Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Białe jak zwykle najpiękniejsze ;:138 A czarne super Myślę że mało kto takie cuda widział Jak zwykle Joasiu wszystkie prześliczne A ile te adenium mają? Ładne z nich grubaski ;:306
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, nie mam czym ich doświetlać. Te lampki, których używałam po wysianiu to właściwie tylko dogrzewały (pierwsza), a druga oświetlała (to był zwykły led, nie jakaś specjalna lampa do roślin). Dlatego zastanawiam się, czy w ogóle jest sens instalować je na zimę. Może lepiej, żeby sobie grubaski odpoczęły.

Asiu, ja też preferuję te kolory. :) Ale jeszcze do tego wszelkie niebieskości i fiolety. Też nie wiedziałam, że są takie surfinie, ba! Do tej wiosny nawet nie wiedziałam, które to surfinie, petunie czy pelargonie. "Te ze skrzynek na balkonach", czyli wszystko w jednym worku. ;:131 Ale się doszkalam dzięki forum. A czarne same mnie znalazły, jak byłam po ziemię w ogrodniczym. :roll:
Eukaliptusy (mam dwa) w tym roku rosną mi kiepsko. Ten z zeszłego roku krzewił się jak opętany, urósł ok. 80 cm w ciągu sezonu. Ale na niewiele się to zdało, bo padł przez zimę. Podjęłam więc jeszcze raz próbę z E. gunni, bo podobają mi się jego liście - i kolor, i zapach. Zobaczę jak mi się uda zimowanie w tym roku. Jak na razie jakoś tam rosną, ale bez szału. Jutro zrobię zdjęcia obu roślinkom.

Henryku - nie trochę, a całą masę radości! :)

Basiu, dziękuję. :) Adenium są tegoroczne, część z wysiewu styczniowego i część z lutowego. Czyli mają siedem lub sześć miesięcy. Tylko szczerze mówiąc przy przesadzaniu nie zaznaczyłam sobie, która roślinka była z którego rzutu. No ale miesiąc różnicy to niewiele.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wiitaj
Moich zachwytów Twoim formowaniem drzewek bonsai ciąg dalszy ;:oj ;:oj ;:oj
Adenium pięknie i zdrowo rosnące i napatrzeć się na nie nie mogę są ekstra ;:333
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Arku, dziękuję bardzo! :)

Dziś na pierwszym miejscu powtórka z kwitnienia Gymnocalycium quehlianum - rozwinął się drugi pąk. Jest absolutnie cudowny! ;:226
Obrazek

Obiecane zdjęcia Eukaliptusów. Niestety na zdjęcia miałam czas późnym popołudniem i nie miałam już lepszego tła. Ale mam nadzieję, że dobrze widać.
Obrazek

Obrazek

Tu wyszedł dokładnie kolor listków. Prawda, że piękny odcień?
Obrazek

A tu jeszcze świeży listek Jakarandy. Z moich pierzastych ona ma najbardziej ozdobne liście.
Obrazek
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witaj Joasiu ;:196

Przyszłam za fuksją ;:306 i miałam bardzo miłą przerwę kawową :uszy Wspaniale się czyta Twój wątek, zdjęcia cudowne a kolekcja bonsai zachwycajaca ;:167 będę częstym gościem ;:196

PS Mam jednego fikusa i chyba zgłoszę się do ciebie po poradę co z nim zrobic bo jak na razie to mogę o nim tylko powiedzieć że żyje i tyle ;:224
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witam Cię Moniko! :) I zapraszam jak najczęściej. Co do fikusa, to podeślij zdjęcie - jeśli tylko będę umiała coś pomóc, to pomogę. :)

Gymnocalycium quehlianum raz jeszcze. Dziś rozłożył płatki szerzej, oto kwiat w pełnej krasie. :)
Obrazek

Obrazek

Fuksja 'Calverley'.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu mój "spadek", który przyjechał do mnie dzisiaj. :wink: Będę niezmiernie wdzięczna, jeśli ktoś powie mi, co ja właściwie mam. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Przepowiadałem Ci onegdaj, że krok w kierunku kaktusów to tak jakbyś już przepadła. Widzę, że coraz ich więcej w Twojej kolekcji! ;:204

A Gymnocalycium quehlianum "robi" za ozdobę tej kolekcji - oczym zresztą też Ci pisałem.... ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Oj tam, zaraz przepadła Henryku :D , po prostu to tylko świat cudnych roślin stanął przed Nią otworem.
Z identyfikacją tych kolumnowych kaktusów jest taki problem, że one za młodu podobne są do siebie, a często, co to jest, okazuje się dopiero, jak zakwitną. Nr 3 to może być Polaskia chichipe.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, a nie mówiłeś? :lol: Miałeś rację. A każdy kwiat to po prostu cudeńko. Okazuje się jednak, że te moje "spadkowe" roślinki, to kolumnowe kaktusy, które rosną spore. W sumie nie wiem, co ja mam z nimi zrobić. :wink:

Basiu, dziękuję za pomoc. :)

Surfinie w świetle dziennym są równie piękne. Wydaje mi się, że w tej chwili (od początku sezonu) wyglądają najpiękniej - kępa jest ogromna, wdzięcznie przewiesiła się z doniczki i zachwyca ilością kwiatów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grubosz chyba dał radę z mączniakiem (ale dopiero po 3-krotnym oprysku). Na łodydze są co prawda ślady po chorobie, ale mam nadzieję, że nic tam nie przeżyło i po schowaniu roślinek do domu nie będę miała kłopotu od początku.
Obrazek

Urocza sadzonka fuksji 'Rijs' - trafiła do mnie dzięki Monice. Jeszcze raz serdeczne dzięki. :)
Obrazek

A tu sierpniowe sadzonkowanie. :) Oleander (cimnoróżowy kwiat, piękny miodowy zapach).
Obrazek

Chyba Epiphyllum, pewna nie jestem. Od trzech różnych roślin, ponoć kwitły kiedyś na żółto, pomarańczowo i czerwono. Ale nikt nie pamiętał która roślina w jakim kolorze. Ani czy na pewno. :wink: Ale stwierdziłam, że co mi szkodzi.
Obrazek

I cała masa patyków z fikusa (F. microcarpa). Tak z przypadku. Ale jak zwykle zamiast wyrzucić, stwierdziłam, że może tym razem się uda. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Widzę że sadzonka dobrze zniosła podróż ;:215
Ma przykazane grzecznie się zachowywać, nie grymasić i nie przynieść mi wstydu ;:306
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękna ta surfinia i eukaliptusy.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Oczywiście musiałam sprawdzić, jak 'Rijs' będzie wyglądać :D . Trzymam za nią kciuki, bo cudna jest.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Moniko, zabezpieczyłaś ją super, nic jej się nie mogło stać. :)

Pawle, witam u mnie. :) Cieszę się, że moje roślinki się spodobały.

Basiu, dziękuję. Przydadzą się te zaciśnięte kciuki, zwłaszcza w zimie, bo pierwszy raz będę przechowywać wszystkie te cudności.

Zakwitła sadzonka od mojej Mamy. Początkowo wyglądała niemal identycznie jak 'Calverley', ale teraz widać już różnice. Może ktoś wie, co to za odmiana?
Obrazek

Obrazek

G. erolesii Strigl już trzeci dzień próbuje otworzyć kwiat i kończy się na takim etapie. Może jutro.
Obrazek

A azalia indyjska kwitnie w najlepsze. Kto by pomyślał. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”