam też staram się coś tam formować, ale nadal to niewielkie poczynania. Dlatego napawam się genialnymi widokami jakie nam serwujesz ;:167 ;:108

To jedno z moich (Twoich) ulubionych zdjęć ;:167 ;:167 ;:167
Pelidea pisze: Obrazek
Pozdrawiam Michał ;:168
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, dziękuję. Każdy kwiat coś w sobie ma, a w dodatku humor się od razu poprawia, jak się na nie patrzy... :)

Basiu, a ja już sama nie wiem. Znów 'Tamara' zakwitła i ona też jest piękna, z tym swoim intensywnym fioletem. Choć chyba generalnie również skłaniam się bardziej ku pastelowym. Tylko co do białego wiem, że jest numerem jeden. :wink:

Moniko, tak jak pisałam wyżej - białe na pierwszym miejscu. :)

Kasiu, dziękuję. Biała to moja ulubiona. :)

Joasiu, zawsze można nadrobić i pooglądać dwa razy. :wink: Cieszę się, że zaglądasz. :) Cieszę się także, że Płomień się trzyma, bo na Jakarandzie to już krzyżyk postawiłam... Pochorowała mi się i wątpię, aby do wiosny dotrwała. Ale pewnie jeszcze raz spróbuję.

Michale, witaj oficjalnie w moim wątku. ;:168 Zapraszam jak najczęściej. Bardzo mi miło, że podobają Ci się moje roślinki. :)

Dziś wykradłam chwilę (w dodatku słoneczną) i porobiłam zdjęcia na zewnątrz, w domu już niestety mi się nie udało porządnie sfotografować moich krzaczków.

Jesienne kolory rozkręciły się w ogrodzie na całego, dlatego pozwoliłam sobie wstawić to jedno zdjęcie, bo jest po prostu ładne. :) Więcej jesiennych barw będzie w wątku ogrodowym. :)
Obrazek

Eukaliptus wciąż na zewnątrz.
Obrazek

Lobelia kwitnie nieprzerwanie.
Obrazek

Fuksja 'Tamara Balyasnikova'.
Obrazek

Fuksja 'Gouden Nonneke'.
Obrazek

Fuksja 'Blue Veil' ma większe kwiaty niż latem.
Obrazek

A tu już domowe roślinki. Mam nadzieję, że jednak dam radę porobić im "portretowe", porządne zdjęcia. Na razie takie o, aby tylko pokazać, że żyją i mają się nieźle. Fikusy nawet specjalnie nie gubią na razie liści (odpukać).

Marchewa.
Obrazek

Lasek.
Obrazek

Adenium dostały miejscówkę na regale wystawionym na oknie, ale coś zaczynam się obawiać, czy dotrwają tam do wiosny. Rosną i rosną.
Obrazek

Reszta lokatorów regału - sadzonki fuksji:
Obrazek

Sadzonki epikaktusów, białego oleandra od forumowej Emmy i fikusów F. microcarpa (tak jak nie mogłam ukorzenić ani jednego, to teraz mam chyba ze 12...).
Obrazek

Inne sadzonki, pomiędzy w głębi fikus 'Barok' od Joasi, ma się dobrze. :D
Obrazek

Begonia 'Albo-picta', również od Emmy. :)
Obrazek

A gdyby ktoś się zastanawiał co z cyklamenem to proszę - kwitnie i kwitnie, i końca nie widać. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne jesienne kolory za oknem i na parapetach. Wciąż ładnie u Ciebie! ;:138
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Część widziałam już w drugim wątku, pochwałę więc teraz domowe - ciągle jest pięknie ;:63 cyklamen przechodzi sam siebie, jak długo on już kwitnie? ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, dziękuję. A jak wyjdzie słonko, to naprawdę robi się całkiem ładnie. :)

Natalio, od 19. czerwca! ;:oj Z tego dnia mam zdjęcie pierwszego kwiatuszka.
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

O, jak pięknie fikusowo! Marchewa jaka spasiona, lasek jaki dorodny, barok ma szczęście, że się trzyma, bo jak nie to by w skórę dostał (próbowałam jeszcze rozmnożyć dla Ciebie kilka małych łodyżek z baroka, ale niestety żadna się nie przyjęła, w ogóle nic mi się od września nie ukorzenia...).

Swoje dwa bliźnięta fikusa Natasha wsadziłam do jednej doniczki zagęszczając i "odliściowałam". Wygląda to oczywiście gorzej niż przedtem, ale chyba na tym polega formowanie bonsai, że najpierw musi być gorzej, żeby potem było lepiej :twisted:

A na fikusa wąskolistnego nie masz ochoty-bennindijki? Ja je uwielbiam.

Trzymam kciuki za Jakarandę, niechaj się pozbiera !!!!
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, dziękuję. :) Trzymam kciuki za Nataszki, niech się nie dadzą. Choć teraz moment na defoliację jest ciężki, lepiej wiosną, jak więcej światła. Jak masz możliwość, to może je doświetl trochę?
A na wąskolistnego ma ochotę, a jakże! Ale to już chyba wiosną, noce zimne i na wymiany takich delikatnych roślin chyba ciut za późno...
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Podziwiam cyklamena - mnie po raz pierwszy w życiu przechowały się 2 sztuki z zeszłego roku, teraz nie wiem, co z nimi zrobić :D
Twój ma bardzo ładny, biały kolor ;:333
No i fuksje, to w dalszym ciągu cuda ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

To prawda, fuksje masz rzeczywiście przepiękne.
Trochę niedobrze, że adenium nadal rośnie, bo światła już mało. Szkoda, że nie mamy całorocznych szklarni.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jest u Ciebie na co popatrzeć i podziwiać ;:108
Piękne kolory jesieni,kolorowe lobelia,fuksje i inne ale moją największą uwagę przykuwają adenium i drzewka bonsai-wspaniały widok ;:215 Pozdrawiam i życzę miłego niedzielnego popołudnia ;:3
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Urocze roślinki, a te fuksje w odcieniach różu są takie słodziutkie ;:167
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne masz te fuksje Joasiu.
Dwa lata temu byłem w południowej Walii i tam oprócz fuksji rosnących w doniczkach przed domami
fuksje rosną także jako żywopłot przed posesją razem z innymi ciekawymi roślinami.

ObrazekObrazek
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”